• info@vizeofisi.com Türkiye
  • 0850 228 4353

Kamerun Vizesi

Kamerun vize  istiyor mu; Türkiye’den Kamerun’a gitmek için siyah ve yeşil pasaport sahipleri vizesiz olarak gidebilmektedir. 90 günlük vizesiz gitme hakları bulunan yeşil ve siyah pasaport sahipleri ülkeye giriş yaptıktan sonra sadece 180 gün kalabilir. Ülke sınırlarında 90 gün ile 180 günlük iş, eğitim ve ticari amaçlı gidişler bulunmaktadır.

Kamerun vizesi başvurusu, vize başvurusu yapmak için konsolosluktan randevu alarak, bordo ve gri pasaport sahiplerinin başvuru yapması uygun görülmektedir. Vize başvuru evresinde resmi belgelerin eksiksiz ve ıslak imzalı olarak teslim edilmesi şartı bulunmaktadır.

Kamerun vize evrakları eksiksiz olarak teşmil edilmeli, vize harç bedeliyle birlikte sunulmalıdır. Vize harç bedelinin ödenmesi için konsolosluk prosedürü dikkate alınarak, süreç takip edilir.

Kamerun vize ücreti ne kadar; ücret bedeli her yıl değişiklik göstermektedir. Vize harç bedelinin ödenmesi için düzenlemeler de dikkate alınmalıdır.

Vize ofisi sizlere vize danışmanlığı yaparak rezervasyon işlemlerinde ve düzenlemelerinde destek olacaktır. Başvuru evresinde danışmanlarla irtibat kurabilirsiniz.

Kategoride Ara
Kamerun Vizesi Hakkında
Vize türüne ve süresine göre vize ücretleri değişiklik gösterir. 15 Günlük Turistik veya Vize 175 Euro 1 Aylık Turistik veya Ticari Vize 275 Euro 15 Günlük Turistik Ekspres Vize 225 Euro
Başvurulacak vize türü belirlendikten sonra Kamerun Konsolosluğuna ait resmi internet sitesi üzerinden online olarak başvuru formu doldurulmalıdır. Şahsi olarak yapılacak başvurular da sistem üzerinden randevu alınması gerekmektedir.
whatsapp