Burundi Vizesi

Burundi vize istiyor mu; Türkiye’den Burundi için vize başvurusu yapılması gerekmektedir. Burundi cumhuriyeti Türkiye’ye muafiyet hakkı vermemiş, gri, siyah, yeşil ve bordo pasaport düzenlemesi için vize talebinde bulunmuştur.
Burundi için vize işlemleri konsolosluk üzerinden yapılmalıdır. Burundi vize başvurusu için özellikle evrakların eksiksiz olması ve prosedür şartlarına uygun düzenlenmesi şartı bulunmaktadır. Elçilik ve konsolosluk üzerinden başvuru evrak listesinde, pasaportun 2 sayfasının boş olması şartı yer almaktadır.

Burundi vize ücreti olarak konsolosluğa ödenecek miktar, yıllık değerler üzerinden düzenlenmiştir. Burundi vize harç bedelinin başvurusu sırasında yanınızda götürmeniz gerekmektedir.
Burundi konsolosluk üzerinden başvuru yaparken, Burundi vize evrakları için pasaport, nüfus kaydı, 2 biyometrik fotoğraf, hesap dokumanı ve maaş bordrosuyla sağlık sigortası teminatının da yanınızda olması şartı vardır. Islak imzalı belgelerin eksiksiz teslim edilmesi gerekmektedir.
Evrak düzenlemesi ve rezervasyon işlemleri için turistik, iş, kültürel gezi ve ticari amaçlarla gidişlerinize yönelik belgelerinizi düzenlemeniz gerekir. Burundi vize ofisi üzerinden size rezervasyon işlemlerinde ve düzenlemelerinde yardımcı olunacaktır.

Menü
Destek Hattı