• info@vizeofisi.com Türkiye
  • 0850 228 4353

Dubai Vizesi

Hizmet, hususi ve diplomatik pasaporta sahip olan vatandaşlar için 180 günün 90 gününü geçmemek şartı ile Dubai vizesi almasına gerek yoktur. Dubai vize istiyor mu sorusunun cevabı bordo pasaport sahipleri için istendiği yönündedir.

Dubai vizesi elektronik olarak düzenlenir dolayısıyla bir çeşit e-vizedir. Sadece pasaportun renkli taratılarak gönderilmesi halinde yaklaşık 48 ila 72 saat arasında vize işlemleri tamamlanır.

Dubai vizesi başvurusu konsolosluk tarafından yetkilendirilen Vize Ofis ile yapılır, firma konsolosluk tarafından akredite edilen acentedir.

Dubai vizesi evrakları tercih edilen vize çeşidini göre değişir. Kısa süreli seyahatler için renkli taranmış pasaport ile biyometrik fotoğraf ve işlemler için yapılan banka ödeme dekontu yeterlidir. Kısa süreli vize talebinde bulunan vatandaşlar 29 günden fazla ülkede kaldığında 1800 dolar cezai işlem uygulanır.

Dubai vizesi ücreti vize süresine ve Birleşik Arap Emirlikleri'ne giriş çıkış sayısına göre değişiklik gösterir. 30 gün tek girişli, 30 gün çok girişli, 90 gün tek girişli ve 90 gün çok girişli olmak üzere 4 kategoriye ayrılan vizede her birinin ücreti farklıdır.

Kategoride Ara
Dubai Vizesi 2022
Dubai Vizesi 2022

Dubai vizesi 2022 yılında da Bordo pasaport yani umuma mahsus pasaporta sahip Türk vatandaşlarından, kısa süreli ziyaretleri doğrultusunda vize talep ...

  • 3
  • 0
  • Dubai Vizesi
Dubai Oturum Başvurusu
Dubai Oturum Başvurusu

Dubai, yeşil ve diplomatik pasaport sahibi olan Türk vatandaşları hariç, tüm TC vatandaşlarından vize talep eder. Ancak bu vizenin alınması ...

  • 8
  • 0
  • Dubai Vizesi
Dubai Vize Form ve Dilekçe 2021
Dubai Vize Form ve Dilekçe 2021

Dubai vize başvurusu yapmayı düşünüyorsanız başvuru için öncelikle Dubai vize formunu doldurmalısınız. Daha önce Dubai vize formu doldurmadıysanız Vize Ofisimizle ...

  • 22
  • 0
  • Dubai Vizesi
Dubai Vizesi Sık Sorulan Sorular
Dubai vize ücreti 2020 yılında 30 günlük tek girişlik vize için 87 dolardır. Çok girişli vize ücretleri 205 dolardır. 90 günlük tek girişlik vizeler 215 dolar, çok girişli vizeler 580 dolar olarak belirlenmiştir.
Dubai vizesi hakkında Ekşi sözlük sayfalarında kişisel yorumlar yapılmaktadır. Ekşi sözlük yazarları kişisel tecrübelerini ve Dubai vizesi hakkındaki bilgilerini paylaşmaktadırlar.
Dubai e- vize uygulamasıyla daha az evrakla ve İnternet üzerinden hızlıca vize almak mümkündür. Online vize formu doldurulur, pasaport ve kimlik belgeleri taratılarak sisteme yüklenir ve vize başvurusu yapılır. Vize başvuru merkezlerinde bu işlem hatasız şekilde tamamlanmaktadır. 48 saat içerisinde vize cevabı almak mümkündür. Vizeler e-posta ile vize sahiplerine iletilir ve sisteme işlenir.
Dubai’ye gezi amaçlı gidecek kişiler Turist vizesi almak durumundadır. Turist vizeleri tek girişli ya da çok girişli olarak 30 gün veya 90 süreyle verilmektedir. Birleşik Arap Emirlikleri vizesi ile Dubai’ye giriş yapmak mümkündür.
Birleşik Arap Emirlikleri 7 emirlikten oluşmuş bir ülkedir. Emirliklere ayrı ayrı vize almak mümkündür. BAE vizeleri ile emirliklere giriş yapılabilir. Vize başvuru işlemleri vize merkezleri üzerinden yapılabilmektedir. En çok başvuru yapılan vize türleri Turistik vize ve Ticari vizelerdir.
Dubai ve BAE aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 13 ülke vatandaşlarına vize işlemlerinin durdurulduğunu açıklamıştır. 18 Kasım 2020 tarihinden itibaren geçerli olan karara göre çalışma izni ve ziyaretçi vize işlemlerinin artık yapılmayacağı bildirilmiştir.
Dubai’de çalışma ve oturma izni veren Çalışma vizesi uzun süreli bir vizedir. Uzun süreli vizelerde Dubai dış temsilciliklerine şahsen başvuru yapmak gerekmektedir. Dubai’de çalışacak firma çalışma izin belgesini göndermelidir.
whatsapp