• info@vizeofisi.com Türkiye
  • 0850 228 4353

Nepal Vizesi

Nepal vize istiyor mu; Nepal’e seyahat düzenlemek isteyen herkesin pasaport türü farkı olmaksızın vize zorunluluğu bulunuyor. Vizenizi Nepal Fahri Konsolosluğu’na başvuruda bulunarak alabilirsiniz.

Nepal vizesi; konsolosluğa ve yetkili merkezlere talepte bulunarak alınabileceği gibi kapıda da alınabilir. Katmandu Havaalanını kullanarak yaptığınız seyahatlerinizde turistik vizenizi bu havaalanından alabilirsiniz.

Uzun süreli gerçekleştirilecek seyahatlerde kapıda vize almak gibi şans bulunmuyor. Eğer seyahatiniz 90 günden daha uzun olacak şekilde ise mutlaka Nepal Fahri Konsolosluğu’na Nepal vize başvurusu gerçekleştirmeniz gerekiyor. Başvuru için konsolosluktan randevu almanız ve evraklarınızı teslim etmeniz yeterli olacaktır.

Nepal vizesi evrakları diğer vizeler ile benzerlik göstererek; pasaport, iki adet yeni biometrik fotoğraf, maddi durumunuz ve mesleğinize ilişkin belgeler, seyahat sağlık sigortası, banka hesap cüzdanı, başvuru formu / dilekçesi / taahhütnamesi şeklindedir. Ancak alacağınız vize türü belgelerde değişikliğe neden olabilir. Vize Ofisi ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Nepal vizesi ücreti, başvuru öncesinde konsoloslukta bulunan gişelere ödemeniz gereken ücrettir. Bu ücret nakit olarak ödenir ve yalnızca 1 başvuru içindir.

Kategoride Ara
Nepal Vizesi: 2021 Vize Başvurusu
Nepal Vizesi: 2021 Vize Başvurusu

Nepal’de yabancı yatırımcıya izin verilmeyen sektörler vardır. Emlakçılık, silah ve mühimmat sanayi, radyoaktif malzeme ticareti ve sürücü kursu gibi kişisel ...

  • 27
  • 0
  • Nepal Vizesi
Nepal Vizesi Hakkında
Nepal 2021 yılı vize ücretleri şu şekildedir; 15 günlük Nepal vizesi 25 USD 30 günlük Nepal vizesi 40 USD 90 günlük Nepal vizesi 100 USD
Nepal vizesi başvurusunu İstanbul’da bulunan Nepal Fahri Konsolosluğu’na yapabilirsiniz. Konsolosluktan vize almazsanız Katmandu havaalanında verilen kapı vizesini alabilirsiniz. Bu vize sayesinde Nepal’e girebilirsiniz. Kapı vizesini almak için bir tane güncel fotoğraf vermeniz gerekir. Vize için Nepal Konsolosluğu’na başvurduğunuzda ise güncel fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi, pasaport ve fotokopisi, uçak rezervasyon belgesi, konaklama belgesi ve başvuru formunu teslim etmeniz gerekir.
whatsapp