Afganistan Vizesi; Vize Başvurusu

ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ İÇİN:

ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ:

UYARI: Afganistan vize başvurusu için randevu almanız zorunludur. Gerekli evraklar listesi ve başvuru formu için ücretsiz telefon desteği alın.

Afganistan, Türk vatandaşları için vize uygulayan ülkelerden biridir. Afganistan’a yapacağınız gerek turistik gerekse de ticari amaçlı seyahatlerinizde, seyahat amacınıza uygun vize alma zorunluluğu bulunmaktadır.

Afganistan Vize ofisi, Afganistan vize işlemleri hakkında danışmanlık, Afganistan vize başvurularının kabulü konusunda hizmetler sunmaktadır. Afganistan vize işlemleri hakkında vizeofisi.com iletişim sayfamızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Afganistan Vize İşlemlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Afganistan vize başvuru formunun mutlaka eksiksiz şekilde doldurulması gerektiği dikkat edilmesi gereken önemli bir konu olmaktadır.

Bu sayede vize işleminiz hakkında problem yaşanmayacak ve kabul edilme süreci hızlanacaktır. Afganistan vize işlemlerinde pasaportunuzun 10 yıldan eski olmaması gerekmektedir. Ayrıca en az 2 adet sayfanın boş olması da şartlar arasında olmaktadır.

10 yıldan eski olan, hasar görmüş, yıpranmış, yırtılmış veya üzerinde herhangi bir işlem yapılmış pasaportlar için başvuru işlemleri geriye çevrilmektedir. Sizlere verilen Afganistan vize başvuru formu doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulmalı ve Afganistan vize başvuru evrakları önerilen biçimde düzenlenmelidir.

Afganistan Vize Başvuru Formuyla İlgili Bilgi

Afganistan vize işlemlerinde en önemli olan konu başvuru formu olmaktadır. Bu forum Afganistan Konsolosluğu tarafından hazırlanan özel bir form olmaktadır.

Afganistan vize işlemlerinde kullanılan başvuru formu, Afganistan Konsolosluğunun başvuran kişi hakkında bilgi almasını sağlamaktadır. Ayrıca başvuru formu, kişinin vize talebinde bulunduğunu belirten resmi belge olmaktadır.

Afganistan Vize Başvurusunda Pasaport İşlemleri

Afganistan Konsolosluğu, pasaportu bulunmadan başvuru yapan kişilerin vize işlemlerini gerçekleştirmemektedir. Pasaport başvuruları şahsi olarak yapılması gerektiği gibi randevusuz ya da randevulu bir şekilde başvuru işlemleri sürdürülebilmektedir.

Afganistan Vize İşlemlerinde Gerekli Olan Evraklar

Afganistan vize işlemlerinde evraklar, seyahatin nedenine göre farklılık göstermektedir. Ticari vize, turistik vize ve ziyaret vizesi Afganistan içeriğini belirlemekte olan vize çeşitleri olmaktadır. Afganistan vize talep nedenine bağlı olarak başvuru evrakları bu yönde değişiklik gösterecektir.

Afganistan Konsolosluğu bazı özel durumlarda ek evrak isteğinde bulunabilmektedir. Aynı şekilde Afganistan Konsolosluğu’nun talebinde olan ek evraklar Afganistan vizesi için gereken evrakları farklılaştıracaktır.

Afganistan Vize Başvuru Formunun Doldurulması Hakkında Bilgi

Afganistan vize başvuru formunda dikkat edilmesi gereken en önemli konu doğru ve eksiksiz şekilde doldurulması gerektiğidir. Gerçeğe uygun bilgilerin yazılıp beyan edilmesi vize konusunda büyük önem taşımaktadır. Vize başvuru formu mutlaka tükenmez kalemle ve büyük harflerle doldurulması gerekmektedir.

Afganistan Konsolosluğu, vize başvuru yapan kişiler hakkında detaylı bilgi edinmek istediğinden, başvuru formunda kesinlikle boş kısım bırakılmaması gerekmektedir. Afganistan vize başvuru formu, başvurunun tanınması ve işleme konulması için doldurulan önemli resmi belge olmaktadır.

Sunulan her çelişki içeren bilgiler başvuru işleminin geri çevrilmesini sağlamaktadır. Ayrıca Afganistan kurallarınca ceza süreci başlayabilmektedir.

Afganistan Vize İşlemleri Kaç Günde Sonuçlanır?

Talep edilen evrakların eksiksiz şekilde teslim edilmesi, vize işlemlerinin sırasının değişmesine özel bir durum oluşturmamaktadır.

Afganistan Konsolosluğunun vize işlemlerini olumlu şekilde sonuçlandırması halinde vize ortalama olarak 7 iş gününde çıkabilmektedir. Ancak konsolosluğun yoğun şekilde çalışması, ek evrak istemesi ve mülakat için çağırması gibi özel durumlarda Afganistan vize işlem süresi uzayabilmektedir.

Yeşil Pasaport Sahibi Kişi Afganistan Vizesi Alması Gerekir mi?

