ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ İÇİN:

ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ:

UYARI: Burundi vize başvurusu için randevu almanız zorunludur. Gerekli evraklar listesi ve başvuru formu için ücretsiz telefon desteği alın.

Burundi’ye ister oldukça farklı kültürüyle tanışmak amacıyla ister başka nedenlerle seyahat edin, vize işlemlerini bilmek önem teşkil etmektedir.

Burundi Ülkesi Vize İstiyor Mu?

Burundi ülkesi, bizim ülkemizden ziyaretçi alırken vize istemektedir. Bu durum hangi tür pasaporta sahip olursanız olun değişiklik göstermemektedir. Birçok ülke için vize muafiyeti olan yeşil renkli pasaport sahipleri dahi Burundi vizesi almak zorundadır.

Afrika kıtasında yer alan bu ülke, kültür olarak bizim ülkemizden farklıdır. Bu nedenle zaman zaman turizm maksatlı ziyaretler yapılır. Ancak Burundi ülkesine ticari vize almak isteyen vatandaşlar da olabilir. Ayrıca Burundi vatandaşı biriyle evlenilmesi durumunda da aile birleşimi vizesi almak gerekir.

Burundi vize başvuruları Ankara ilinde gerçekleştirilir. Başvuruda bulunmak için bizzat konsolosluğa gitmek gerekir. Arzu edilirse konsolosluk tarafından izin verilen acenteler aracılığıylada vize başvurusu yapmak mümkündür.

Burundi Ülkesi İçin Gerekli Evraklar

Burundi, vize verirken bazı belgelerin bir araya getirilmesini ister. Burundi vize istiyor mu sorusu da bu evrakların gerektiği gibi düzenlenip düzenlenmediğiyle alakalıdır.

Vizelerin alınabilmesi için bir grup belge topluluğuna ihtiyaç vardır. Bu belgeler şu şekilde sıralanabilir:

 • Dönüş tarihinden itibaren geçerliliği en az altı ay devam eden pasaport.
 • İki tane fotoğraf.
 • İki adet temin edilerek doldurulacak vize talep formu.
 • Nüfus cüzdanının çift taraflı taranmış fotokopisi.
 • Yatırılan Burundi için vize ücretinin dekontu.
 • Burundi’den dönüş bileti.
 • Orada kalınmayacağını, belirlenen tarihinde ülkemize döneceğinizi temin eden dilekçe.
 • Evrensel geçerliliğe sahip ve olası durumda tüm gideri karşılayacak olan sağlık teminatı poliçesi.

Burada yer alan evraklar Burundi vizesinin her türü için gereklidir. Aile ya da arkadaş ziyareti vizesi almak gerekirse Burundi’de ikamet eden yakın tarafından dilekçe yazması beklenir.

Bu dilekçe davet mektubu adında da kullanılmaktadır. Bu dilekçede davet eden, davet ettiği kişiyi misafir edeceği ev hakkında bilgi vermelidir. Kendi ikamet adresi de dilekçenin yazarı tarafından eklenmelidir.

Ticari ilişkiler geliştirmek için Burundi vizesi almak gerekir. Bu vize, tür olarak kısa süreli vizelerden ticari vizedir. Ticari vize alabilmek için iş yerinin antetli kağıdında dilekçe yazılması gerekir.

Ayrıca Türkiye’de yer alan firmanın vergi levhası da gerekli evraklar arasında yer alır. Burundi ülkesinde bulunan firmanın davet mektubu göndermesi de vizenin daha kolay onaylanmasını sağlar.

Turist olarak Burundi sokaklarında bulunmak istiyorsanız Burundi turist vizesi almanız gerekir. Bu vize türü için çalışan bireylerin gelirlerini belgelemeleri istenir. Çalışmayan kişiler ve öğrenciler için masraflarını karşılayacak biri olmalıdır. Bu kişi bir dilekçe hazırlamalıdır.

Konsolosluğa başvuru yaparken talep edilen evraklar güncel olmalıdır. Gelir belgesi vizenin alındığı aya ait olmalıdır.

Vize başvurusu genellikle bir hafta içerisinde sonuçlanır. Eğer eksik belge veya güncelliğini yitirmiş evrak kullanılırsa başvuru reddedilir. Tüm süreç yeniden başlamak zorunda kalır. Bütün bu ihtimalleri göz önüne alarak doğru zamanda başvuru yapmak gerekir.

Vize gecikirse uçuş iptal olmak zorunda kalır. Böyle bir durumla karşılaşmamak için firmamızdan yardım almanız da mümkündür. Daima güncel olarak gerekli evrak bilgisine sahip olmanız önem teşkil eder.

Burundi Ülkesi Vize Ücreti

 • Burundi ziyareti için vize almak istediğinizde başvurmadan hemen önce belli bir ücret yatırılması gerekir. Talep edilen ücret, alınacak olan vize türüne göre değişkenlik göstermektedir. Her vize türünde tek giriş hakkı bulunan vize daha uygun fiyatlıdır.
 • Eğer bir süre Burundi’de kalıp oradan başka ülkelere gidip tekrar dönülecekse çok girişli vize almak gerekir. Her vize grubunda çoklu giriş yapılan vizeler daha pahalıdır. Ayrıca vizenin geçerlilik süresi de vize ücretinin belirlenmesinde etkili olmaktadır.
 • Türüne ve giriş iznine göre Burundi vize ücreti 140 ila 260 Euro arasında değişmektedir. Bu ücret başvuru yapmadan önce yatırıldığı için size sunulacak hizmetin bedeli gibi düşünülebilir. Reddi gerçekleşen vizelerde başvuru harcı iade edilmesi gibi bir durum söz konusu değildir.

Burundi Gelişmiş Mi?

Burundi az gelişmiş ülkelerden bir tanesidir. Bunun sebeplerinden bir tanesi de sömürge devleti olmasıdır.

Burundi Ne Zaman Kuruldu?

Burundi 1680 yılında kurulmuştur.

Bujumbura Hangi Ülkenin Başkentidir?

Bujumbura, Burundi Cumhuriyetinin eski başkentidir. Ve ülkenin en geniş ve büyük şehridir.

Oyla! post

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Destek Hattı