• info@vizeofisi.com Türkiye
  • 0850 228 4353

Lüksemburg Vizesi

Lüksemburg vize istiyor mu; yeşil, gri ya da siyah pasaport türüne sahip olan T.C. vatandaşları 90 günü aşmamak kaydıyla vizesiz seyahat gerçekleştirebilir. Ancak 90 günden uzun kalmayı planlayan herkes, pasaport fark etmeksizin vize almalıdır. Bordo pasaporta sahip kişiler ise tüm ziyaretlerinde pasaport almak ile yükümlüdür.

Lüksemburg vize, Lüksemburg Başkonsolosluğu tarafından verilen ve içerdiği süre boyunca kişilere yasal olarak konaklama hakkı sağlayan vizedir. Lüksemburg’a gitme nedeninize bağlı olarak turist, aile birleşimi, çalışma ya da eğitim gibi vizeler verilir.

Lüksemburg vize başvurusu yapmak isteyen kişilerin öncelikle Lüksemburg Başkonsolosluğu’ndan ya da yetkili vize merkezlerinden randevu alması gerekir. Kişiye özel belirlenmiş randevuda kişiler vize ücretini ödeyerek belgelerini teslim eder. Konsolosluk değerlendirme sırasında belgelerin eksiksiz olmasına özen gösterir.

Lüksemburg vizesi evrakları; pasaport, seyahat sağlık sigortası, 2 adet biometrik fotoğraf, maddi duruma ilişkin belgeler, başvuru formu, dilekçesi ve taahhütnamesi, otel ve uçak rezervasyonu şeklindedir. Ancak bu belgelerde değişiklik görülebilir.

Lüksemburg vize ücreti konsolosluk tarafından belirlenir ve konsoloslukta bulunan gişeye nakit olarak ödenir.

Kategoride Ara
Lüksemburg Vizesi Hakkında
Kısa süreli ve transit olan seyahatlerin ücreti 60 Euro’dur.6-12 yaş aralığında olan çocukların ücretiyse 35 Euro civarındadır. Herhangi bir etkinlik amacıyla katılan 25 yaşın altında olan şahıslardan ücret istenmemektedir.
Önce seyahat amacına göre vize belirlenmeli. Lüksemburg Büyükelçiliğinden veya Konsolosluğundan randevu alınır. Randevuya istenilen belgelerle gidilir. Vize sonuçlanma işlemi başvuru nereye yapılırsa yapılsın Lüksemburg Konsolosluğunun yetkisi dahiline girmektedir.
whatsapp