• info@vizeofisi.com Türkiye
  • 0850 228 4353

Japonya Vizesi

Japonya vize istiyor mu; Türkiye’nin Asya ülkeleriyle olan bağından kaynaklı yıllardır Japonya için vize muafiyeti bulunmaktadır. Türkiye’den siyah, gri, bordo ve yeşil pasaportla vizesiz olarak Japonya’ya gidiş hakkı vardır. İş, eğitim, ticaret, turistik ve ziyaret amaçlı ülkede 3 ay boyunca kalabilirsiniz.

Japonya vize başvurusu yapmadan gidebileceğiniz Asya ülkelerinden biri olarak Türkiye’den turistik gidişler için 3 ay 90 gün vizesiz geçiş hakkı vermiştir. Ülkeye gidiş yapmak için sadece rezervasyon işlemlerinizi yapmanız ve belgelerinizi yanınızda taşımanız şartı bulunmaktadır.

Japonya vize evrakları için düzenleme bulunmamaktadır. Vizesiz gidebileceğiniz Japonya için rezervasyon belgenizin olması gerekmektedir. Rezervasyon işlemlerinizi otel ve uçak olarak 90 günlük çıkışınıza dayalı, bölge üzerinden seçebilirsiniz.

Japonya vize ücreti bulunmamaktadır. Ülkeye gitmek için vize başvurusu yapılmadığı gibi herhangi bir vize harç bedeli de ödemenize yansımaz. Ancak rezervasyon işlemleri ve belgeleri için belirli ücretler talep edilebilir.

Japonya vize almak için Vize ofisi üzerinden başvuru yapmanıza gerek yoktur. Ancak rezervasyon belgeleri için danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Kategoride Ara
Japonya Vizesi Hakkında
Japonya Genel Giriş Vizesi 150TL Japonya Çoklu Giriş Vizesi 300TL Japonya Transit Vize 35TL
7 farklı vize kategorisinde başvuru yapılmalı. Konsolosluk bölümüne başvurulması gerekir. Vizeyi alabilmek için; Pasaport, nüfus cüzdanı fotokopisi, seyahat belgeleri, seyahat sağlık sigortası ve ikamet izni, seyahati yapabilecek maddi kaynağı kanıtlayan evrak, Türkiye’ye geri dönmesini sağlayacak bağlarını ispatlayan evraklar gereklidir. Vize eksiksiz ise 5 veya 7 gün içinde vizeniz hazır olur.
whatsapp