Dubai Vizesi 2023 Nasıl Alınır?

Zenginlikler ülkesi olarak bilinen Dubai’ye seyahat etmek isteyen kişilerin öncelikle seyahat amaçlarına uygun bir Dubai vizesi almaları gerekmektedir. Dubai vizesi 2023 yılında başvuruda bulunacak kişiler için; farklı vize şartları ve ücretleri dahilinde verilmektedir.

 • Dubai vizesi 2023 yılında da Bordo pasaport yani umuma mahsus pasaporta sahip Türk vatandaşlarından, kısa süreli ziyaretleri doğrultusunda vize talep edilen ülkeler arasında yer almaktadır. Ancak bu ülke, kısa süreli seyahatler doğrultusunda hizmet, hususi ve diplomatik pasaport hamili kişilerden vize talep etmemektedir.
 • Dubai’ye turistik amaçlı seyahat edecekseniz bu vizeler kısa süreli, uzun süreli tek ve çift girişli vizeler olmak üzere ayrım göstermektedir. Seyahat amacınız ve kalmak istediğiniz süre doğrultusunda istediğiniz turistik vize için başvuruda bulunabilirsiniz. Ancak bu vizelerin her biri için sizlerden talep edilecek vize evrakları aynı olsa da vize şartlarında farklılıklar söz konusu olacaktır.
 • Dubai vizesi 2023 yılı için başvuruda bulunacak kişiler bu başvurularını internet üzerinden e- vize uygulaması ile gerçekleştirmek durumundadırlar. Yani, Dubai vize başvurusu için konsolosluklar ya da büyükelçiliğe müracaat gerçekleştirilmesi gibi bir durum söz konusu değildir.
 • Dubai vizesi 2023 yılı için e- vize başvurusu yapacak olan kişilerin sistem üzerinden talep edilen evrakları yüklemesi gerekmektedir. Bu evraklar eksiksiz olarak yüklendiğinde ve vize müracaat süresi dahilinde incelenmesi gerçekleştiğinde vize başvuru sonuçları, kayıt esnasında belirttiğiniz e- posta adresinize bildirilecektir.
 • Dubai vizesi 2023 vize ücretleri de yine internet üzerinden kredi kartı yolu ile ödenebilmektedir. Başvurmak istediğiniz vize türüne göre ödenmesi gereken vize harç bedelini ödemediğiniz takdirde online vize başvuru işlemlerinizi tamamlayamazsınız.

Dubai hakkında 2023

Dubai vizesi 2023 yılı için merak edilen diğer konuların açıklamasına geçmeden önce, ülke hakkında biraz bilgilendirme yapalım.

 • Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri ( BAE ) olarak isimlendirilen ve 7 emirlikten meydana gelen devletlerden biridir. Bu yedi emirlik içerisinde en çok tanınan ve en çok göz önünde olan ülke Dubai’dir.
 • Daha önceleri oldukça fakir ve denizlerden inci toplayarak ihracatını gerçekleştiren bir ülke olan Dubai, petrolün bulunması, işlenmesi ve dış ülkelere ihraç edilmesi ile birlikte hızla zenginliğe kavuşmuş ve ülke kısa süre içerisinde dünyanın en zengin ülkeleri arasında yer almıştır. Göz alıcı , yüksek ve ışıltılı yapıları ile dikkat çeken Dubai içerisinde dünyanın en yüksek gökdeleni kabul edilen ve 2010 yılında yapımı tamamlanan Burj Khalifa yer almaktadır.
 • Dünyanın ilk yedi yıldızlı otelleri ve insan yapımı adaları ile dikkat çeken bu ülkede yaşam standartları özellikle Arap vatandaşları için oldukça yüksek olsa da ülkede Arap vatandaşları genellikle çalışmamaktadır. Çalışmayan bu Arap vatandaşlarına devlet büyük bütçeler ile yardımcı olmaktadır.
 • Dubai ülkesinde nüfusun geri kalanını Hintliler ve Pakistanlılar oluşturmaktadır. Hintli ve Pakistanlı vatandaşlar, ülkede çalışan nüfusun genelidir ve oldukça düşük ücretler ile çalışmak zorunda bırakılmışlardır. Dubaili bir kadın ile evlenen farklı ülke vatandaşı bir bireyin vatandaşlık kazanma hakkı yoktur.
 • Dubai vatandaşı bir erkek ile evlenen kadınların ise vatandaşlık kazanabilmesi için en az 10 yıl evliliklerini devam ettirmesi şarttır. Eğer çocuk olursa bu süreç 7 yıla kadar düşebilmektedir.
YouTube video