Afganistan, hususi pasaportu olan kişiler için vize uygulamasını tabi tutmaktadır. Bu nedenle yeşil pasaportu olan kişilerin de Afganistan seyahati içi vize almaları gerekmektedir.

Afganistan vize işlemleri hakkında daha pek çok önemli bilgiyi Afganistan vize ofisimiz üzerinden öğrenebilirsiniz. Ayrıca vizeofisi.com adresimizi kontrol ederek vizeler hakkında detaylı bilgilere kolayca ulaşabilirsiniz.

Afganistan Turistik Vize

Afganistan turistik vize başvuru işlemlerinizi Afganistan vize ofisimiz aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz. Turistik vize hakkında gerekli olan evraklardan yanı sıra vize başvuru formları konusunda da gerekli detayları sizlere sunuyoruz. Ayrıca vize çeşitleri hakkında vizeofisi.com adresinden bilgi alabilirsiniz.

Afganistan  Turistik  Vize İşlemi

Afganistan seyahat planınız kısa süreli olacaksa, ticari amaç, davetiye ve ziyaret gibi nedenlerden oluşmuyorsa Afganistan turistik vizesi için mutlaka başvuru gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Toplantı, fuar ve seminer gibi içerikler ise sadece Afganistan ticari vizeye dahil olmaktadır.

Afganistan turistik vize başvurusu sonucunda en fazla 30 günlük vize süresi verilebilmektedir. Ek süre talep edilmesi halinde ise vizenin süresi en fazla 30 gün uzatılabilmektedir.

Afganistan Turistik Vize İşlemlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Afganistan turistik vize işlemlerine başlandığında dikkat edilmesi gereken en önemli konu, Afganistan başvuru formunun doğru ve eksiksiz olarak doldurulması gerekliliğidir.

Bu durum her vize işleminde geçerlidir. Afganistan vize ofisimiz üzerinden almış olduğunuz başvuru formlarınızı istenen düzeyde doldurmanız halinde Konsolosluklar vize işleminizi onaylamaktadır.

Afganistan turistik vize başvuru formunuzda herhangi bir çelişki, eksiklik ve doğru bilgi yazmama saptandığında vize işlemleriniz iptal edilmektedir.

Mutlaka seyahat amacına uygun olarak seçimde bulunulmalıdır. Başvuru formunu Afganistan turistik vizesi olarak belirlemeniz, evraklarınızın doğru bir şekilde düzenlenmesi konusunda oldukça önemlidir.

Bu konu hakkında detaylı bilgi almak için vizeofisi.com adresimizden faydalanabilirsiniz.

Afganistan Turistik Vizesi İçin İstenen Evraklar

Afganistan turistik vizesi için de standart evraklar dışında kişinin niteliklerine bağlı olarak farklı evraklarda istenebilmektedir. Turistik vize işlemlerinin başlatılabilmesi için hazır olması gereken evraklar;

 • Afganistan turistik vizesi için başvuru formu. (Başvuru yapan kişi tarafından eksiksiz doldurulmuş ve imzalanmış olmalıdır.)
 • Pasaport (10 yıldan eski olmamalı ve en az 6 ay daha geçerliliği bulunmalıdır. Afganistan vize basımı içinde minimum 2 adet boş sayfasınında olması istenmektedir.
 • Afganistan turistik vize talep dilekçesi.
 • Uçak ve otel rezervasyon bilgilerini gösteren belge
 • 2 adet biyometrik fotoğraf. (Afganistan konsolosluğu tarafından açıklanmış kurallara uygun olmalı ve daha önce kişinin pasaportunda kullanılmamış olması gerekmektedir.)
 • Başvuran kişinin H1 N1 virüsü olmadığına dair doktor sağlık raporu.
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği

Başvuru sahibi şirket ortağı ise, şirketin imza sirküleri, şirkete ait faaliyet belgesi, şirket vergi levhası fotokopisi ve ticaret sicil gazetesi fotokopisi.

Başvuru sahibi SSK’lı çalışan ise,  SGK hizmet dökümü, maaş bordrosu, şirketin imza sirküleri fotokopisi, faaliyet belgesi ve ticari sicil gazetesi fotokopisi.

Başvuru sahibi emekli ise, Emekli olduğunu ispat eden belge ve emekli maaşının yattığı banka hesap dökümü. (Emeklilik belgesi e-devlet şifresi ile e-devlet internet sayfasından temin edilmesi gerekmektedir.

Afganistan turistik vize başvuru işlemlerinde bulunacak emekli olan kişinin son 3 aylık banka hesap özeti gerekmektedir. Kişinin şahsi banka hesap özeti mutlaka son 3 aylık aktif banka hesap hareketlerini bulundurması gerekmektedir.

Başvuru sahibi emeklinin banka hesabında ki mevcudun en az 3000 TL olması gereklidir. Emekli tarafından bankadan alınan tüm evrakların kaşeli ve imzalı teslim edilmesi gerekmektedir.)

