• info@vizeofisi.com Türkiye
  • 0850 228 4353

Sudan Vizesi

Sudan vize istiyor mu; Umuma mahsus, hususi ve hizmet pasaport türüne sahip kişilerin Sudan’a gerçekleştirecekleri seyahatlerde vize alması zorunludur. Ancak diplomatik pasaporta sahip kişilerin 90 gün vizesiz seyahat hakkı bulunuyor.

Sudan vize; turistik, aile ziyareti, iş gezisi gibi benzer nedenlerle kısa süreli verilebileceği gibi eğitim, aile birleşimi ya da çalışma gibi uzun süreli de verilebilir. Bu vizeyi almak isteyen kişilerin Sudan Başkonsolosluğuna başvuruda bulunması gerekir.

Sudan vize başvurusu yapacak kişilerin öncelikle Sudan Başkonsolosluğu’ndan ya da yetkili vize merkezlerinden randevu alması gerekir. Randevu gün ve saatinde evraklar eksiksiz olarak teslim edilerek başvuru tamamlanır.

Başvuru için gerekli Sudan vizesi evrakları; banka hesap dökümü ve cüzdanı, pasaport, otel ve uçak rezervasyonları, maddi durumunuza ilişkin belgeler, başvuru formu ve dilekçesi, iki adet biometrik fotoğraf, seyahat sağlık sigortası ve mesleğinize ilişkin belgelerdir. Ancak vize türü değişiklik gösterdikçe belgelerde de değişiklik olacaktır. En detaylı belgeleri öğrenmek için Vize Ofisi ile iletişime geçin.

Sudan vizesi ücreti de başvuru öncesinde ödenmeli ve evrakların içerisine eklenmelidir.

Kategoride Ara
Sudan Vizesi: 2021 Vize Başvurusu
Sudan Vizesi: 2021 Vize Başvurusu

Afrika ülkeleri arasında yer alan Sudan için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize almaları gerekmektedir. Yalnızca diplomatik pasaport sahipleri Sudan’a vize başvuru ...

  • 15
  • 0
  • Sudan Vizesi
whatsapp