• info@vizeofisi.com Türkiye
  • 0850 228 4353

Kuveyt Vizesi

Kuveyt vize istiyor mu; Basra körfezi kıyısında bulunan Kuveyt vize işlemlerinin sadece Bordo vize sahibi olan adaylara tabi tutmuştur. Türkiye’den yeşil, gri ve siyah pasaport sahipleri 90 günlük turistik vizesiz yolculuk yapabilmektedir. İş, eğitim, ticaret ve ziyaret amaçlı gidişler için 90 günlük muaf olmayan pasaport sahipleri vize başvurusu yapma zorunluluğu vardır.

Kuveyt vizesi başvurusu nasıl yapılır; vize başvurusu için konsolosluk veya elçilik üzerinden prosedüre uygun düzenlemeler yapılarak başvuru yerine getirilir. Başvuru aşamasında dilekçe ve form istenilen şekilde eksiksiz doldurulmalıdır.

Kuveyt vize evrakları, vize evrakları eksiksiz ve ıslak imzalı olarak verilmelidir. Vize başvurusu evresinde, dilekçe, form, hesap dokumanı, nüfus kaydı ve sağlık sigortası teminatı da verilmelidir.

Kuveyt  vize ücreti, döneme ve pasaport düzenlemelerine göre değişiklik gösterir. Turistik, ticari, iş, eğitim ve aile birleşenleri amaçlı vize ücretleri farklılık gösterecektir.

Kuveyt rezervasyon işlemleri için vize ofisi üzerinden başvuru yaparak, süreç hakkında bilgi edinebilir, düzenlemeleri kolaylaştıracak danışman hizmeti alabilirsiniz.

Kategoride Ara
Kuveyt Vizesi: 2021 Vize Başvurusu
Kuveyt Vizesi: 2021 Vize Başvurusu

Bireysel, ticari, iş sebebiyle ya da ziyaret amaçlı yapılan vize işlemlerinde ve evrak tasdik işlemlerinde Kuveyt İstanbul Başkonsolosluğu takibini yapmaktadır. ...

  • 31
  • 1
  • Kuveyt Vizesi
Kuveyt Vizesi Hakkında
Kuveyt vize ücretleri vize başvurusunun yapıldığı yere ve vize türüne göre değişir. Başvuru için konsolosluk tercih edilirse ödenmesi gereken ücret 30 Euro olur. Bu ücrete vize işlem ücreti ve evrak ücretleri de eklenir.
Tatil için Kuveyt’e gitme hayali olan bordo pasaportlular vize başvurularını ziyaretlerinden 2-3 hafta öncesinde yapmalıdır. Böylelikle zamanında çıkan vizeyle tatillerini gerçekleştirebilirler. Vize için başvuru adresi ise Ankara’da bulunan Kuveyt Büyükelçiliği’dir. Elçiliğe başvuru öncesi sorun yaşamak istemeyen kişiler vize danışmanlık şirketlerinden hizmet alarak başvurularını kusursuz şekilde yapabilirler.
whatsapp