• info@vizeofisi.com Türkiye
  • 0850 228 4353

Türkiye Vizesi

Türkiye vize var mı? Türkiye 117 ülke vatandaşına vize muafiyeti uygular. Bu ülkeler dışında AB vatandaşları da vizesiz ülkeye giriş yapabilirler. Ancak muafiyet olan ülkelerin vatandaşı olmayan tüm kişilerin Türkiye’ye giriş vize almaları gerekir. Vizeleri dış temsilciliklere başvuruda bulunarak alabilecekleri gibi e-vize avantajından da yararlanabilirler. Gerekli olan tüm belgeler güncel olarak paylaşılmıştır.
Kategoride Ara
Türkiye Vizesi Hakkında
Yabancı ülke vatandaşları Türkiye’ye seyahat etmek istiyorsa vize sahibi olması gerekmektedir. Bunun için 80 £uro vize ücretinin ödenmesi gerekmektedir. 2021 yılında vize ücretleri 60 £uro’dan 80 £uro’ya yükselmiştir. 2021 yılında seyahat edecek kişilerin 80 £uro ödemesi gerekmektedir. Türkiye vize ücreti hakkında konsolosluk ve vize merkezleri aracılığı ile bilgi edinebilirsiniz. Çünkü hizmet bedeli olarak hem vize merkezi hem de konsolosluk ekstra ücret talebinde bulunacaktır.
Türkiye vizesi ücretleri vizenin normal veya transit vize olması ile giriş sayısına göre değişir. 2021 yılı Türkiye vizesi ücretleri şöyledir; Türkiye tek girişli vize ücreti 758,90 TL Türkiye çok girişli vize ücreti 2542,20 TL Türkiye tek girişli transit vize ücreti 758,90 TL Türkiye çok girişli transit vize ücreti 1522,70 TL
Türkiye vizesine ihtiyaç duyanlar başvurularının ülkenin dış temsilciliklerine yapabilirler. Böylelikle 1 yıl veya üzerinde geçerli olan vizelere sahip olabilirler. Dış temsilcilikler dışında akredite edilmiş vize başvuru merkezlerinden de yararlanabilirler.
Türkiye Vizesi var. Türkiye’nin uluslararası alanda uyguladığı vize politikası ülkeden ülkeye değişiklik gösterir. Türkiye bölgesindeki ülkelere uzun zaman oldukça esnek vize politikası uygularken son zamanlarda karşılıklı olarak vize uygulamasını kaldırdı, liberal bir yaklaşım sergiledi.
Türkiye vizesi başvuruları www.visa.gov.tr adresinden yapılmaktadır. Türkiye için vize başvuruları, internet üzerinden düzenlenmektedir. Bu uygulama ile vize başvuruları için gerekli verilerin, başvuran kişiler tarafından önceden sisteme kaydedilmesi gerekir. Böylece daha erken vize alınır. İnternet bağlantısının zayıf olduğu ülkelerde ise başvurular temsilcilikler üzerinden doğrudan yapılabilir. Çevrimiçi vize başvuru sistemi, girilen bilgiler ile şartları e-vizeye uygun ise başvuran kişiyi e-vize sistemine yönlendirecektir. Vize başvurularının önceden planlanan seyahat tarihinden en az bir ay önce yapılmış olması gerekir.
whatsapp