Kongo Vizesi

Kongo vize istiyor mu; Orta Afrika’da bulunan Kongo için vize talep edilmektedir. Vizesiz geçiş yapılamayan Kongo cumhuriyeti için, turistik, ticari, iş, eğitim, ziyaret ve kültürel gezi fark etmeksizin yeşil, gri, siyah ve bordo pasaport düzenlemelerinde vize talebinde bulunulur.
Kongo vize başvurusu için elçilik veya konsolosluk üzerinden yapılan başvuru evresinde, gidiş ve dönüş tarihlerinin belirtilmesi, gidiş nedeninin vize türünün dilekçe ile temsilcilere verilmesi şartı bulunmaktadır. Vizesi geçişler Türkiye’den olmadığı gibi Kongo cumhuriyetinden de Türkiye’ye vizesiz geçiş bulunmaz.

Kongo vizesi için gerekli olan düzenlemelerden biri de, evrak listesidir. Kongo vizesi evrakları için, ikametgah, nüfus cüzdanı fotokopisi, başvuru formu, seyahat belgesi, güncel banka hesabı dokümanlarının da verilmesi gerekmektedir.
Kongo vizesi harç bedeli olarak konsolosluğa teslim edilecek tutar farklılık gösterebilir. Kongo vize ücreti olarak konsolosluk veya vize ofisinden bilgi alabilirsiniz.
Türkiye’den Kongo vize başvurusu turistik, iş, eğitim ve kültürel gezi amaçlarından kaynaklı olarak yapılabilmektedir. Vize başvurusunda pasaportunuzla belgelerinizi hazırlamanız gerekir.

Menü
Destek Hattı