Azerbaycan Vizesi

Azerbaycan vize istiyor mu; Türkiye’den yapılan seyahatlerde Azerbaycan için vize başvurusu yapılması gerekmektedir. 1 aylık vize işlemiyle, uluslararası havaalanı da dahil olmak üzere vize itası uygulamasına yer verilmiştir. Bakü’ye geçişler için özellikle konsolosluk üzerinden gidiş ve dönüş nedeninizi belirtmeniz gerekmektedir.
Azerbaycan İran ve Gürcistan üzerinden gidebileceğiniz Türkiye’nin komşu ülkelerinden biridir. Azerbaycan vize başvuru için ülkeden gidiş nedeninizi belirten vize dilekçesi de konsolosluğa form ile birlikte verilmelidir.

Azerbaycan vize evrakları için en az 2 sayfası boş olan gri, yeşil, siyah ve bordo pasaport düzenlemesi, 3 aylık hesap dokumanı, tam vukuatlı nüfus kaydı ve vize harç bedelinin de verilmesi şartı vardır. Evrakların eksiksiz olması ve ıslak imzalı şekilde konsolosluğa teslim edilmesi gerekmektedir.
Azerbaycan üzerinden yapılan başvurularda Azerbaycan vize ücreti olarak, konsolosluğa verilecek harç bedeli bulunmaktadır. Harç bedelini vererek, kimlik bilgileriniz ve nüfus kayıt örneğiniz de konsolosluğa sunulmalıdır.
Vize ofisi üzerinden rezervasyon işlemleriniz kayda alınarak, evrak düzenlemesi ve prosedürle ilgili çalışmalarda size destek olacak uzman temsilciler bulunur.

Menü
Destek Hattı