Bangladeş Vizesi

Bangladeş vize istiyor mu; Türkiye’den 90 günlük Bangladeş yolculuklarında vize muaftır. Hizmet, çalışma ve diplomatik vize sahibi adayların 90 günlük vizesiz yolculuğuna izin verilmiştir. Ancak Bordo vize sahibi olan adayların vize başvurusu yapması gerekmektedir.
Bangladeş vize başvurusu için turistik, ticari, çalışma ve eğitim amaçlı ülkeye geçişlerde, bordo pasaport sahiplerinin konsolosluk prosedürüne uygun evrak düzenlemesi yapması şartı vardır. Bangladeş vize işlemleriniz için Vize ofis üzerinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bangladeş bordo pasaport sahibi adaylardan Bangladeş vize evrakları için düzenleme talep eder. Evrakların eksiksiz olması ve ıslak imzalı olması şartıyla birlikte, nüfus kaydı, pasaportun en az 2 sayfasının boş olması ve vize harç bedelinin de ödenmesi şartı vardır.
Bangladeş vize ücreti olarak da, konsolosluk üzerinden harç bedeli ve hizmet bedelinin ödenmesi gerekmektedir. Başvuru nedeni de dilekçeyle birlikte bildirilmelidir.
Vize başvurularınız için Bangladeş konsolosluğu üzerinden ticari, eğitim, iş, ziyaret ve turistik amaçlı başvuru seçeneklerini dikkate alarak evraklarınızı düzenlemelisiniz.

Menü
Destek Hattı