• info@vizeofisi.com Türkiye
  • 0850 228 4353

Burundi Vizesi

Burundi vize istiyor mu; Türkiye’den Burundi için vize başvurusu yapılması gerekmektedir. Burundi cumhuriyeti Türkiye’ye muafiyet hakkı vermemiş, gri, siyah, yeşil ve bordo pasaport düzenlemesi için vize talebinde bulunmuştur.

Burundi için vize işlemleri konsolosluk üzerinden yapılmalıdır. Burundi vize başvurusu için özellikle evrakların eksiksiz olması  ve prosedür şartlarına uygun düzenlenmesi şartı bulunmaktadır. Elçilik ve konsolosluk üzerinden başvuru evrak listesinde, pasaportun 2 sayfasının boş olması şartı yer almaktadır.

Burundi Vizesi

Burundi vize ücreti olarak konsolosluğa ödenecek miktar, yıllık değerler üzerinden düzenlenmiştir. Burundi vize harç bedelinin başvurusu sırasında yanınızda götürmeniz gerekmektedir.

Burundi konsolosluk üzerinden başvuru yaparken, Burundi vize evrakları için pasaport, nüfus kaydı, 2 biyometrik fotoğraf, hesap dokumanı ve maaş bordrosuyla sağlık sigortası teminatının da yanınızda olması şartı vardır. Islak imzalı belgelerin eksiksiz teslim edilmesi gerekmektedir.

Evrak düzenlemesi ve rezervasyon işlemleri için turistik, iş, kültürel gezi ve ticari amaçlarla gidişlerinize yönelik belgelerinizi düzenlemeniz gerekir. Burundi vize ofisi üzerinden size rezervasyon işlemlerinde ve düzenlemelerinde yardımcı olunacaktır.

Kategoride Ara
Burundi Vizesi Hakkında
Burundi seyahati için transit, aile ziyareti, turistik ve ticari vize almak mümkündür. Bu vizelerin tek girişli veya çok girişli olmaları fark etmeden ödenmesi gereken vize harcı 90 Dolar’dır. Başvurunun vize merkezine yapılması durumunda danışmanlık ve vize işlem ücretlerinin de ödenmesi gerekir.
Afrika kıtası üzerinde yer alan Burundi’ye gitmek için vize başvuruları Türkiye’de bulunan Ankara Burundi Cumhuriyeti Büyükelçiliği’ne yapılır. Başvuruların sonuçlanması 15 gün sürerken pasaportu alabilen kişiler rahatlıkla ülkeye gidebilirler.
Burundi için merak ettiğiniz tüm sorulara yukarı çıkarak sayfayı ziyaret ederek cevap bulabilirsiniz.
whatsapp