2021 Belize Vize Başvurusu - Vize Ofisi
Belize Vizesi Başvurusu

Belize Vizesi: 2021 Vize Başvurusu

Belize Ticari Vize

Belize ülkesinde toplantı, seminer, iş toplantısı, kongre, fuar kapsamında iş ile alakalı bütün seyahatlerin gerçekleşme işlemi için Türkiye Cumhuriyeti üzerinden Belize ticari vize başvurusunda bulunabilmek mümkündür.

Belize ticari vize başvuru işlemleri için başvuru evraklarının tam ve amacına uygun olarak hazırlanması gerekmektedir

Belize ticari vize başvurusunda bulunduktan sonra maksimum 15 iş günü içerisinde ilgili vizenin olumlu ya da olumsuz durumu sonuçlanmaktadır.

Bu nedenle vize reddi yaşanması halinde süre açısından problem yaşamamak adına seyahatin başlamasına bir ay kala Belize ticari vize başvurusunda bulunmak uygun olacaktır. Vize reddi durumu yaşamamak adına evrakların tam ve doğru olmasına dikkat ediniz.

Belize Vizesi: 2021 Vize Başvurusu 1 – belize ticari vize

Belize Turistik Vize

Belize turistik vize bir tür kısa süreli vizedir. Belize ülkesini ziyaret ederken Belize vizesi almak zorunludur. Sadece bununla da sınırlı değildir. Belize ülkesinin uyguladığı bazı prosedürlere de tabi tutulmaktasınızdır. Belize turistik vizesi seyahat süresine göre ikiye ayrılmaktadır.

Belize ülkesine 90 günlük süreden az seyahat ediyorsanız kısa süreli vizesi almalısınız.

Seyahat süreniz 90 günü aşıyor ise oturma izni almalısınız. Seyahat amacınız çalışma, eğitim, evlilik veya 90 gün üzeri tatil olsa dahi oturma izninizi almalısınız. Belize turistik vizenizi şahsen veya aracı kurum ile başvuruda bulunarak alabilirsiniz.

Aile Birleşimi ile Belize Oturma İzni

Bir yıl veya daha uzun süreli vize ile Belize’a taşınan tüm yabancıların bir Yunan ikamet izni başvurusunda bulunmaları gerekir. Belize oturma iznine başvurmak için aşağıda listelenen adımları tamamlayın:

  •  Türkiye’de ulusal vizeye başvurmak için topladığınız belgeleri, aslını veya kopyalarını yanınızda getirin.
  •  Oturma izni için online başvuru formunu doldurun. Belize’a gelir gelmez bu formu birkaç gün içinde doldurduğunuzdan emin olun.
  • Belize’da yerleşmiş olduğunuz bölgedeki ana polis karakolundan randevu alın.
  •  Belgelerinizi aynı polis karakoluna gönderin. Ayrıca Belize’da ikamet amacınızla ilgili birkaç soru soracak bir memur ile bir görüşmeye katılacaksınız.

Bir yıldan az süreyle geçerli vizeye sahip olanların aile birleşiminden dolayı oturma izni almak zorunda olmadıklarını lütfen unutmayın. Ancak, bu kişilerin 150 € olan vize ücretine ek olarak konsolosluk ücretini de ödemeleri gerekir.

Belize Vatandaşlığına Başvurma Şartları

Belize ülkesinde  yaşamakta olan yabancı uyruklu kişilerin Belize vatandaşlığına geçiş yapabilmesi için çok fazla yöntem bulunmaktadır.

Vatandaşlığa geçiş işlemi, bir ülkenin vatandaşının kendi özgür ve hür iradesi doğrultusunda karar vermesi gereken işlemdir.

Bu özgür iradeyi kullanarak Belize vatandaşlığına geçmek isteyen kişilerin ise belirli prosedürleri gerçekleştirmesi gerekmektedir.

Belize Vizesi: 2021 Vize Başvurusu 2 – belize turistik vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
  • ×