• info@vizeofisi.com Türkiye
  • 0850 228 4353

Belize Vizesi

Belize vize istiyor mu; Belize turistik ziyaretler için Bordo ve siyah pasaportlara 90 günlük vizesiz geçiş hakkı vermiştir. Umuma mahsus ve resmi pasaport sahibi olan Türkiye vatandaşları, 90 gün boyunca vizesiz geçiş hakkından yararlanarak, ülkeye ziyaret gerçekleştirebilmektedir.

Belize için formalite yeşil, bordo ve siyah pasaport düzenlemelerine göre farklılık göstermektedir. Belize vize başvurusu, vizesiz işlemler için geçerli değildir. Ancak vizeli geçişler için konsolosluk veya büyükelçilik üzerinden evrak düzenlemesi yapılması, ülke politikası için geçerlidir.

Belize Vizesi

Resmi ve umuma mahsus pasaport sahipleri Belize üzerinden vizesiz geçiş yapabilirsiniz. Belize vize evrakları düzenlemesinde, mutlaka pasaportun 2 sayfasının boş olması şartı bulunmaktadır. Pasaport düzenlemesinde ve evrak düzenlemelerinde eksiksiz evrak verilmesi şartı yer almaktadır.

Belize vize ücreti olarak, umuma mahsus ve resmi pasaportu bulunmayan adayların 90 günlük ve 180 günlük ülkeye gidiş nedenine bağlı vize harç bedeli ödemesi gerekmektedir.

Belize vize ofisi tarafından, resmi evrak düzenlemesi, vize harç bedeli ve otel- uçak rezervasyonlar için destek olacaktır.

Kategoride Ara
Belize Vizesi: 2021 Vize Başvurusu
Belize Vizesi: 2021 Vize Başvurusu

Belize ülkesinde toplantı, seminer, iş toplantısı, kongre, fuar kapsamında iş ile alakalı bütün seyahatlerin gerçekleşme işlemi için Türkiye Cumhuriyeti üzerinden ...

  • 92
  • 0
  • Belize Vizesi
Belize Vizesi Hakkında
Belize’ye girişlerde vizeden muaf tutulduğu için herhangi bir vize ücreti istenmemektedir.
Belize’ye turistik amaçlar haricinde gidiliyorsa İstanbul veya İzmir’de yer alan Belize Fahri Konsolosluklarından randevu almalıdırlar. Talep edilen evraklar tamamlayarak başvuru günü ve saatinde evrakları teslim etmelidirler. Belge ülkeye girişte sınır kapıda sorun yaşamamak için hazırlanır. İstenilen evraklar pasaport, konaklama ve seyahat bilgileri, döviz beyanı şeklindedir. Birde ek olarak İngiltere, Almanya, Yunanistan ya da Avustralya transit vizelerinden birinin belgeleri istenmektedir. Artık ülkeye geçiş yapabilirsiniz.
Belize vizesi hakkında tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
whatsapp