Belarus Vizesi

Belarus vize istiyor mu; 2014 yılında Belarus vize işlemlerini kaldırarak, Türkiye vatandaşlarına giriş hakkı vermiştir. 90 günlük seyahatlerde Belarus Beyaz Rusya’ya, turistik, ziyaret ve kültürel gezi amaçlı girişler serbest bırakılmıştır.
Belarus vize başvurusu yapmadan, sadece pasaport düzenlemesiyle ülkeye giriş yapabilir, 90 gün boyunca ülkede ikamet edebilirsiniz. Konsolosluk üzerinden belge almadan, kapıda bildirmeniz gereken vizesiz geçiş izni için yanınızda mutlaka pasaportunuz olması gerekmektedir

Belarus gidilebilen vizesiz ülkeler arasında yerini almış, 2014 yılında karşılıklı olarak Türkiye’de Belarus’a ve Belarus’tan Türkiye’ye 90 günlük vizesiz geçiş hakkı verilmiştir. Belarus vize evrakları için, bordo, gri, siyah ve yeşil pasaport ile geçiş yapabilir, ülkeyi ziyaret edebilirsiniz.
Vizesiz geçiş hakkı bulunan Belarus vize ücreti talep etmemektedir. Kapıda girişler için belirlenen hizmet bedeli, uçak rezervasyon ve otel rezervasyon işlemlerinizle birlikte sunulmaktadır.
Belarus için vize işlemi yapmadan sadece pasaport düzenlemesiyle geçiş yapabilirsiniz. Vize ofisi, size Belarus otel ve uçak rezervasyon işlemleri için destek olacak uluslararası temsilcilerle yardımlarını sunacaktır.

Menü
Destek Hattı