Burkina Faso Vizesi

Burkina Faso vize istiyor mu; Burkina Faso’ya seyahat etmek isteyen Türkiye vatandaşları için 90 günlük siyah pasaport sahipleri vizesiz işlem yapılmaktadır. Yeşil, gri ve bordo pasaport sahipleri için vize işlemleri genel prosedüre göre işlemektedir. Burkina Faso vize almak için elçilik üzerinden başvuru formalitesine uygun evrak düzenlemesi talebi vardır.
Burkina Faso vize başvurusu için evrakların eksiksiz düzenlenmesi, rezervasyon işlemleri ve belgelerinin de verilmesi gerekir.

Vize harç bedeli elçilik üzerinden 90 günlük ve 180 günlük, turistik, iş, eğitim ve ticari amaçlı çıkışlara göre düzenlenmiştir.
Burkina Faso gitmek için Burkina Faso vize ücreti olarak, elçilik hizmet bedeli ve turstik vize harç bedelinin ödenmesi şartı bulunmaktadır. Başvurusu sırasında dekontla birlikte, yeşil, gri ve bordo pasaport sahiplerinin belgeleriyle birlikte gitmesi gereklidir.
Burkina Faso vize evrakları için en az 2 sayfası boş pasaport düzenlemesi yapılması, vize başvurusu sırasında, düzenlemenin 2 biyometrik fotoğraf ve rezervasyon belgeleriyle dosya halinde teslim edilmesi şartı bulunmaktadır.

Menü
Destek Hattı