Başvuru sahibi öğrenci ise, güncel tarihi olan orijinal öğrenci belgesi, banka hesap dökümü, davetiye ve eğer kişi 18 yaşından küçük ise muvafakatname.

Afganistan vize işlemlerini Afganistan vize ofisimiz aracılığı ile gerçekleştiren kişiler, gerekli evrakları mutlaka eksiksiz ve doğru bir şekilde teslim etmeleri gerekmektedir. Ayrıca başvuru yapılan Afganistan vize çeşidine uygun olarak bilgiler doldurularak evraklar beyan edilmelidir.

Afganistan turistik vize başvuru evraklarının doğru şekilde beyan edilmesi, vizenin gerçekleştirilmesi açısından oldukça önemlidir.

Vizeler hakkında daha fazla bilgi almak adına vizeofisi.com adresimiz üzerinden yararlanabilirsiniz.

Afganistan Ticari Vize

Afganistan ticari vize başvuruları, Konsolosluğa gitme zahmetine girmeden Afganistan vize ofisi aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Vize başvurusu yaparken sizlere sunulan Afganistan vize formunun mutlaka eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurulması gerekmektedir.

Unutulmamalıdır ki vize başvuru formu doldurulurken vize türü doğru şekilde seçilmelidir. Vize türüne uygun evrakların düzenlenmesi de süreçte olumlu etki sağlayacaktır. Bu konu hakkında genel bilgilerden faydalanmanız adına vizeofisi.com adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Afganistan Ticari Vizesi Hakkında Bilgi

Afganistan seyahat planının ticari amaç ya da iş gerekçesinin içermesi halinde Afganistan ticari vizesinin alınması gerekmektedir. Eğitim kongre, seminer ve fuar gibi gerekçeler ile planlanan seyahatler için de mutlaka Afganistan ticari vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Afganistan ticari vizesini alabilmek için gidilecek olan firmadan davetiye yazısının alınması şarttır. Alınan davetiye yazısı, Afganistan ticari vize başvurusu evrakları içerisine konulması gerekmektedir. Afganistan ticari vize başvuru işlemleri için grup ya da kişisel olarak başvurular yapılabilmektedir.

Afganistan Ticari Vize Başvuru Evrakları

Afganistan ticari vize başvurusu için gerekli olan evraklar şunlardır:

 • Afganistan ticari vize başvuru formu. (Başvuru sahibi tarafından eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurulmuş olması gerekmektedir.)
 • Vize talep dilekçesi. (Başvuru sahibinin ismi, soy ismi, bilgileri, iş yerindeki görevi ve ziyaret içeriğinin bulunması gerekmektedir. Ziyaret edeceği şirketin ismi, hangi tarihler arasında ziyaret edeceği ve vize bitiş tarihinden önce geri dönüleceğine dair taahhüt halinde olması gerekmektedir.)
 • Pasaport. (Mutlaka 10 sene içerisinde çıkarılmış, ziyaretçinin Afganistan seyahati dönüşün sonrası da en az 3 ay geçerliliği olan ve vize basım işlemleri için 2 boş sayfanın bulunması gerekmektedir.)
 • Uçak bileti ve otel rezervasyonu.
 • 2 adet byiometrik fotoğraf.
 • Şirketin imza sirküleri. (Afganistan ticari vize işlemlerinde bulunacak olan kişilerin bağlı olduğu kurumdan imza atma yetkisi olan kişilerin imzalarını göstermektedir.)
 • Faaliyet belgesi.
 • Vergi levhası fotokopisi.
 • Ticari sicil gazetesi fotokopisi.
 • Başvuran kişinin H1 N1 virüsü taşımadığını gösteren doktor raporu.
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği.
 • Davetiye. (Afganistan ziyaretinde bulunmak isteyen kişinin ismi, soy ismi, doğum tarihi ve pasaportuna dair göstergelerin bulunması gerekmektedir. Afganistan seyahat içeriğini nelerin oluşturduğunu ve referans olan birey tarafından masrafların karşılayacağını göstere bilgilerinde bulunması gerekmektedir.)

Başvuru sahibi SSK’lı çalışan ise,

 • SGK hizmet dökümü (Afganistan ticari vize başvurusunda bulunacak olan birey SGK işe giriş bildirgesi, SGK hizmet dökümü ve bağlı bulunduğu kurumdan alınacak, şirketin antetli kağıdına işveren üzerinden düzenlenmiş, ıslak imza ve kaşesi bulunan resmi izin belgesidir.) Maaş bordrosu (Afganistan ticari vize başvurusunda bulunan kişi son 3 aylık maaş bordrolarını bağlı olduğu kurum tarafından kaşe attırarak ıslak imzalı biçimde hazırlamış olmalıdır.)

Afganistan Ticari Vize Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Afganistan ticari vize başvurusunda mutlaka dikkat edilmesi gerekenlerden en önemlisi, vize türünün doğru şekilde seçilmesidir. Ticari vize başvurusunda bulunmak isteyenler sadece ticari vize yönünden başvurularını gerçekleştirmeleri adına dikkat etmelidirler. Çünkü gerekli olan evraklar vize türüne göre farklılık göstereceğinden başvurunuzun olumsuz yönde etkilemesine neden olabilir.

