• info@vizeofisi.com Türkiye
  • 0850 228 4353

Kamboçya Vizesi

Kamboçya vize var mı? Şartları;  Güney Asya’da bulunan Kamboçya Krallığı vize vasıtasıyla yabancı ülke vatandaşlarını ülkeye kabul eder. Türkiye’den ülkeye gitmek isteyen vatandaşları diplomatik pasaport, hizmet pasaportu ve hususi pasaport sahibi olmaları durumunda vize almazlar. Ancak bordo pasaportu bulunanların ülkeye giriş için mutlaka vize alması gerekir. Başvuru sahipleri normal vize alabilecekleri gibi ülke tarafından sağlanan kapı vizesi ve e-vize de alabilirler. Her vize türü için ayrı işlemin yapılması gerekir.
Kategoride Ara
Kamboçya Vizesi Hakkında
Kamboçya vize ücreti alınacak vizesinin normal, e-vize veya kapı vizesi olmasına bağlı olarak değişir. Bu ücretler; Kamboçya normal vize 120 Dolar Kamboçya kapı vizesi 30 USD Kamboçya e-vize 37 USD
Kamboçya vizesinden yararlanmak isteyen kişiler Kamboçya Fahri Konsolosluğu’na ve konsolosluğun yetki verdiği vize merkezlerine başvuruda bulunabilirler. E-vize almak isteyenler internet sitesi üzerinden online başvuru yaparak vize alabilirler. Kapı vizesinden yararlanmak isteyenler ise sınır kapısında ücret ve gerekli belgeleri (başvuru formu, giriş çıkış kartı ve biyometrik fotoğraf) teslim ederek vize alabilirler.
whatsapp