• info@vizeofisi.com Türkiye
  • 0850 228 4353

Azerbaycan Vizesi

Azerbaycan vize istiyor mu; Türkiye’den yapılan seyahatlerde Azerbaycan için vize başvurusu yapılması gerekmektedir. 1 aylık vize işlemiyle, uluslararası havaalanı da dahil olmak üzere vize itası uygulamasına yer verilmiştir. Bakü’ye geçişler için özellikle konsolosluk üzerinden gidiş ve dönüş nedeninizi belirtmeniz gerekmektedir.

Azerbaycan İran ve Gürcistan üzerinden gidebileceğiniz Türkiye’nin komşu ülkelerinden biridir. Azerbaycan vize başvuru için ülkeden gidiş nedeninizi belirten vize dilekçesi de konsolosluğa form ile birlikte verilmelidir.

Azerbaycan Vizesi

Azerbaycan vize evrakları için en az 2 sayfası boş olan gri, yeşil, siyah ve bordo pasaport düzenlemesi, 3 aylık hesap dokumanı, tam vukuatlı nüfus kaydı ve vize harç bedelinin de verilmesi şartı vardır. Evrakların eksiksiz olması ve ıslak imzalı şekilde konsolosluğa teslim edilmesi gerekmektedir.

Azerbaycan üzerinden yapılan başvurularda Azerbaycan vize ücreti olarak, konsolosluğa verilecek harç bedeli bulunmaktadır. Harç bedelini vererek, kimlik bilgileriniz ve nüfus kayıt örneğiniz de konsolosluğa sunulmalıdır.

Vize ofisi üzerinden rezervasyon işlemleriniz kayda alınarak, evrak düzenlemesi ve prosedürle ilgili çalışmalarda size destek olacak uzman temsilciler bulunur.

Kategoride Ara
Azerbaycan Vizesi Hakkında
Azerbaycan vize ücreti vizenin yapışkanlı ve e-vize olmasına bağlı olarak değişir.

Azerbaycan yapışkanlı vize ücretleri 45 USD

Azerbaycan e-vize ücreti 25 USD
Azerbaycan’a 30 günden uzun süreli olarak gitmeyi düşünenler vize için Kars, İstanbul ve Ankara konsolosluklarına başvuruda bulunabilirler. E-vize işlemleri için de evisa web sitesi üzerinden online başvuru gerçekleştirebilirler.
Azerbaycan vizesi için gerekli olan tüm belgelere ayrıntılı olarak bu site üzerinden bulabilirsiniz.
whatsapp