• info@vizeofisi.com Türkiye
  • 0850 228 4353

Mali Vizesi

Mali vize istiyor mu; Umuma mahsus, hizmet ya da hususi pasaporta sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları her türlü seyahatlerinde vize almalıdır. Diplomatik pasaporta sahip kişiler ise 180 gün dahilinde 90 günü aşmayan bir seyahati vizesiz gerçekleştirebilir.

Mali vizesi, Mali Cumhuriyeti’ne gerçekleştirilecek ziyaretlerde kişilerin yasal bir şekilde ülkede konaklamasını sağlayan vize türüdür. Turistik, çalışma ya da eğitim gibi nedenlerle verilir.

Mali vize başvurusu, T.C. Dışişleri Mali Başkonsolosluğu tarafından yönetilir. Vize almak isteyen kişilerin konsolosluktan randevu alarak evraklarını teslim etmesi gerekir. Konsolosluğa ulaşamayan kişiler ise başvuru işlemini yetkili vize merkezleri ile yapabilir.

Mali vizesi evrakları genel çerçevede; pasaport, başvuru formu / dilekçesi / taahhütnamesi, otel ve uçak rezervasyonları, iki adet biometrik fotoğraf, seyahat sürenizi kapsayan seyahat sağlık sigortası, mesleğinize ilişkin evraklar, seyahat boyunca ödemelerinizi nasıl karşılayacağınıza ilişkin evraklar şeklindedir. Eğitim, iş gibi nedenlerle vize almak isteyen kişiler Vize Ofis’e danışarak tüm evrakları detaylı olarak öğrenebilir.

Mali vizesi ücreti, başvurudan hemen önce ödenir. Ödenen ücret yalnızca 1 başvuruya yöneliktir. Vizenin çıkması ya da reddedilmesi gibi durumlarda ücrette geri ödenme gibi bir durum bulunmaz.

Kategoride Ara
Mali Vizesi Hakkında
Turistik tek girişli Mali vizesi (1 aylık) 170$ Turistik çok girişli Mali vizesi (3 aylık) 220$ Ticari tek girişli Mali vizesi (1 aylık) 190$ Ticari çok girişli Mali vizesi (3 aylık) 240$
Mali’ye gitmeyi sağlayacak vize için başvurular Mali Fahri Konsolosluğu ve Mali Büyükelçiliği’ne direkt olarak yapılabilir. Başvurunun yapılabilmesi için başvuru formunun indirilerek doldurulması ve alınan randevu tarihinde Mali vizesi belgeleriyle konsolosluk ya da büyükelçiliği gidilmesi gerekir.
whatsapp