ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ İÇİN:

ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ:

UYARI: Andorra vize başvurusu için randevu almanız zorunludur. Gerekli evraklar listesi ve başvuru formu için ücretsiz telefon desteği alın.

Andora vize işlemleri belirli prosedürlerden oluşan kapsamlı hizmet sunan bir işlem sürecidir. Kişilerin Andora seyahatlerini gerçekleştirmek amacı ile sağlamış olduğu temel destekleri sunmaktadır.

Andora seyahatinin gerçekleşmesi amacı ile Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı bordo pasaport sahibi kişilerin Andora vize işlemlerini eksiksiz olarak yerine getirmek yükümlülüğü bulunmaktadır.

Hatasız ve eksiksiz bir şekilde sunulan Andora vize işlemleri evrakları ile birlikte profesyonel bir şekilde hazırlanmış olan vize işlemleri başvurularının Andora Konsolosluğu tarafından onaylanması muhtemeldir.

Andora Vize İşlemleri Genel Prosedürler

Andora vize işlemleri başvuruları için belirli başvuru belgeleri bulunması gerekmektedir. Belgelerin her zaman güncel tutulması gerekmektedir. Özellikle her vize türü için istenilen ortak belgeler bulunmaktadır. Bunlar fotoğraf ve pasaport ve biyometrik veri işlemleridir..

Kişilerin fotoğraflarının her zaman 35×45 mm. ebatlarında biyometrik fotoğraf kriterlerine uygun olarak sunulması gerekmektedir. Pasaportların ise, son on yıl içerisinde alınmış olması ve seyahatin bitiş tarihinden itibaren en az 3 ay daha geçerliliğini koruması gerekmektedir.

İlgili pasaportların en az iki sayfasının vize basılabilmesi için işlenmemiş olması gerekmektedir. Varsa kişinin eski pasaportlarının da Andora vize başvuru işlemleri için, sunulması gerekmektedir. Bu kural Andora vize başvuru işlemleri hususunda bütün vize işlemlerinde geçerlilik arz etmektedir.

Biyometrik veri girişi için kişinin vize merkezine gelerek sağ el beş parmak ve sol el beş parmak olmak üzere toplam on parmak izi vermesi ve bu parmak izinin de biyometrik fotoğraf ile tanımlanarak, biyometrik veri girişi oluşturmaları gerekmektedir.

Bu işlem beş yıl güncelliğini koruyacaktır. Beş yıl içerisinde başka bir ülkeye gitmiş ve bu giderken biyometrik veri girişi tanımlamış olsa dahi, kişilerin Andora vize başvurusu için bu işlemi yapmasına gerek bulunmamaktadır.

Parmak izi alımının mümkün olmadığı durumlar ile birlikte 6 yaşından küçük çocukların biyometrik veri girişi alımı yapılmamaktadır. Bu iki grup da bu uygulamadan muaf tutulmaktadır. Andora vize işlemleri genel prosedürleri kısa süreli vize türü ve uzun süreli vize türlerinde genel kuralları kapsamaktadır.

Andorra Turistik Vize

Andorra turistik vize bir tür kısa süreli vizedir. Andorra ülkesini ziyaret ederken Andorra vizesi almak zorunludur. Sadece bununla da sınırlı değildir.

Andorra ülkesinin uyguladığı bazı prosedürlere de tabi tutulmaktasınızdır. Andorra turistik vizesi seyahat süresine göre ikiye ayrılmaktadır. Andorra ülkesine 90 günlük süreden az seyahat ediyorsanız kısa süreli vizesi almalısınız.

Seyahat süreniz 90 günü aşıyor ise oturma izni almalısınız. Seyahat amacınız çalışma, eğitim, evlilik veya 90 gün üzeri tatil olsa dahi oturma izninizi almalısınız.

Andorra turistik vizenizi şahsen veya aracı kurum ile başvuruda bulunarak alabilirsiniz.  Andorra konsolosluğunun Türk vatandaşları için istediği gerekli evrakları deha detaylı inceleyelim.

Andorra Vizesi Nasıl Alınır?

Vize işlemlerinin doğru bir şekilde sonlandırılması adına uygun belgelerin toparlanması gerekmektedir.

Schengen Vizesi Nasıl Alınır?

Konsolosluklar tarafında belirlenen vize ücretlerinin yatırılması, istenilen belgelerin doğru bir şekilde dosyalanması gerekmektedir.

Andorra Vatandaşı Nasıl Olunur?

Oturum izni olan ailenin yeni doğan çocuğu, 20 yıldır Andorra’da yaşayan kişiler, yaşamının 10 yıllık süreci ve daha fazlasını Andorra’da geçirmiş kişiler başvuru yapabilmektelerdir.

Oyla! post

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Destek Hattı