Afganistan ticari vize başvurusunu Afganistan vize ofisimiz tarafından gerçekleştirebileceğiniz gibi, önemli bilgileri almak adına vizeofisi.com adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Vizeler hakkında pek çok önemli bilgiyi sizlerle paylaşarak doğru şekilde başvuruların gerçekleştirilmesi için destek sağlıyoruz. Vize işlemlerinizi vize ofisimiz tarafından gerçekleştirilmesi halinde olumlu sonuçlar alabilmeniz adına tüm detayları inceliyoruz.

Sizlere vereceğimiz formların mutlaka doğru ve düzenli şekilde doldurulması da Afganistan vize işlemleriniz için oldukça önemlidir. Ayrıca vize işlemleri süresince vize ofisimiz, her zaman sizlerle irtibat halinde olacaktır.

Afganistan Aile Ziyaret Vizesi

Afganistan vize ofisimiz, Afganistan aile ziyaret vizesini almanız adına olanak sağlamaktadır. Aile ziyaret vizesi diğer vizelerden farklı olduğundan, gerekli olan evrakları da farklılık göstermektedir. Bu konu hakkında Afganistan vize ofisimiz tarafından bilgi alabilir, ayrıca vizeofisi.com adresimizden diğer bilgilere ulaşabilirsiniz.

Afganistan Aile Ziyaret Vizesi Nedir?

Afganistan aile ziyaret vizesi akraba, arkadaş ve aile gibi ziyaretlerin bulunmasında yardımcı olmaktadır. Böyle bir seyahat amacı ile yurtdışına çıkılması halinde ziyaret vizesi başvurusunun yapılması gerekmektedir. Afganistan aile ziyaret vizesi 30 günlük süreyi kapsayan kısa dönem vize türü olmaktadır. Fakat istenildiği zaman bazı şartların yerine getirilmesi halinde vize süresi uzatılabilmektedir.

Afganistan Aile Ziyaret Vizesi Kaç Günde Açıklanır?

Afganistan aile ziyaret vizesi, evrakların doğru şekilde tamamlanmasına ve değerlendirme sürecine göre farklılık gösterebilmektedir. Bazı önemli durumlarda ya da ek evrak istendiğinde konsolosluk görevlilerinin, evrakların değerlendirme süreci uzayabilmektedir. Böyle bir durumun olması vize açıklanma süresine etki edebilmektedir. Genel olarak özel durumlar olmaması halinde 7-10 iş günü içerisinde Afganistan aile ziyaret vizesi alınabilmektedir.

Afganistan Aile Ziyaret Vize Başvuru İşlemi İçin Gerekli Olan Evraklar

Afganistan aile ziyaret vize işlemleri için gereken evraklar şunlardır:

 • Afganistan aile ziyaret vizesi başvuru formu. (Başvuru yapan kişi tarafından eksiksiz bir şekilde doldurulması gereklidir. Afganistan aile ziyaret vizesi başvuru formu başvuru sahibince imzalanmış olmalıdır. Başvuru sahibi 18 yaşından küçük ise Afganistan aile ziyaret vizesi başvuru formu ebeveynleri tarafından imzalanmalıdır.)
 • Pasaport. (Afganistan aile ziyaret vizesi başvurusunda kullanılacak olan tüm pasaportun 10 yıldan eski, yırtılmış ve yıpranmış olmaması gerekmektedir. Pasaportun 3 ay daha geçerlilik süresinin olması ve 2 adet boş vize sayfasına sahip olması istenen diğer ayrıntılar arasında yer almaktadır.
 •  Biyometrik fotoğraf 2 adet istenmektedir. (Afganistan konsolosluğunca fotoğraflarda arka planın beyaz olması, son 3 ay içerisinde çekilmiş olması ve fotoğrafın hiçbir şekilde pasaport da ve kimlikte kullanılmamış olması talep edilmektedir.)
 • Afganistan da yaşayan aile bireyinden Davetiye olması zorunludur (Davetiye üzerinde davet eden kişinin kimlik ve adres bilgileri yer almalıdır. Ayrıca davetiye ekinde davet eden kişinin pasaport fotokopisi ve ziyaretçinin tüm masraflarını karşılayacağına dair taahhüt de olması gereklidir.
 • Başvuran kişinin H1 N1 virüsü bulundurmadığını gösteren doktor raporu.
 • Başvuran kişinin maddi durumunu ispat eden dokümanlar. (Başvuran kişiye ait banka hesabının son 3 aylık hesap dökümü muhakkak olmalıdır. Bankada ki mevcut parasının en az 3 Bin TL ve karşılığı olmasına dikkat edilmesi gereklidir. Bunun dışında bankadan alınan hesap dökümünün de kaşeli ve imzalı olması talep edilmektedir.)
 • Afganistan Aile Ziyaret Vizesi talep dilekçesi. (Afganistan Konsolosluğuna hitap edilerek yazımı gerçekleştirilecek olan vize talep dilekçesinde; vize başvurusu yapan kişinin mesleki bilgilerini, maaş bilgileri, Afganistan için gerçekleştireceği seyahat tarih aralığı ve bu seyahatin kimin tarafından finanse edileceği hususunda bilgiler bulunmalıdır.

