Belize Vizesi

Belize vize istiyor mu; Belize turistik ziyaretler için Bordo ve siyah pasaportlara 90 günlük vizesiz geçiş hakkı vermiştir. Umuma mahsus ve resmi pasaport sahibi olan Türkiye vatandaşları, 90 gün boyunca vizesiz geçiş hakkından yararlanarak, ülkeye ziyaret gerçekleştirebilmektedir.
Belize için formalite yeşil, bordo ve siyah pasaport düzenlemelerine göre farklılık göstermektedir. Belize vize başvurusu, vizesiz işlemler için geçerli değildir. Ancak vizeli geçişler için konsolosluk veya büyükelçilik üzerinden evrak düzenlemesi yapılması, ülke politikası için geçerlidir.

Resmi ve umuma mahsus pasaport sahipleri Belize üzerinden vizesiz geçiş yapabilirsiniz. Belize vize evrakları düzenlemesinde, mutlaka pasaportun 2 sayfasının boş olması şartı bulunmaktadır. Pasaport düzenlemesinde ve evrak düzenlemelerinde eksiksiz evrak verilmesi şartı yer almaktadır.
Belize vize ücreti olarak, umuma mahsus ve resmi pasaportu bulunmayan adayların 90 günlük ve 180 günlük ülkeye gidiş nedenine bağlı vize harç bedeli ödemesi gerekmektedir.
Belize vize ofisi tarafından, resmi evrak düzenlemesi, vize harç bedeli ve otel- uçak rezervasyonlar için destek olacaktır.

Menü
Destek Hattı