• info@vizeofisi.com Türkiye
  • 0850 228 4353

Belarus Vizesi

Belarus vize istiyor mu; 2014 yılında Belarus vize işlemlerini kaldırarak, Türkiye vatandaşlarına giriş hakkı vermiştir. 90 günlük seyahatlerde Belarus Beyaz Rusya’ya, turistik, ziyaret ve kültürel gezi amaçlı girişler serbest bırakılmıştır.

Belarus vize başvurusu yapmadan, sadece pasaport düzenlemesiyle ülkeye giriş yapabilir, 90 gün boyunca ülkede ikamet edebilirsiniz. Konsolosluk üzerinden belge almadan, kapıda bildirmeniz gereken vizesiz geçiş izni için yanınızda mutlaka pasaportunuz olması gerekmektedir

Belarus Vizesi

Belarus gidilebilen vizesiz ülkeler arasında yerini almış, 2014 yılında karşılıklı olarak Türkiye’de Belarus’a ve Belarus’tan Türkiye’ye 90 günlük vizesiz geçiş hakkı verilmiştir. Belarus vize evrakları için, bordo, gri, siyah ve yeşil pasaport ile geçiş yapabilir, ülkeyi ziyaret edebilirsiniz.

Vizesiz geçiş hakkı bulunan Belarus vize ücreti talep etmemektedir. Kapıda girişler için belirlenen hizmet bedeli, uçak rezervasyon  ve otel rezervasyon işlemlerinizle birlikte sunulmaktadır.

Belarus için vize işlemi yapmadan sadece pasaport düzenlemesiyle geçiş yapabilirsiniz. Vize ofisi, size Belarus otel ve uçak rezervasyon işlemleri için destek olacak uluslararası temsilcilerle yardımlarını sunacaktır.

Kategoride Ara
Belarus Vizesi Hakkında
Tek girişli vize ücreti 0-8 yaş için 100, çift girişli vize ücreti 120, çok girişli vize ücreti 120 Euro’dur. 8-14 yaş için tek girişli vize ücreti 100, çift girişli vize ücreti 120, çok girişli vize ücreti 120 Euro’dur. 14 ve üzeri yaşlar için ise, tek, çift ve çok girişli vize ücretleri 260 Euro’dur.
Belarus Konsolosluğu’na eksiksiz doldurulmuş vize başvuru formu, pasaport, fotoğraf, konsolosluk ücreti ödeme dekontu, sağlık seyahat poliçesi ve varsa özel duruma dair belgeler gerekmektedir.
Beyaz Rusya vize şartları hakkında bilgilere yukarıda bulunan sayfalardan öğrenebilirsiniz.
whatsapp