Afganistan Aile Ziyaret Vizesi İçin Adres Kaydı Yaptırılması Gerekir mi?

Afganistan’a gerçekleştirilecek olan aile ziyareti için önceden adres kaydı yapılması zorunludur. Bu adres kaydı davetiye gönderen aile bireyi tarafından yapılmış olmalıdır.

Vize ofisi Afganistan temsilcisi tarafından tüm detaylı bilgilendirmeler başvuru sırasında size aktarılacaktır. Ayrıca Afganistan vize başvurunuzun reddedilmesini önlemek içinde tüm evraklarınız titizlikle incelenecektir. Afganistan vizeleri ile ilgili her konuda bizlere danışarak bilgi alabilir ve evraklar konusunda ayrıntılı bilgi ve destek talep edebilirsiniz.

Afganistan vize işlemleri hakkında tüm detaylı bilgilere ve istenen evraklar hakkında listelere vizeofisi.com adresimizden ulaşabilirsiniz.

Afganistan Turistik Vize Talep Dilekçesi

Turistik amaçlı Afganistan seyahatlerinde Kısa süreli Turist vizesi için başvuru yapılması gerekmektedir. Afganistan turist vizesi için istenen belgelerin arasında Afganistan vize talep dilekçesi de yer almaktadır. Peki, Afganistan vize hangi bilgiler ile doldurulur? Ve Afganistan vize talep dilekçesi yazılırken nelere dikkat edilmelidir?

Afganistan kısa süreli Turistik vize başvurusunda yazılması beklenen vize talep dilekçesinde dikkat edilmesi gereken hususlar;

 •  Afganistan’ya hangi amaç ile seyahat yapılacağının en doğru ve net şekilde ifade edilmesi önemlidir. Şayet seyahat tur ile gerçekleştirilecek ise Tura ait tüm detaylar vize talep dilekçesinde yer almalı ve ayrıca tura ile ilgili tüm bilgiler dilekçe ekine eklenmelidir.
 • Afganistan’ya yapılacak olan seyahatin tarihlerine de yer verilmesi istenmektedir. Afganistan seyahatinin başlangıç ve bitiş tarihleri haricinde şayet başka ülkeye geçiş yapılacaksa ona dair bilgilerinde belirtilmesi önemlidir.
 • Afganistan vize talep dilekçesinde kesinlikle yer alması gereken bir diğer husus ise seyahate ait ulaşım, konaklama vs. gibi masrafların nasıl karşılanacağı ile ilgili bilgilerdir. Bu bilgilerin açık bir şekilde yazılması ve gerekli belgelerin dosyaya eklenmesi gereklidir.
 • Afganistan turistik vize başvuru dosyasına iliştirilen belgeler ile vize talep dilekçesinde yer alan bilgilerin birbiri ile uyumlu olması gereklidir. Bilgiler arasında uyumsuzluk olması vizenizin reddine sebep olabilmektedir.
 • Bazı durumlarda 2 adet vize talep dilekçesi hazırlanması istenebilmektedir. Başvuru yapan kişinin seyahati ile ilgili gerekçelerinin yer aldığı ve yukarıda özelliklerini açıkladığımız vize talep dilekçesi haricinde ek vize talep dilekçesi de gerekli olabilmektedir.
 • Afganistan kısa süreli turistik vizesi için başvuru yapan kişi SGK’lı çalışan biri ise, çalıştığı firmadan izinli olduğunu gösteren vize talep dilekçesi hazırlaması gerekmektedir. Firmadan alınacak bu dilekçe de kişinin hangi tarihler arasında ve ne kadar süre izinli olduğu yer almalı ve mutlaka antetli kağıda yazılarak kaşelenip imzalanmalıdır.
 •  Başvuru yapan kişi geliri olmayan ev hanımı ya da öğrenci ise sponsor olacak kişi tarafından yazılacak vize talep dilekçesine ihtiyaç vardır. Bu dilekçe de sponsor, vize için başvuru yapan kişinin Afganistan turistik seyahatinde ki uçuş, konaklama ve diğer harcamaları için tüm masraflarını karşılayacağını taahhüt etmeli ve sponsorun mali durumuna ait evraklar belgeler arasına eklenmelidir.
 • Afganistan turistik amaçlı düzenlenecek vize talep dilekçelerinin Afganistan İstanbul Başkonsolosluğu’na hitaben yazılmış olması gereklidir. Yukarıda belirtilen tüm açıklayıcı bilgiler dilekçe de yer almalı ve vize dosyasına eklenen belgeler ile tutarlı olmalıdır. Vize talep dilekçesi haricinde Afganistan turistik vize için istenen belge listesini vize merkezimizi arayarak öğrenebilirsiniz.

