• info@vizeofisi.com Türkiye
  • 0850 228 4353

Letonya Vizesi

Letonya vize istiyor mu; Letonya’ya düzenlenecek seyahatlerde umuma mahsus pasaport (bordo) sahibi vatandaşlarımızın her türlü ziyarette vize alması gerekir. Ancak hususi, diplomatik ya da hizmet pasaportu bulunan vatandaşlar 180 gün içerisinde 90 gün kuralından yararlanabilir.

Letonya vizesi almak isteyen kişilerin T.C. Dışişleri Letonya Başkonsolosluğu’ndan randevu alması ve başvuru yapması gerekir. Uygun koşullarda yapılmış başvurular konsolosluk tarafından değerlendirilerek sonuçlandırılır. Kişinin uygun görülmesi durumunda vizesi verilir.

Letonya Başkonsolosluğu’na Letonya vize başvuru yapmak isteyen kişilerin, randevu gününde evraklarını eksiksiz olarak teslim etmesi beklenir. Ayrıca evrakların oluşturma biçimi / niteliği beklenen şartları karşılamalıdır. Başvuru için konsolosluğa doğrudan ulaşamayan kişiler yetkili vize merkezlerini kullanarak da başvurularını oluşturabilir.

Başvuru sırasında teslim edilmesi gereken Letonya vizesi evrakları; pasaport, 2 adet biometrik fotoğraf, maddi duruma ilişkin belgeler, seyahat masraflarınızı nasıl karşılayacağınızı sunduğunuz belgeler, seyehat sağlık sigortası, başvuru formu, başvuru dilekçesi ve taahhütname, varsa eski Schengen vizelerinizin fotokopisi olacak şekildedir.

Letonya vize ücreti ödenerek başvurunun tamamlanması beklenir. Bu ücret konsolosluğun belirlediği bir miktar olacaktır.

Kategoride Ara
Letonya Vizesi Hakkında
Letonya vizeleri için ödenmesi gereken ücretler; Kültürel vize 105 Euro Turistik vize 105 Euro Ticari vize 105 Euro Ziyaret vizesi 105 Euro Transit vize 105 Euro
Letonya vizesi başvuruları Letonya Konsolosluğu tarafından akredite edilmiş vize merkezlerine yapılabilir. Bu merkezlere başvuru yapmak için önce randevu almak gerekir. Sonrasında vize için gerekli olan belgeler hazırlanarak başvuru gerçekleşir. Firmaların konsolosluktan yetki almış olmalarına rağmen vize onayını veren konsolosluktur.
whatsapp