• info@vizeofisi.com Türkiye
  • 0850 228 4353

Burkina Faso Vizesi

Burkina Faso vize istiyor mu; Burkina Faso’ya seyahat etmek isteyen Türkiye vatandaşları için 90 günlük siyah pasaport sahipleri vizesiz işlem yapılmaktadır. Yeşil, gri ve bordo pasaport sahipleri için vize işlemleri genel prosedüre göre işlemektedir. Burkina Faso vize almak için elçilik üzerinden başvuru formalitesine uygun evrak düzenlemesi talebi vardır.

Burkina Faso vize başvurusu için evrakların eksiksiz düzenlenmesi, rezervasyon işlemleri ve belgelerinin de verilmesi gerekir.

Burkina Faso Vizesi

Vize harç bedeli elçilik üzerinden 90 günlük ve 180 günlük, turistik, iş, eğitim ve ticari amaçlı çıkışlara göre düzenlenmiştir.

Burkina Faso gitmek için Burkina Faso vize ücreti olarak, elçilik hizmet bedeli ve turstik vize harç bedelinin ödenmesi şartı bulunmaktadır. Başvurusu sırasında dekontla birlikte, yeşil, gri ve bordo pasaport sahiplerinin belgeleriyle birlikte gitmesi gereklidir.

Burkina Faso vize evrakları için en az 2 sayfası boş pasaport düzenlemesi yapılması, vize başvurusu sırasında, düzenlemenin 2 biyometrik fotoğraf ve rezervasyon belgeleriyle dosya halinde teslim edilmesi şartı bulunmaktadır.

Kategoride Ara
Burkina-Faso Ülkesi Vize İstiyor Mu?
Burkina-Faso Ülkesi Vize İstiyor Mu?

Burkina-Faso, kültürüyle turizm değeri taşıyan bir ülkedir. Yalnızca turistik değil; ticari ve aile ziyareti seyahatlerinizin gerekliliklerini yazımızda bulabilirsiniz. ...

  • 20
  • 0
  • Burkina Faso Vizesi
Burkina Faso Vizesi Hakkında
Burkina Faso vize ücretleri alınacak vizenin 3 aylık, 6 aylık, 9 aylık veya 1 yıllık olmasıyla doğru orantılı olarak artış gösterir. Ayrıca vize ekspres hizmetinin tercih edilmesinde normal fiyattan daha yüksek ücret ödenmesi gerekir.

Burkina Faso vize ücretleri 2021;

Tek girişli vizeler (3 aylık) 140 EUR

Çok girişli vizeler (3 aylık) 160 EUR

Çok girişli ekspres vizeler (3 aylık) 190 EUR

Çok girişli vizeler (6 aylık) 180 EUR

Çok girişli ekspres vizeler (6 aylık) 200 EUR

Çok girişli vizeler (1 yıllık) 240 EUR

Çok girişli ekspres vizeler (1 yıllık) EUR
Pasaport süresi vize almak için yeterli olan Türkler Burkina Faso’nun Ankara’da bulunan büyükelçiliğine başvurabilirler. Ayrıca akredite vize merkezleri ve seyahat acentelerine başvuru yapabilirler. İşlem süresi vize başvurusunun ekspres veya normal olmasına göre değişir. Ekspres işlemler 3 gün içinde sonuçlanırken normal işlem süresi 7 gün olur.
Burkina Faso Vize hakkındaki tüm bilgilere bu site üzerinde bulabilirsiniz.
whatsapp