Afganistan Ticari Vize Talep Dilekçesi

Afganistan da ticari amaçlı faaliyetler için kısa süreli ticari vize başvurusu yapılması istenmektedir. Özellikle ticari anlaşma, iş görüşmesi ya da fuar katılımlarında başvuru yapılması gereken vize türü ticari vize olmaktadır. Afganistan Ticari vize için istenen belgeler arasında vize talep dilekçesi bulunmaktadır. Peki, Afganistan ticari vize dilekçesi hangi bilgileri içermelidir? Aşağıda yer alan hususlar ticari vize talep dilekçesinin hazırlanması için çok önemlidir.

 •  Ticari vize başvurusunda vize talep dilekçesi başvuru yapan kişinin bağlı olduğu firma tarafından yazılmış olmalıdır. Dilekçenin Afganistan konsolosluğuna hitaben firma antetli kağıdında, imzalı ve kaşeli olmasına dikkat edilmelidir.
 • Firma tarafından yazılacak olan bu vize talep dilekçesinde başvuru yapan kişinin seyahatinin amacına yönelik bilgiye mutlaka yer verilmelidir. Seyahat amacının açık ve net bir şekilde vize talep dilekçesinde yer alması istenmektedir.
 •  Ticari vize dilekçesinde yer alması istenen bir diğer hususta başvuru yapan kişinin firma içerisinde ki yetki ve pozisyonudur. Görev tanımının doğru olması ve seyahat amacıyla örtüşür olması gereklidir.
 • Her vize talep dilekçesinde istendiği gibi ticari amaçlı vize dilekçesinde seyahat ile ilgili ülkeye giriş çıkış tarihleri, varsa gidilecek başka bir ülke ona ait belgeler dilekçede yer almalıdır.
 • Ticari vize dilekçesinde konaklama, sağlık, ulaşım ve diğer seyahat masraflarının karşılanması konusunda tüm detaylar ve belgelere yer verilmesi gerekmektedir.
 • Ticari vize dilekçesinde yer alan her bilgi ve açıklamanın, teslim edeceğiniz diğer belgeler ile aynı bilgileri içermesine dikkat etmeniz Afganistan Ticari vizenizin onaylanması açısından önemlidir.

Afganistan’ya ticari amaçlı başvuru yapacağınız ticari vize başvurusunda vize talep dilekçesi haricinde gerekli olan diğer belgelerin listesini vize merkezimizden alabilirsiniz.

Afganistan Davet Mektubu

Aile veya akraba ziyaretleri söz konusu olduğu zaman Afganistan davet mektubu talep edilir. Ancak davetiyenin gönderilmesi üzerine vize başvurularında bulunabilir ve 30 güne kadar verilen seyahat izninden faydalanabilirsiniz.

Kişiye özel davet mektubu hazırlıkları sırasında öncelik isim – soyisim ve doğum tarihine verilir. Aynı zamanda pasaporta ilişkin göstergelerin paylaşılması da önem arz eder. Seyahat içeriğinin dahi davet mektubundan açıkça ifade edilmesi istenir.

Kimlik bilgileri ile seyahat amacı vize davet mektubu içerisinde açıkça yer almalıdır. Bunun üzerine konsolosluk üzerinden gönderilmesi istenir ve yetkili merciler tarafından incelenir. İnceleme birkaç hafta sürer ve sonucu en az 7 – 10 iş gününe kadar öğrenirsiniz.

Merak edenler öncesinde kişiye özel davet mektubu örneği nasıl göz atabilir ve bunun üzerine hazırlıklara geçebilir. Örnekte yer aldığı şekilde her bir bilginin sıralanması gerekir. Aynı zamanda güncel tarihin paylaşılması ve imzanın atılması da önem arz eder.

Sadece aile ziyareti değil bunun ardından iş davetiyesi nasıl yazılır sorgulayanların da önceliği kimlik bilgilerini sıralamak olmalıdır. Ardından iş seyahatini destekleyen işyeri ve işveren bilgileri talep edilir. Seyahat amacının eksiksiz olarak şekilde davetiyeden belirtilmesi üzerine yine konsolosluk üzerinden başvuruların iletilmesi beklenir.

Tekrardan merak edenlere iş seyahati için davet mektubu örneği de paylaşılır. Böylece örnekler üzerine davetiye hazırlıklarına geçilir ve ilgili belgeler üzerinden vize başvurusu gerçekleşir.

Davet mektubu ne demek sorgulayanlara Afganistan’dan gelecek seyahati destekleyen bir belge olduğunu belirtmek gerek. Seyahatin iş ya da aile ziyareti üzerine gerçekleşmesi halinde davetiyeleriniz ve de ek belgeleriniz incelenecektir.

