Rusya Vizesi

Türkiye Cumhuriyeti ve Rusya Federasyonu arasında imzalanan anlaşmaya göre Türk vatandaşları 30 günü aşmamak şartıyla serbest seyahat hakkına sahiptir. Bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları için vize zorunluluğu devam etmektedir. Rusya vize istiyor mu sorusunun cevabı 30 günlük ziyaretler için vize zorunluluğu olmadığı şeklindedir.
Rusya vizesi pasaporta işlenen vize türüdür, dolayısı ile ülkeye giriş kağıdı ya da turist kartı gibi formata sahip değildir. Bu yüzden vize işlemlerinde geçerli pasaportun olması gerekmektedir.

Rusya vize başvurusu konsolosluğa şahsen yapılır ancak başvurunun şahsen yapılması zorunluluğu yoktur. Bundan dolayı Vize Ofis olarak Rusya vize başvurusunda bulunmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının her türlü konuda destek sağlanmaktayız.
Rusya vize evrakları tüm konsolosluklar tarafından istenen temel evrak şeklindedir. Vize türlerine göre konsolosluk başvuru sahibinden ek evrak talep etmektedir. Vize başvuru formu, 6 ay geçerliliği olan pasaport, kimlik fotokopisi, 2 tane biyometrik fotoğraf, yabancı vatandaşlar için Türkiye Cumhuriyeti ikamet izni talep edilen evraklardır.
Rusya vizesi ücreti başvuru sahibinin vatandaşlığına göre değişir. Aynı zamanda vize türüne, giriş sayısına ve vize işlem süresine göre ücret talep edilmektedir.

Menü
Destek Hattı