• info@vizeofisi.com Türkiye
  • 0850 228 4353

Afganistan Vizesi

Afganistan vize istiyor mu; Afganistan Türkiye vatandaşlarından konsolosluk üzerinden vize talebinde bulunmaktadır. Vize başvuru işlemleriniz için ülkeye gidiş nedeninizi belirterek, turistik, iş, eğitim ve ticari amaçla gidişinizi dilekçeyle belirtmeniz şartı vardır.

Afganistan vize başvurusu evresinde, evraklarınızın eksiksiz olması, ülkeye gidiş nedeninizi açıklayacak, dilekçe ve formun konsolosluğa verilmesi gerekmektedir. Afganistan 30 günlük vize başvurusu kabul ederek, turistik vize için en fazla 30 günlük ülkeye giriş kabul edilmektedir.

Afganistan Vizesi

Başvuru evresinde Afganistan vize evrakları, hesap dokumanı, rezervasyon belgeleri, vize harç bedeli, nüfus kaydı ve evlilik cüzdanı belgelerinin de yanınızda olması şartı vardır. Pasaportunuzun en az 2 sayfasının boş olması, gri, yeşil, siyah ve bordo olması gerekmektedir.

Afganistan vize ücreti, vize harç bedeli olarak yansıtılmaktadır. Konsolosluk üzerinden gidecek olan vatandaşların, konsolosluğa belirlenen para birimi üzerinden vize harcını ödemesi gerekmektedir.

Vize başvurunuzu dilekçe ve form olarak verirken, harç bedelinizle birlikte, Afganistan’a gidiş nedeninizi belirterek, ikamet edeceğiniz bölgeyi de bildirmeniz gerekmektedir.

Kategoride Ara
Afganistan Vizesi: 2021 Vize Başvurusu
Afganistan Vizesi: 2021 Vize Başvurusu

Afganistan, Türk vatandaşları için vize uygulayan ülkelerden biridir. Afganistan’a yapacağınız gerek turistik gerekse de ticari amaçlı seyahatlerinizde, seyahat amacınıza uygun ...

  • 190
  • 0
  • Afganistan Vizesi
Afganistan Vizesi Hakkında
2021 yılı Afganistan vize ücretleri;

Afganistan aile ziyareti vizesi 100 USD

Afganistan turist vizesi 100 USD

Afganistan ticari vizesi 100 USD

Afganistan ayrıca yatırımcılar ve tüccarlar için kapı vizesi uygulaması yapar. Bu vizeyi almak isteyen kişiler sınır kapılarında 35 USD kapı vize harcı öderler.
Afganistan vizesi başvurusu pasaport, kimlik fotokopisi, vize başvuru formu, fotoğraf ve gelir belgesi gibi başvuru için istenen evrakların teslimiyle yapılabilir. Bu evraklar ülke konsolosluklarına veya aracı vize merkezlerine yapılabilir. Ancak vize onayı sadece konsolosluk tarafından verilebilmektedir. Kapı vizesine başvuranlar ise sınır kapısında pasaport, noter imzalı ticari izin ve banka hesap belgesi, geçerli ticaret belgesi ve adli sicil belgesi sunarlar.
Bu gibi sorularınızın cevaplarını sitemiz üzerinde bulabilirsiniz.
whatsapp