Afganistan Vize Başvuru Formu

Seyahat planlamaları hakkında bilgi sahibi olmak isteyenlere vize acenteleri eşlik edecektir. Bu şekilde başvurularda dikkate alınan tüm belgeler belirtilir ve harç ödemeleri ifade edilir. Aynı zamanda Afganistan vize başvuru formu da seyahatlerin öncesinde doldurulmalıdır.

Afganistan vize merkezi başvuruların hızlı ve sorunsuz bir şekilde sürdürülmesinde rol oynar. Zaman kaybetmek istemeyenlerin tercihi bu nedenle vize merkezleri ile harekete geçmek oluyor. Geriye başvuru formunu doldurmak ve belgelerin toplanması gibi prosedürlerin üzerinde duruluyor.

Söz konusu turist seyahatleri ise Afganistan İngiltere vize başvuru merkezi devreye girer. Adı üstünde Afganistan’a seyahat etmek isteyen vatandaşlara vize prosedürleri açıklanır ve başvuru sürecinin profesyonel bir şekilde yürütülmesine özen gösterilir.

Afganistan vize acentaları sadece turistik seyahatlerinin üzerinde durmaz. Seyahat amacınızı belirtmeniz ve bunun üzerine tüm vize şartlarını değerlendirmeniz esas alınır. Özellikle de vizeye dair toplanması gereken belgelerin her biri belirtilir ve son aşamada harç ödemeleriniz gerçekleşir.

Sadece vize değil pasaport işlemleri adına da yetkili mercilere başvurulmalıdır. Afganistan Ticaret Odası vizesi dışında pasaport işlemlerine dair işlem görülür. T.C. vatandaşlarının randevularını alarak işlemlere başvurmaları istenir.

Afganistan vize başvurusu iş, çalışma, turistik, kültürel ya da eğitim üzerine değerlendirilebilir. Tüm bu seyahat amaçlarını destekleyen belgelerin toplanması halinde randevu alınır. Konsolosluk üzerinden biyometri işlemleri gerçekleşir ve vize sonucu açıklanır.

Afganistan vize başvuru merkezi arayışında olanlar ikamet yerlerine bağlı olarak tercihini yapabilir. En yakın yetkili mercileri ele alabilir. Bunun üzerine danışmanlıklardan faydalanabilirsiniz. Öyle ki danışmanlık ile işlemler en profesyonel haliyle sürdürülür.

Afganistan Konsolosluğu İstanbul

Afganistan seyahatlerine dair belgelerin toplanması ve randevuya geçilmesi gerekir. Vize başvurularına dair Afganistan Konsolosluğu İstanbul üzerinden başvurular değerlendirilir. Birkaç iş günü içerisinde sonuçlanan vizeye bağlı olarak seyahate geçmeniz esas alınır.

Afganistan Büyükelçiliği ve konsolosluk bünyesinde sadece hafta içi randevulara yer verilir. Cumartesi – Pazar günleri kapalı olan merkezden randevu alınmaz. Hafta içi büyükelçilik üzerinden 09.00 – 17.00 saatleri arasında işlem görülür.

Sadece İstanbul değil aynı şekilde Afganistan Konsolosluğu İzmir üzerinden de hafta içi her gün başvurulara geçilebilir. İstanbul’da olduğu gibi belirtilen saat aralıkları 09.00 – 14.00 şeklindedir. Bu süreler dahilinde randevuya geçilmesi beklenir ve başvurularınız değerlendirmeye alınır.

Turistik ya da ticari seyahate dair ilgili belgeleri toplayanlar Afganistan Konsolosluğu randevu sistemine göre harekete geçebilir. Nitekim randevu aldığınız gün içerisinde seyahati destekleyen tüm evrakları ibraz etmeniz istenir. Aynı zamanda harç ile başvuru ödemelerinin de ihmal edilmemesi gerekir.

Afganistan Konsolosluğu randevu alma aşamasında hafta içi her gün talebinizi iletebilirsiniz. Yoğunluğa bağlı olarak talepleriniz değerlendirilir ve evrakların ibrazına geçilir. Evraklar kadar turistik ya da aile ziyareti gibi ayrı seyahat amacına ve kalınacak süreye göre harç ödemelerinin de üzerinde durulur.

Vizeye ilişkin merak ettiklerinizi sorgulamak adına Afganistan Konsolosu numarası nedir dikkate almalı ve yetkililer ile iletişime geçmelisiniz. Bunun için Başkonsolosluk numarası paylaşılır ve 0212 348 87 22 ile iletişime geçmeniz sağlanır.

Sadece vize değil Afganistan Konsolosluğu pasaport randevu taleplerinin de üzerinde durulur. Pasaport işlemlerini tamamlayanlar vizeye başvurabilir. Bu adımlar ile Afganistan seyahatine geçmeniz mümkün hale gelir.

Afganistan Vizesiz Gidilen Ülkeler

Afganistan sadece birkaç ülkeye vize muafiyetini paylaşır ve kimlik ile girişleri mümkün kılar. Afganistan vizesiz girilen ülkeler olarak Çin, İran ve Hindistan şeklinde birkaç ülkenin üzerinde durulur. Türkiye’den vatandaşlara dair herhangi bir vize muafiyetine yer vermiyor.

