Pakistan Vizesi

Diplomatik, hususi ya da hizmet pasaportuna sahip olan Türk vatandaşları bir yıl içinde 90 günü geçmeyen Pakistan ziyaretlerinde vizeden muaftır. Pakistan vize istiyor mu sorusunun muhatabı bordo pasaport sahibi Türk vatandaşlarıdır. Çünkü umuma mahsus pasaporta sahip olan Türk vatandaşlarının vize başvurusu yapması zorunludur.
Pakistan vizesi yapılacak olan ziyaretin nedenine göre kategorilendirilir, kapıda vize uygulaması bulunmayan ülkede turistik vize, ticari vize, çalışma vizesi, aile birleşimi ve aile ziyareti vizesi ile gazeteci vizesi kategorileri bulunmaktadır.
Vize başvurusu direkt olarak Büyükelçiliğe ya da başkonsolosluğa yapılır. Zorunlu olmamak şartı ile ülkeye yapılacak olan seyahatlerde başvuru sahibinden hepatit A, tifo ile Japon ensefaliti aşısı yapması Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı tarafından önerilir.
Pakistan vizesi evrakları konusunda bilgi sahibi olmak için hemen Vize Ofis yetkilileri ile iletişime geçebilir ve gerekli olan evraklar hakkında net bilgiler edinilir.
Pakistan vizesi ücreti tek girişli ya da çok girişli olmanın yanı sıra aynı zamanda vize tipine ve süresine göre değişmektedir.

Menü
Destek Hattı