• info@vizeofisi.com Türkiye
  • 0850 228 4353

Moritanya Vizesi

Moritanya vize istiyor mu; bordo pasaporta sahip olan bireylerin ziyaretlerinde vize alması zorunludur. Ancak diğer pasaport türleri için 180 günde 90 gün kuralı bulunuyor. 90 günden uzun olan tüm seyahatlerde ise vize almak gerekir.

Moritanya vizesi gerçekleştireceğiniz seyahatlerde yasal bir şekilde konaklamanızı sağlayan uluslararası geçerli bir belgedir. Bu vize konsolosluk tarafından turistik, çalışma ya da diğer nedenlere bağlı olarak verilir.

Moritanya vize başvurusu yapmak için öncelikle T.C. Dışişleri Bakanlığı Moritanya Başkonsolosluğu’ndan randevu alınması gerekiyor. Randevular kişiye özel verilir ve evrakların teslimi bu randevuda yapılır.

Moritanya vize evrakları temelde şu şekildedir; vize başvuru formu, pasaport, vize başvuru dilekçesi, seyahat sağlık sigortası, vize başvuru taahhütnamesi, seyahate ilişkin rezervasyon ve harcamalar, seyahat sırasında ödemelerin nasıl karşılanacağı, mesleki belgeler, iki adet biometrik fotoğraf. Ancak bu belgelerin dışında vize türünüze bağlı olarak başka belgeler de istenecektir. İhtiyacınız olan belgeleri öğrenmek için hemen Vize Ofisi ile iletişime geçin.

Moritanya vize ücreti tercih ettiğiniz vize türüne bağlı olarak değişiklik gösterecektir. Ödemeniz gereken ücret konsolosluğun gişesinde size belirtilir.

Kategoride Ara
whatsapp