• info@vizeofisi.com Türkiye
  • 0850 228 4353

Nijer Vizesi

Nijer vize istiyor mu; yalnızca diplomatik pasaporta sahip kişilerin 90 günden kısa seyahatlerinde vize alması zorunlu değildir. Yeşil, bordo ya da gri pasaporta sahip vatandaşlar tüm seyahatlerinde vize almalıdır.

Nijer vizesi, belirli nedenlerden kaynaklı kişilere verilen ve bu süreç boyunca kişilerin yasal olarak ikamet etmesini sağlayan vizedir. Bu vize Nijer Büyükelçiliği tarafından verilir.

Nijer vize başvurusu yapmak isteyen kişilerin randevu alarak Nijer Büyükelçiliği’ne evrakları ile başvuruda bulunması gerekir. Eksiksiz olan evraklar büyükelçilik tarafından incelenerek sonuçlandırılır.

Nijer vizesi evrakları temelde; pasaport, seyahat sağlık sigortası, iki adet biometrik fotoğraf, maddi durumunuza ilişkin belgeler ve banka hesap cüzdanınız, seyahatiniz için gerçekleştirdiğiniz randevu ve harcamalarınız, vize için hazırladığınız dilekçe, eksiksiz doldurulmuş başvuru formu ve taahhütnamesidir. Bu evraklarda alacağınız vize türüne göre değişiklik ya da ekleme olabilir.

Nijer vizesi ücreti her bir başvuru için ödenmelidir. Başvurunuzun ardından talebiniz reddedilirse geri ödeme yapılmaz. Bu nedenle Vize Ofisi ile iletişime geçerek eksiksiz ve doğru bir başvuruda bulunmalısınız.

Kategoride Ara
Nijer Vizesi Hakkında
Güncel Nijer vize ücretleri; Turistik vize (1 aylık ve tek girişli) 150€ Ticari vize (1 aylık ve tek girişli) 150€ Akraba ve aile ziyareti vizesi (1 aylık ve tek girişli) 150€ Turistik vize (3 aylık ve çok girişli) 205€ Ticari vize (3 aylık ve çok girişli) 205€ Akraba ve aile ziyareti vizesi (3 aylık ve çok girişli) 205€
Nijer vizesi başvurusu Ankara’da hizmet veren Nijer Konsolosluğu’na bizzat yapılabilir. Konsolosluğa gitmesi mümkün olmayan kişilerse başvuruların yetkili olan vize acenteleri üzerinden yapabilirler. Başvurunun tamamlanması ve onay alması için Nijer tarafından belirlenen vize şartlarının taşınması ve belgelerin eksiksiz sunulması gerekir.
whatsapp