• info@vizeofisi.com Türkiye
  • 0850 228 4353

İzlanda Vizesi

İzlanda vize istiyor mu; İzlanda schengen vize anlaşmalarının uygulandığı ülke politikalarına sahiptir. Turistik, iş, eğitim, ticaret ve aile birleşenler maksatlı çıkışlarda dahil olmak üzere vize sahibi olmanız şartı bulunmaktadır.

Gri, siyah, yeşil ve bordo pasaportu bulunan herkesin vize alması gerekmektedir. Vize işlemleri için prosedür şartlarına dikkat edilmelidir.

İzlanda vize işlemleriniz için sunulan şartlardan biri, vizenin eksiksiz evrak kaydıyla alınması şartıdır. İzlanda vize başvurusu evresinde, evraklarınızı düzenlerken konsolosluk üzerinden alacağınız dilekçe ve formla birlikte başvuru evresini tamamlayabilirsiniz. İzlanda için vizenizin 7 iş günü ile 15 iş günü arasında sonuçlanması beklenmektedir.

İzlanda vize evrakları için hesap dokumanı, sağlık sigortası teminatı, pasaport en az iki sayfası boş olmalı, dilekçe ve formla birlikte 2 adet biyometrik fotoğrafın da verilmesi şartlar arasındadır. Vize harç bedelinin dekontu da evraklarla birlikte teslim edilmelidir.

İzlanda vize harcı için ödenecek tutar, turistik ve iş kapsamında farklılık gösterir. İzlanda vize ücreti için vize ofisi ile irtibat kurabilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kategoride Ara
İzlanda Vizesi Hakkında
İzlanda vize ücretleri Yetişkinler için Vize Harcı 80 Euro 6-12 Yaş Çocuklar İçin Vize Harcı 40 Euro 0-6 Yaş Çocuklar için Ücretsiz
İzlanda ‘ya yapılacak seyahatlerde vize başvuruları Danimarka Konsolosluğu’na yapılır. Çünkü Türkiye sınırları içerisinde İzlanda Diplomatik temsilciliği bulunmamaktadır. Vize başvurusu için randevu alınması zorunludur. Gerekli evraklarında tamamlanması ile birlikte başvuru yapılır.
whatsapp