Fildişi Sahili Vizesi

Fildişi Sahili vize istiyor mu; Türkiye’den Fildişi Sahili için yapılan vize başvurularına sadece, hizmet, hususi ve umuma mahsus pasaport sahipleri tabiidir. Yeşil, gri ve bordo pasaportu olanlar Fildişi Sahili için vize başvurusu yapmalıdır. Diplomatik siyah pasaport sahipleri 90 güne kadar vize başvurusu yapmadan seyahat edebilir.
Vize işlemleri için Fildişi Sahili başvurusu evresinde rezervasyon, eksiksiz evrak ve konsolosluğa verilecek dilekçe ile form formalitesi bulunmaktadır. Başvuru işlemlerinde, vize talebinin oluşturulması için harç bedelinin de verilmesi gerekir.

Fildişi Sahili vize evrakları, hesap dokumanı, en az 2 sayfası boş pasaport, 2 biyometrik fotoğraf, nüfus cüzdanı kaydı, sabıkasız belge ve ikametgah adreslerinin de yer alması şartı bulunur. Evrakların eksiksiz teslim edilmesi gerekmektedir.
Fildişi Sahili vize ücreti konsolosluğa dekontla birlikte teslim edilmelidir. Vize harç bedeli olarak yansıtılan bedel düzenlemeler üzerinden konsolosluğun ücret ve hizmet bedeline yansır.
Vize ofisi Fildişi Sahili için rezervasyon işlemlerinizi yaparak, düzenlemelerin eksiksiz ve kusursuz olmasına destek olacaktır.

Menü
Destek Hattı