• info@vizeofisi.com Türkiye
  • 0850 228 4353

Dubai Vizesi

Dubai vizesi nasıl alınır,vize şartları nelerdir, e-vize işlemleri için gerekli belgeler ve vize ücreti güncel olarak sitemiz'de belirtilmiştir.
Kategoride Ara
Dubai Oturum Başvurusu

Dubai, yeşil ve diplomatik pasaport sahibi olan Türk vatandaşları hariç, tüm TC vatandaşlarından vize talep eder. Ancak bu vizenin alınması ...

  • 0
  • 0
  • Dubai Vizesi
Dubai Vize Form ve Dilekçe 2021

Dubai vize başvurusu yapmayı düşünüyorsanız başvuru için öncelikle Dubai vize formunu doldurmalısınız. Daha önce Dubai vize formu doldurmadıysanız Vize Ofisimizle ...

  • 0
  • 0
  • Dubai Vizesi
Dubai Vizesi Sık Sorulan Sorular
Dubai vize ücreti 2020 yılında 30 günlük tek girişlik vize için 87 dolardır. Çok girişli vize ücretleri 205 dolardır. 90 günlük tek girişlik vizeler 215 dolar, çok girişli vizeler 580 dolar olarak belirlenmiştir.
Dubai vizesi hakkında Ekşi sözlük sayfalarında kişisel yorumlar yapılmaktadır. Ekşi sözlük yazarları kişisel tecrübelerini ve Dubai vizesi hakkındaki bilgilerini paylaşmaktadırlar.
Dubai e- vize uygulamasıyla daha az evrakla ve İnternet üzerinden hızlıca vize almak mümkündür. Online vize formu doldurulur, pasaport ve kimlik belgeleri taratılarak sisteme yüklenir ve vize başvurusu yapılır. Vize başvuru merkezlerinde bu işlem hatasız şekilde tamamlanmaktadır. 48 saat içerisinde vize cevabı almak mümkündür. Vizeler e-posta ile vize sahiplerine iletilir ve sisteme işlenir.
Dubai’ye gezi amaçlı gidecek kişiler Turist vizesi almak durumundadır. Turist vizeleri tek girişli ya da çok girişli olarak 30 gün veya 90 süreyle verilmektedir. Birleşik Arap Emirlikleri vizesi ile Dubai’ye giriş yapmak mümkündür.
Birleşik Arap Emirlikleri 7 emirlikten oluşmuş bir ülkedir. Emirliklere ayrı ayrı vize almak mümkündür. BAE vizeleri ile emirliklere giriş yapılabilir. Vize başvuru işlemleri vize merkezleri üzerinden yapılabilmektedir. En çok başvuru yapılan vize türleri Turistik vize ve Ticari vizelerdir.
Dubai ve BAE aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 13 ülke vatandaşlarına vize işlemlerinin durdurulduğunu açıklamıştır. 18 Kasım 2020 tarihinden itibaren geçerli olan karara göre çalışma izni ve ziyaretçi vize işlemlerinin artık yapılmayacağı bildirilmiştir.
Dubai’de çalışma ve oturma izni veren Çalışma vizesi uzun süreli bir vizedir. Uzun süreli vizelerde Dubai dış temsilciliklerine şahsen başvuru yapmak gerekmektedir. Dubai’de çalışacak firma çalışma izin belgesini göndermelidir.
whatsapp