• info@vizeofisi.com Türkiye
  • 0850 228 4353

Zimbabve Vizesi

Zimbabve vize istiyor mu; bordo pasaporta sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tüm seyahat türünde vize almak zorundadır. Yeşil, gri ya da siyah pasaportu bulunan vatandaşlarımız vizesiz seyahat gerçekleştirebilir.

Zimbabve vizesi, kişilerin gidiş amacına bağlı olarak verilen vize türüdür ve turizm / ticaret nedenleri ile verilebilir. Vize almak isteyen kişilerin vize için başvuruda bulunması mühimdir.

Zimbabve vize başvurusu oluşturmak için öncelikle Türkiye’de bulunan Afrika ülkelerinin konsolosluklarından başvuru alınmalıdır. Türkiye’de doğrudan Zimbabve’ye özel bir konsolosluk bulunmuyor. İşlemini daha kolay gerçekleştirmek isteyen kişiler vize merkezleri aracılığı ile başvuruda bulunabilir.

Zimbave vizesi evrakları; nüfus cüzdanı fotokopisi ve vukuatlı örnek, pasaport, seyahate ilişkin rezervasyon ve harcamalar, 2 adet pirometri fotoğraf, kişinin yeterli miktarda paraya sahip olduğunu gösteren belgeler, vize başvuru formu ve dilekçesi, varsa davetiye ve evli kişiler için evlilik cüzdanı fotokopisi. Bu belgelerin dışında vize türünüze göre belge değişimi olacaktır. Detaylı bilgi için Vize Ofisi’ne ulaşın.

Zimbabve vizesi ücreti de başvurudan önce ödenerek evraklar arasına eklenmelidir. Bu ücretler her vize için değişiklik gösterebilir.

Kategoride Ara
Zimbabve Vizesi: 2021 Vize Başvurusu
Zimbabve Vizesi: 2021 Vize Başvurusu

Zimbabve vize işlemleri için başvurulabilecek bir konsolosluğu maalesef ülkemizde yoktur. Zimbabve’nin anlaşmalı olduğu başka bir Afrika ülkesine ait konsolosluktan başvuru ...

  • 15
  • 0
  • Zimbabve Vizesi
whatsapp