• info@vizeofisi.com Türkiye
  • 0850 228 4353

Türkiye Vizesi

Türkiye vize istiyor mu; Umuma mahsus pasaporta sahip birçok farklı ülke vatandaşından her türlü ziyaret için vize alınması zorunlu koşulmuştur. Ancak Afganistan, Almanya, Andora, Brezilya ve İspanya gibi birçok anlaşmalı ülkede 180 günde 90 gün vizesiz seyahat hakkı bulunuyor.

Türkiye vizesi, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayan kişilerin Türkiye’de belirli bir süre ikamet etmesini sağlayan vize türüdür. Türkiye için vize almak isteyen kişilerin öncelikle kendi ülkeleri ile Türkiye arasındaki vize şartlarına göz atması gerekir.

Türkiye vize başvurusu yapmak için öncelikle kişilerin bulundukları ülkedeki Türkiye Konsolosluğu’ndan randevu alması gerekiyor. Randevuda vize evrakları eksiksiz bir şekilde teslim edilerek ödemesi yapılmalıdır.

Türkiye vizesi evrakları; pasaport ya da yerine sayılabilecek belge, 2 adet biometrik fotoğraf, uçak ve otel rezervasyonu, kişinin gelirini sergileyen belgeler, varsa davetiye, kişinin geri döneceğini destekleyen belgeler ve seyahat sağlık sigortasıdır. Ancak bu belgelerin dışında vize türünüze göre başka belgeler de istenebilir. Vize Ofisi’ne danışarak gerekli belgelerinizi öğrenebilirsiniz.

Türkiye vizesi ücreti başvuru öncesinde ödenir ve evrakların içerisine makbuz eklenir.

Kategoride Ara
Türkiye Vizesi Hakkında
Yabancı ülke vatandaşları Türkiye’ye seyahat etmek istiyorsa vize sahibi olması gerekmektedir. Bunun için 80 £uro vize ücretinin ödenmesi gerekmektedir. 2021 yılında vize ücretleri 60 £uro’dan 80 £uro’ya yükselmiştir. 2021 yılında seyahat edecek kişilerin 80 £uro ödemesi gerekmektedir. Türkiye vize ücreti hakkında konsolosluk ve vize merkezleri aracılığı ile bilgi edinebilirsiniz. Çünkü hizmet bedeli olarak hem vize merkezi hem de konsolosluk ekstra ücret talebinde bulunacaktır.
Türkiye vizesi ücretleri vizenin normal veya transit vize olması ile giriş sayısına göre değişir. 2021 yılı Türkiye vizesi ücretleri şöyledir; Türkiye tek girişli vize ücreti 758,90 TL Türkiye çok girişli vize ücreti 2542,20 TL Türkiye tek girişli transit vize ücreti 758,90 TL Türkiye çok girişli transit vize ücreti 1522,70 TL
Türkiye vizesine ihtiyaç duyanlar başvurularının ülkenin dış temsilciliklerine yapabilirler. Böylelikle 1 yıl veya üzerinde geçerli olan vizelere sahip olabilirler. Dış temsilcilikler dışında akredite edilmiş vize başvuru merkezlerinden de yararlanabilirler.
Türkiye Vizesi var. Türkiye’nin uluslararası alanda uyguladığı vize politikası ülkeden ülkeye değişiklik gösterir. Türkiye bölgesindeki ülkelere uzun zaman oldukça esnek vize politikası uygularken son zamanlarda karşılıklı olarak vize uygulamasını kaldırdı, liberal bir yaklaşım sergiledi.
Türkiye vizesi başvuruları www.visa.gov.tr adresinden yapılmaktadır. Türkiye için vize başvuruları, internet üzerinden düzenlenmektedir. Bu uygulama ile vize başvuruları için gerekli verilerin, başvuran kişiler tarafından önceden sisteme kaydedilmesi gerekir. Böylece daha erken vize alınır. İnternet bağlantısının zayıf olduğu ülkelerde ise başvurular temsilcilikler üzerinden doğrudan yapılabilir. Çevrimiçi vize başvuru sistemi, girilen bilgiler ile şartları e-vizeye uygun ise başvuran kişiyi e-vize sistemine yönlendirecektir. Vize başvurularının önceden planlanan seyahat tarihinden en az bir ay önce yapılmış olması gerekir.
whatsapp