• info@vizeofisi.com Türkiye
  • 0850 228 4353

Senegal Vizesi

Senegal vize istiyor mu; Senegal’e seyahat düzenleyen bordo, yeşil ve gri pasaport sahibi kişilerin seyahatinden önce vize alması zorunludur. Ancak siyah pasaportu bulunan kişiler 90 günü geçmeyen seyahatlerinde vizesiz ülkeye giriş sağlayabilir. Ayrıca turistik vizeler sınır kapısında alınabilir.

Senegal vize, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Senegal’e yasal bir seyahat düzenlemesi ve seyahat boyunca konaklayabilmesi için verilir. Bu vize turistik olarak kısa süreli olabileceği gibi çalışma ya da eğitim olarak uzun süreli de olabilir.

Senegal vize başvurusu yapmak isteyen kişilerin Senegal Büyükelçiliği’nden vize başvurusu için randevu alması gerekir. Randevuya kadar başvuru için gerekli belgelerin tamamı bir araya getirilmelidir. Randevu gün ve saatinde ödeme yapılarak evraklar teslim edilir.

Senegal vizesi evrakları; seyahat sağlık sigortası, pasaport, iki adet biometrik fotoğraf, başvuru formu ve dilekçesi, mesleğinize ve maddi durumunuza ilişkin belgeler, banka hesap cüzdanınız ve seyahat rezervasyonlarınızdır. Ancak bu belgeler turist vizesi içindir. Diğer vize türlerinde başvuru yapacak kişilerin Vize Ofisi ile irtibat kurması gerekir.

Senegal vizesi ücreti ise başvurudan hemen önce ödenmelidir. Bu ücret kişilerin başvuru gerçekleştirebilmesi için ödenir.

Kategoride Ara
Senegal Vizesi Hakkında
Senegal vize ücretleri vize süresi ve vize alım zamanına göre değişiklik gösterir. 1 Aylık Turistik –Ticari Vize 100 Euro 3 Aylık Turistik- Ticari Vize 120 Euro 1 Aylık Turistik- Ticari Ekspres Vize 130 Euro 3 Aylık Turistik- Ticari Ekspres Vize 150Euro
Senegal vizesi için başvuru sınır kapılarında yapılabileceği gibi diplomatik temsilciliklerden de yapılabilir. Herhangi bir sorun yaşamamak adına Ankara Senegal Büyükelçiliği, İstanbul Senegal Fahri Başkonsolosluğu ve yetkili vize başvuru merkezlerinden başvuru yapılmalıdır.
whatsapp