• info@vizeofisi.com Türkiye
  • 0850 228 4353

Ukrayna Vizesi

Ukrayna vize istiyor mu; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 90 günü aşmayan seyahatlerini vizesiz olarak gerçekleştirebilir. Ancak tek bir girişte 90 günden uzun süre seyahat yapacak kişilerin vize alması zorunludur.

Ukrayna vizesi, Ukrayna Konsolosluğu tarafından verilen ve kişilerin vize boyunca yasal bir şekilde ülkede ikamet etmesini sağlayan vizedir. Bu vizeyi kişileri turistik, çalışma ya da eğitim şeklinde alabilir.

Ukrayna vize başvurusu yaparak uzun süreli vize almak isteyen kişilerin öncelikle Ukrayna Konsolosluğu ya da ilgili vize merkezlerinden randevu alması gerekir. Randevuda kişilerin evraklarını eksiksiz bir şekilde teslim etmesi beklenir.

Ukrayna vizesi evrakları; geçerli bir pasaport, iki adet yeni çekilmiş biometrik fotoğraf, maddi duruma ilişkin belgeler, başvuru formu ve dilekçesi, seyahat sağlık sigortası, otel ve uçak rezervasyonları şeklindedir. Bu belgelerin yanında vize türüne bağlı özel belgelerinizi öğrenmek için Vize Ofisi’nin uzman ekibinden yardım alabilirsiniz.

Ukrayna vizesi ücreti, Ukrayna Konsolosluğu tarafından her yıl yeniden belirlenir. Bu ücret konsolosluktaki gişede ödenir.

Kategoride Ara
Ukrayna Vizesi: 2021 Vize Başvurusu
Ukrayna Vizesi: 2021 Vize Başvurusu

Avrupa’nın en büyük yüzölçümüne sahip ülkesi Ukrayna’da çeşitli sebeplerle bulunacak bireylerin birtakım prosedürleri sağlaması ve dokümanları temin etmesi gerekmektedir. ...

  • 346
  • 0
  • Ukrayna Vizesi
Ukrayna Vizesi Hakkında
Ukrayna vize başvuru ücretleri en az 85 $ ile 170 $ arasında değişmektedir.
90 günden uzun sürecek seyahatler için D tipi vizeye başvuruda bulunulması gerekir. Vize başvuru formu doldurulmalı ve harç ücreti yatırılmalı. Bu işlemleri tamamladıktan sonra konsolosluklara veya danışma merkezlerine başvuru yapılmalıdır. Belgeleri hazırladıktan sonra randevu talep edebilirsiniz ve konsoloslukların belirlediği gün ve saatte bu belgeleri kuruma teslim etmelisiniz.
whatsapp