• info@vizeofisi.com Türkiye
  • 0850 228 4353

Güney Kore Vizesi

Güney Kore vize istiyor mu; Türkiye’nin 1973 yılında yaptığı anlaşmayla birlikte Güney Kore Türkiye vatandaşlarından vize talep etmemektedir. Vize muafiyeti olan ülke vatandaşlarının ülkeye gitmek için üç aya kadar izni bulunmakta siyah, gri, yeşil ve bordo pasaportlarının olması da yeterli bulunmaktadır. Güney Kore topraklarına turistik amaçlı vizesiz giriş bulunmaktadır.

Güney Kore ülke sınırlarında 3 aydan fazla kalmak için vize uzatma talebinin uygulanması Güney Kore vize başvuru evresinde prosedürün uygulanması gerekir. Gri, yeşil, siyah ve bordo pasaport düzenlemelerine göre vizesiz işlem yaparak ülkeye 3 aylık giriş yapabilirsiniz.

Güney Kore vize evrakları, vizesiz başvuru işlemleri olduğu için Güney Kore otel ve uçak rezervasyon belgelerini kapsamaktadır. Başvuru çerçevesinde sadece bilet ve otel belgelerinin kanıtlayıcı nitelik taşıdığı için yanınızda bulunması şartı vardır.

Güney Kore vize ücreti bulunmamaktadır. Ülkeye gitmek için vize başvurusu evresinde sadece pasaportunuzu göstermeniz ve başvuru yapmadan rezervasyon işlemleriyle gidebilmeniz sağlanmıştır.

Güney Kore vizesiz gidişleriniz için vize ofisi, rezervasyon işlemlerinde size özel seçenekler sunarak destek olacaktır.

Kategoride Ara
Güney Kore Vizesi Hakkında
Ülkede kalma süresi 90 günden azsa 40 Amerikan doları, 91 günden fazlaysa 60 Amerikan dolarıdır. Sadece Amerikan doları alınır. Kredi kartı kullanılamaz. Vize ücretini başvuru sırasında teslim etmelisiniz.
Kore Konsolosluğu’ndan randevu almalısınız. Eksiksiz doldurulmuş vize başvuru formu, bir adet fotoğraf, pasaport ve fotokopisi, basılı sertifika numarası, adli sicil kaydı ve vize ücretini eksiksiz bir şekilde teslim etmelisiniz. Tüm belgeler orijinal olmalıdır.
whatsapp