• info@vizeofisi.com Türkiye
  • 0850 228 4353

Katar Vizesi

Vize, belirli bir ücret karşılığında havaalanında alınabilir. Yeşil (Hususi), Siyah (Diplomatik) ve Gri (Hizmet) pasaportlardan herhangi birine sahip oldukları durumda ise Katar’da 180 gün içinde 90 gün kalış için vizeden muaf olurlar. Katar vize şartları ve gereken belgeler hakkında güncel bilgiler.
Kategoride Ara
Katar Vizesi: 2021 Vize Başvurusu

Türkiye ile Katar arasında yapılan vize serbestliği anlaşması neticesinde, Türk vatandaşlarının 30 güne kadar olacak konaklamalı seyahatleri için, Katar vize ...

  • 1
  • 0
  • Katar Vizesi
Katar Vizesi Hakkında
Katar’a gitmeyi isteyen Türk vatandaşı kişilerden Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahibi olanlar 2 haftalık süreyle yapacakları turistik ziyaret için vizelerini almalıdır.
Katar’a gidebilmek için belli sürelerle vize muafiyeti olsa bile, ülkeye girişte ibraz edilmesi gerekli olan bazı evraklar vardır. Bu evraklar: Kimlik kartı Pasaport Otel rezervasyonu Gidiş-dönüş seyahat bileti rezervasyonu Umuma Mahsus (Bordo) olan pasaport hamillerinin, iki haftalık turistik vize alabilmeleri için havaalanında ödemesi gerekli olan vize tutarı 100 Katar Riyali’dir.
Türk vatandaşları arasından Umumi, Hususi, Hizmet ve Diplomatik pasaport sahipleri vizeden muaftır. Türk vatandaşlar 180 gün içinde seyahat koşulu ile 90 gün boyunca Katar’da kalabilir. Ülkede daha uzun süre kalacak kişilerin ise vize başvuru işlemlerinde bulunması gerekmektedir.
Katar’da seyahat etmek isteyen yolcuların, vize almak için ödeyeceği miktar 100 Katar Riyali olarak belirlenmiştir.
Katar’a seyahat etmek isteyen kişiler, uzun süreli vize alma işlemleri için konsolosluğa başvuru yapması gerekir. Başvuru işlemlerinde gerekli belgelerin güncel olması ve eksiksiz bir şekilde yer alması önem taşımaktadır. Bu durum başvuru sonucunu olumlu yönde etkiler.
whatsapp