• info@vizeofisi.com Türkiye
  • 0850 228 4353

Tanzanya Vizesi

Tanzanya vize istiyor mu; bordo pasaportu bulunan T.C. vatandaşlarının tüm seyahatlerinde vize alması gerekir. Ancak yeşil, gri ya da siyah pasaportu bulunan vatandaşların 90 günden kısa olan seyahatleri için vize almasına gerek yoktur.

Tanzanya vizesi, Tanzanya Konsolosluğu tarafından temin edilen ve kişilerin yasal bir şekilde seyahat etmesini sağlayan vizedir. Bu vizeyi almak isteyen kişilerin öncelikle konsolosluğa geçerli bir başvuru iletmesi gerekir.

Tanzanya vize başvurusu kabulü ve yönetim süreci Tanzanya Konsolosluğu tarafından gerçekleştirilir. Ancak vize başvurusu kabulünü yetkili vize merkezleri de yapabilir. Konsolosluktan ya da vize başvuru merkezinden randevu alarak evraklarınızı teslim edebilirsiniz.

Tanzanya vizesi evrakları temelde; seyahat sağlık sigortası, pasaport, iki adet biometrik fotoğraf, meslek evrakları, sahip olduğunuz tapu ya da benzeri belgeler, rezervasyonlar, vize talep dilekçesi, başvuru formu ve banka hesap dökümünüz şeklindedir. Ancak turistik vize dışında bir türde vize alacak kişilerin evraklar için Vize Ofisi ile iletişime geçmesi gerekir.

Tanzanya vizesi ücreti başvuru işleminden hemen önce ödenir ve ödemeye ilişkin makbuz belgeler arasına yerleştirilir.

Kategoride Ara
whatsapp