• info@vizeofisi.com Türkiye
  • 0850 228 4353

Afganistan Vizesi

Afganistan vize var mı? Orta Asya ülkeleri arasında bulunan Afganistan’a gitmek için vize sahibi olunması gerekir. Ancak diplomatik pasaportu bulunan kişilerin vize sahibi olmalarına gerek yoktur. Ülke diplomatik pasaportlu Türk vatandaşlarına 90 güne kadar vizesiz giriş izni vermiştir.
Kategoride Ara
Afganistan Vizesi: 2021 Vize Başvurusu

Afganistan, Türk vatandaşları için vize uygulayan ülkelerden biridir. Afganistan’a yapacağınız gerek turistik gerekse de ticari amaçlı seyahatlerinizde, seyahat amacınıza uygun ...

  • 5
  • 0
  • Afganistan Vizesi
Afganistan Vizesi Hakkında
2021 yılı Afganistan vize ücretleri;

Afganistan aile ziyareti vizesi 100 USD

Afganistan turist vizesi 100 USD

Afganistan ticari vizesi 100 USD

Afganistan ayrıca yatırımcılar ve tüccarlar için kapı vizesi uygulaması yapar. Bu vizeyi almak isteyen kişiler sınır kapılarında 35 USD kapı vize harcı öderler.
Afganistan vizesi başvurusu pasaport, kimlik fotokopisi, vize başvuru formu, fotoğraf ve gelir belgesi gibi başvuru için istenen evrakların teslimiyle yapılabilir. Bu evraklar ülke konsolosluklarına veya aracı vize merkezlerine yapılabilir. Ancak vize onayı sadece konsolosluk tarafından verilebilmektedir. Kapı vizesine başvuranlar ise sınır kapısında pasaport, noter imzalı ticari izin ve banka hesap belgesi, geçerli ticaret belgesi ve adli sicil belgesi sunarlar.
Bu gibi sorularınızın cevaplarını sitemiz üzerinde bulabilirsiniz.
whatsapp