• info@vizeofisi.com Türkiye
  • 0850 228 4353

Yeni Zellanda Vizesi

Yeni Zelanda vize istiyor mu; bordo, gri ve siyah pasaporta sahip kişiler Yeni Zelanda seyahatinden önce mutlaka vize almalıdır. Yeni Zelanda’nın kapıda vize alma gibi bir durumu da söz konusu değildir.

Yeni Zelanda vizesi gidiş nedeninize bağlı olarak turistik, öğrenci, ticari ya da aile ziyareti vizesi olarak verilebilir. Ayrıca aile birleşimi, arkadaş ziyareti ve benzeri nedenlere de kişilerin vize alması mümkündür.

Yeni Zelanda vizesini almak isteyen herkesin başvuru yapması zorunludur. Yeni Zelanda vize başvurusu Ankara Yeni Zelanda Büyükelçiliği’nden randevu alınarak yapılmalıdır. Ancak büyükelçiliğe ulaşımda zorluk yaşayan kişiler vize merkezleri ile de başvurusunu gerçekleştirebilir.

Yeni Zelanda vizesi evrakları; pasaport, biometrik fotoğraf (2 adet), seyahat sağlık sigortası, banka hesap dökümü ve cüzdanı, otel ve uçak rezervasyonları, mesleki belgeler, nüfus cüzdanı fotokopisi ve başvuru belgeleri (form ve dilekçe) şeklindedir.

Yeni Zelanda vize ücreti başvurudan önce ödenir ve her başvuru başına özel olarak alınır. Vizenin sonucunun vize ücreti ile bir bağlantısı bulunmaz. 

Kategoride Ara
whatsapp