• info@vizeofisi.com Türkiye
  • 0850 228 4353

Katar Vizesi

Katar vize istiyor mu; Türkiye’den Katar’a gitmek için yeşil, siyah, bordo ve gri pasaportunuz olması yeterlidir. Vize başvuru işlemlerine tabi tutulmadan Katar 2 haftalık kalış süresi izni turistik girişler için verilmektedir. Turistik vize almadan Katar’da otel ve uçak rezervasyonu yaparak kalabilirsiniz.

Vize başvurusu evresinde, diplomatik, hususi olan vatandaşlar tamamen muaftır. Katar vize başvurusu için öncellikle bordo ve gri pasaport sahiplerinin havaalanı turistik 2 haftalık vize alma seçeneklerine yer verilmiştir.

Katar vize evrakları için düzenlemeler dikkate alınarak, evrakların eksiksiz teslim edilmesi gerekir. Eğer otel ve uçak rezervasyonu işlemi yapılacaksa işlemler için rezervasyon ücreti Katar riyali üzerinden ödenmektedir.

Katar vize ücreti bedeli, diplomatik, hizmet ve husisi pasaport sahiplerinden talep edilmez. Vize almak için başvuru yapacak kişilerin ödemesi gerekir. Vize ücretinin rezervasyon ücreti olarak talep edildiği işlemler arasında yer almaktadır. Katar için vize başvurusu yapılması şartı sadece bordo pasaport sahipleri için geçerlidir.

Vize ofisi, size danışmanlık ve rezervasyon işlemleri ile ilgili bilgi verecek ve yardımcı olacaktır.

Kategoride Ara
Katar Vizesi: 2021 Vize Başvurusu
Katar Vizesi: 2021 Vize Başvurusu

Türkiye ile Katar arasında yapılan vize serbestliği anlaşması neticesinde, Türk vatandaşlarının 30 güne kadar olacak konaklamalı seyahatleri için, Katar vize ...

  • 4032
  • 1
  • Katar Vizesi
Katar Vizesi Hakkında
Katar’a gitmeyi isteyen Türk vatandaşı kişilerden Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahibi olanlar 2 haftalık süreyle yapacakları turistik ziyaret için vizelerini almalıdır.
Katar’a gidebilmek için belli sürelerle vize muafiyeti olsa bile, ülkeye girişte ibraz edilmesi gerekli olan bazı evraklar vardır. Bu evraklar: Kimlik kartı Pasaport Otel rezervasyonu Gidiş-dönüş seyahat bileti rezervasyonu Umuma Mahsus (Bordo) olan pasaport hamillerinin, iki haftalık turistik vize alabilmeleri için havaalanında ödemesi gerekli olan vize tutarı 100 Katar Riyali’dir.
Türk vatandaşları arasından Umumi, Hususi, Hizmet ve Diplomatik pasaport sahipleri vizeden muaftır. Türk vatandaşlar 180 gün içinde seyahat koşulu ile 90 gün boyunca Katar’da kalabilir. Ülkede daha uzun süre kalacak kişilerin ise vize başvuru işlemlerinde bulunması gerekmektedir.
Katar’da seyahat etmek isteyen yolcuların, vize almak için ödeyeceği miktar 100 Katar Riyali olarak belirlenmiştir.
Katar’a seyahat etmek isteyen kişiler, uzun süreli vize alma işlemleri için konsolosluğa başvuru yapması gerekir. Başvuru işlemlerinde gerekli belgelerin güncel olması ve eksiksiz bir şekilde yer alması önem taşımaktadır. Bu durum başvuru sonucunu olumlu yönde etkiler.
whatsapp