Benin Vizesi

Benin vize istiyor mu; Benin Türkiye’den vize başvurusu yapılarak gidilebilen bölgeler arasında yer almaktadır. Gri, bordo ve yeşil pasaport sahipleri Benin vize başvurusu yaparak, ülkeden ayrılabilir. Benin vize işlemlerini sadece diplomatik siyah pasaport sahiplerinden talep etmemektedir. Konsolosluk üzerinden başvuru yapılması şartı vardır.
Benin için vize prosedürüne uygunluk aranmakta, evrak ve dosyaların eksiksiz düzenlenmesi gerekmektedir. Benin vize başvurusu için konsolosluktan randevu alınarak, sürecin takip edilmesi şartı bulunmaktadır. Başvuru evresinde rezervasyon işlemlerinizle birlikte, dilekçe ve formda doldurulması gerekir.

Benin vize evrakları, 2 sayfası boş pasaport (gri, bordo ve yeşil) 3 aylık hesap dokumanı, 2 biyometik fotoğraf, nüfus kaydı, vize harç bedeli ve ıslak imzalı çıkış nedeninizi belirten dilekçeyle birlikte teslim edilmelidir.
Benin vize ücreti olarak, konsolosluğa vize harç bedeli ve vize hizmet bedeli olarak yansıtılan bedel ödenmelidir. Başvurusu sırasında dekontla birlikte gidilmesi şartı vardır.
Dilekçe ve form doldururken, 90 günlük ve 180 günlük vize prosedürüne uygun çıkış nedeninizi belirtmeniz gerekmektedir.

Menü
Destek Hattı