• info@vizeofisi.com Türkiye
  • 0850 228 4353

Kuveyt Vizesi

Kuveyt vize var mı?, şartları ve gerekli belgeler; Arap Yarımadası’ndaki Kuveyt ülkesine iş veya turistik gezi planlayanların ülkeye girebilmek için belirlenmiş vizeye sahip olmaları gerekir. Bu vize bordo pasaportu bulunanların alma zorunluluğu olan bir vizedir. Eğer alınan pasaport siyah, yeşil veya gri olan kişilerinde 90 güne kadar olan ziyaretlerinde vize almaları gerekmemektedir. Bunun dışında ülke kapı vizesi uygulaması yapar ve bordo pasaportu olan kişiler sınırda harçsız olarak vize alma şansı bulabilirler.
Kategoride Ara
Kuveyt Vizesi: 2021 Vize Başvurusu

Bireysel, ticari, iş sebebiyle ya da ziyaret amaçlı yapılan vize işlemlerinde ve evrak tasdik işlemlerinde Kuveyt İstanbul Başkonsolosluğu takibini yapmaktadır. ...

  • 1
  • 0
  • Kuveyt Vizesi
Kuveyt Vizesi Hakkında
Kuveyt vize ücretleri vize başvurusunun yapıldığı yere ve vize türüne göre değişir. Başvuru için konsolosluk tercih edilirse ödenmesi gereken ücret 30 Euro olur. Bu ücrete vize işlem ücreti ve evrak ücretleri de eklenir.
Tatil için Kuveyt’e gitme hayali olan bordo pasaportlular vize başvurularını ziyaretlerinden 2-3 hafta öncesinde yapmalıdır. Böylelikle zamanında çıkan vizeyle tatillerini gerçekleştirebilirler. Vize için başvuru adresi ise Ankara’da bulunan Kuveyt Büyükelçiliği’dir. Elçiliğe başvuru öncesi sorun yaşamak istemeyen kişiler vize danışmanlık şirketlerinden hizmet alarak başvurularını kusursuz şekilde yapabilirler.
whatsapp