Sadece Diplomatik Pasaport sahiplerine dair muafiyetin sergilenmesi söz konusudur. Şöyle ki siyah pasaport sahipleri 90 gün kadar muaf kabul edilir. Afganistan vize istemeyen ülkeler olarak bu detayların üzerinde durulur. Vizesiz giriş yapan ülkelere ise en fazla 30 günlük süreç belirtilir.

Afganistan’a gitmek istiyorum diyenlerin önceliği bu prosedürleri dikkate almak olmalıdır. Hususi, hizmet ve umuma mahsus pasaporta sahip olanların vize belgeleri üzerinden harekete geçmeleri istenir. Başvuru formu, kimlik ve biyometrik fotoğraflara yer verilir.

Seyahate geçmek isteyen vatandaşların dikkate aldığı bir diğer husus Afganistan vizesi kaç günde çıkar oluyor. Bunun üzerine turistik vizeye dair 7 – 10 iş günü devreye girer. Hem vize türüne hem de kalınacak güne göre başvuru süreci uzayabilir.

Afganistan’a vize var mı soran T.C. vatandaşlarına herhangi bir muafiyet açıklanmaz. Türkiye’den seyahatlere ilişkin 30 günlük sürece yer verilir. Diğer ülkelere nazaran kalma süresi sınırlı tutulur. Turistik veya ticari gibi ayrı vize türlerine karşı 30 günlük kalma süresi ele alınır. Geriye belgeleriniz ile başvurunuzu yapmanız kalır.

Bu detayların ardından vatandaşlar Türkiye pasaportu ile vizesiz gidilen ülkeler hangileri sorgulayarak seyahate geçiyor. Arjantin, Bahamalar ve Azerbaycan şeklinde birkaç ülkenin üzerinde duruluyor. Her birine dair pasaport işlemlerinin tamamlanması ve vizesiz olacak şekilde giriş yapılması esas alınıyor.

Afganistan’a Nasıl Gidilir?

Afganistan İslam Cumhuriyeti seyahatlerine dair belirlenen maksimum süre 30 gündür. Afganistan’a nasıl gidilir sorgulayanların önceliği 30 günlük yasal sınıra bağlı olarak vizeye başvurmak olmalıdır. Siyah pasaport dışında kalan tüm pasaport türlerine vize mecburi kılınmıştır.

Afganistan’a vize var mı sorgulayanlara ‘evet’ yanıtı verilir ve 30 gün yasal sınır üzerine başvurulara geçmeniz istenir. Bunun için T.C. vatandaşlarından pasaportlar ve kimlik belgeleri talep edilir. Her bir belgenin eksiksiz olacak şekilde ibrazına geçenler vize talebinde bulunabilir.

Taleplerinizi eksiksiz belgeler ile iletmeniz üzerine sonuç almanız en az 7 iş günü sürer. Afganistan vizesi kaç günde çıkar sorgulayanlara 7 – 10 iş günü eşlik eder. Ancak bazen konsolosluklar yoğun olduğu için bu sürenin 10 günü aşması söz konusu olabilir. Aynı zamanda ek belgelere ihtiyaç duyulabilir.

Afganistan nasıl bir ülke merak edenlerin önceliği turistik vize başvurularına geçmek oluyor. Bunun için T.C. vatandaşlarının hem ulaşıma hem de konaklamaya dair belgelerini ibraz etmeleri istenir. Rezervasyon belgelerinin eksiksiz olması üzerine şansınız daha yüksek olacaktır.

Süreden ziyade Afganistan’dan Türkiye’ye vize ne kadar sorusuna yanıt arayanlar da sayıca fazla. Bunun üzerine T.C. vatandaşlarına harç bedeli belirtilir. Ticari, ve turistik olan seyahatlerde 100 USD değerine yer verilir. Farklı olarak sınır kapısı harcına dair 35 USD değerinin üzerinde durulur.

Türkiye – Afganistan seyahatlerinde vize şartı öne sürülür. Bunun ardından merak edenler Afganistan’a vize uygulamayan ülkeler hangileri sorgulayabilir. Neticesinde 30 gün süreyle Çin ile Hindistan başı çeker. İran ve Endonezya olarak devamında birkaç ülke gelir.

Afganistan İş Vizesi Kaç Gün İçinde Alınır?

Afganistan iş vizelerinin sonuçlanma süreleri olumsuz bir durum olmaması dahilinde 7 iş günü içerisinde olmaktadır.

Afganistan Vizesi Kaç TL?

Vize ücretleri seyahat etmek isteyen kişilerin seyahat sürelerine ve sebeplerine bağlı olarak ortalama 100 USD’dir.

Afganistan’dan Türkiye’ye Vize Nasıl Alınır?

Afganistan’da yerel ülke vatandaşlarının Türkiye’ye gelirken konsolosluklara başvurarak gerekli işlemleri başlatmalıdır.

Oyla! post

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Destek Hattı