• info@vizeofisi.com Türkiye
  • 0850 228 4353

Meksika Vizesi

Meksika vize istiyor mu; Meksika’ya düzenlenecek seyahatlerde yalnızca diplomatik pasaporta sahip kişilerin 90 günden kısa ziyaretlerinde vize alması gerekmiyor. Yeşil, bordo ya da gri pasaporta sahip vatandaşlarımız mutlaka vize alarak ülkeye giriş sağlamalıdır.

Meksika vizesi almak isteyen kişilerin Meksika Başkonsolosluğu’na vize talebinde bulunması gerekiyor. Başvuruda sunulan nedene bağlı olarak vize turistik, eğitim ya da çalışma gibi türlerde verilebilir.

Meksika vize başvurusu yapmayı isteyen kişilerin öncelikle gerekli evrakların neler olduğunu öğrenmesi gerekir. Bu evrakları bir araya getirerek bir dosya hazırlaması beklenir. Daha sonra T.C. Dışişleri Meksika Başkonsolosluğu’ndan randevu alınarak bu evrakların teslimi gerçekleştirilir.

Meksika vizesi evrakları; geçerli şartlarda pasaport, iki adet biometrik fotoğraf, başvuru belgeleri (dilekçe, taahhütname ve form), rezervasyonlarınız, seyahat boyunca geçerli seyahat sağlık sigortası, meslek evraklarız ve vize türünüze göre istenecek diğer evraklar şeklindedir.

Meksika vizesi ücreti yıllık olarak belirlenen ve harç + hizmet şeklinde ödenen ücrettir. Güncel vize ücretini öğrenmek için Vize Ofis ile iletişime geçin.

Kategoride Ara
Meksika Vizesi Hakkında
Meksika vize ücreti 2021 fiyatları; Meksika ziyaretçi vizesi 36$ Meksika öğrenci vizesi 44$ Meksika geçici oturum vizesi 44$ Meksika çalışma vizesi 44$ Bu ücretlerin dışında vize için işlem ücretinin de ödenmesi gerekir.
Umumi, hizmet ve hususi pasaport sahipleri Meksika için vize almaksızın ülkeye gidemezler. Vize için başvuruyu Meksika Büyükelçiliği’nin yetkilendirdiği ve belirli şehirlerde bulunan vize başvuru merkezlerinden yapabilirler. Başvuruları kabul eden merkezler konsolosluğun vize onayı vermesi durumunda başvuru sahiplerine hazırlanan vizelerini teslim ederler. Ancak vize onayının alınması için pasaportun geçerlilik süresinin olması ve vize evraklarının eksiksiz sunulması gerekir. Ayrıca Meksika için Türk vatandaşları e-vize başvurusu da yapabilirler.
whatsapp