Cibuti Vizesi

Cibuti vize istiyor mu; Bordo pasaport sahibi olan Türkiye vatandaşları Cibuti için vize alması şartı bulunmaktadır. Vize başvurusu yapılarak, elçilik ve konsolosluk üzerinden eksiksiz evrak düzenlemesinin yapılması gerekir. Hizmet, hususi ve diplomatik olan gri, yeşil ve siyah pasaport sahibi olan vatandaşlar üç ay 90 güne kadar vizesiz geçiş yapabilir.
Ülke politikası gereğince Cibuti vize başvurusu işlemleriniz için eksiksiz evrak düzenlemesi yapılması, dilekçe ve form ile birlikte başvuru işlemlerinin tamamlanması şartı bulunmaktadır. Vizesiz işlemler sadece gri, yeşil ve siyah pasaport sahipleri için geçerlidir.

Cibuti vize evrakları, en az 2 sayfası boş pasaport, sağlık sigortası teminatı, ikamet adresi, nüfus kaydı, hesap dokumanı ve maaş dokumanı belgelerini kapsamaktadır. Vize başvurusu evresinde, dilekçe ve formda yetkililere verilmelidir.
Cibuti için yapılan başvurularda vize harç bedeli bulunmaktadır. Cibuti vize ücreti için konsolosluk ve elçiliğe vize harç bedeli ve dekontu teslim edilmelidir.
Vize ofisi Cibuti için rezervasyon işlemleriniz ve evrak düzenlemelerinde size destek olarak, süreci takip edecektir.

Menü
Destek Hattı