Afganistan Vizesi

Afganistan vize istiyor mu; Afganistan Türkiye vatandaşlarından konsolosluk üzerinden vize talebinde bulunmaktadır. Vize başvuru işlemleriniz için ülkeye gidiş nedeninizi belirterek, turistik, iş, eğitim ve ticari amaçla gidişinizi dilekçeyle belirtmeniz şartı vardır.

Afganistan vize başvurusu evresinde, evraklarınızın eksiksiz olması, ülkeye gidiş nedeninizi açıklayacak, dilekçe ve formun konsolosluğa verilmesi gerekmektedir. Afganistan 30 günlük vize başvurusu kabul ederek, turistik vize için en fazla 30 günlük ülkeye giriş kabul edilmektedir.

Başvuru evresinde Afganistan vize evrakları, hesap dokumanı, rezervasyon belgeleri, vize harç bedeli, nüfus kaydı ve evlilik cüzdanı belgelerinin de yanınızda olması şartı vardır. Pasaportunuzun en az 2 sayfasının boş olması, gri, yeşil, siyah ve bordo olması gerekmektedir.

Afganistan vize ücreti, vize harç bedeli olarak yansıtılmaktadır. Konsolosluk üzerinden gidecek olan vatandaşların, konsolosluğa belirlenen para birimi üzerinden vize harcını ödemesi gerekmektedir.

Vize başvurunuzu dilekçe ve form olarak verirken, harç bedelinizle birlikte, Afganistan’a gidiş nedeninizi belirterek, ikamet edeceğiniz bölgeyi de bildirmeniz gerekmektedir.

Menü
Destek Hattı