Dubai Vizesi Gerekli Evraklar 2023

Dubai’ye seyahat edecek olan kişiler Dubai için vize gerekiyor mu sorusunu sıkça yöneltmektedir. Eğer kısa süreli seyahat söz konusu ise ( 30 günlük ) ve resmî pasaportunuz bulunuyorsa o zaman 30 günlük bu süreç içerisinde vizeden muaf tutulursunuz. Ancak umuma mahsus pasaport yani bordo pasaport sahibi iseniz o zaman 30 günlük kısa süreli bu seyahatlerde dahi vize almak durumundasınız.

 • Dubai vize ücreti ne kadar sorusunun yanıtını merak edenler için ise bu harç bedellerinin başvurulan vize türüne göre değişkenlik göstereceğini söyleyebiliriz.
 • Dubai vizesi 2023 yılı için pek çok sorunun yanıtı merak edilmekte ve bunların başında da vize başvuru işlemlerinin nasıl yapıldığı gelmektedir. Yukarıda belirttiğimiz üzere Dubai vizesi almak isteyen kişilerin seyahat amaçları doğrultusunda bir vize alabilmesi için e- vize uygulaması ile başvuruda bulunması gerekmektedir. Bunun için ise e- vize uygulaması sistemi içerisine sizlerden talep edilen evraklar taratılarak yüklenmeli ve vize başvuru harç ücreti ödenmelidir.

Bu işlemler yapıldıktan sonra artık Dubai vizesi 2023 yılı müracaat işlemlerinizi tamamlamışsınız demektir. Peki, e vize ile başvuru yapılan Dubai vizesi gerekli evraklar 2023 yılı için hangi belgelerden oluşmaktadır. Son derece pratik bir başvuru şekli olan e-vizede kişilerden talep edilen evraklar aşağıdaki maddelerde verilmiştir:

 • Geçerliliği bulunan ve 10 yıldan daha eski olmayan bir T.C pasaportu
 • Kimlik kartı fotokopisi ( ön ve arka kısmının fotokopisi )
 • 1 adet fotoğraf ( biyometrik fotoğraftaki gibi beyaz arka fon ya da ölçü kuralı bulunmamaktadır.
 • Dubai vize başvuru formu
 • Birleşik Arap Emirliği vize harç bedelinin yatırıldığı dekont

Görüldüğü üzere Dubai vizesi gerekli evraklar 2023 yılında başvuruda bulunacak kişiler için oldukça pratik ve kolaydır. Bu evrakların her birini sisteme eksiksiz bir şekilde yatırdığınız takdirde vize müracaat işlemleriniz başarı ile tamamlanacaktır.

Dubai Vizesi Aile Birleşimi 2023

Dubai’de ikamet eden 1. Dereceden aile üyelerinin yanında ikamet için alınabilen aile birleşimi vizesi uzun süreli vize kategorisi içerisine dahil olmaktadır. Bu vize ile birlikte ülke sınırları içerisinde ikamet etme hakkı sizlere verilecektir ancak bunun için ikamet izni başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Aile birleşimi vizesi işlemlerinde herhangi bir hata yapmamak ve prosedürler konusunda daha detaylı bilgiler almak için vize danışmanlık firmalarından destek alınması gerekmektedir.

 • Dubai aile birleşimi vizesi 2023 yılının merak edilen vize konuları arasında yer almaktadır. Bu merak edilen konuların başında aile birleşimi vizesinin ne zaman açıklandığıdır. Normal şartlar altında kısa süreli vizelerin çok çabuk açıklandığı Dubai’de uzun süreli olan aile birleşimi vizesinin müracaat açıklanma süresi yaklaşık 4- 5 ayı bulabilmektedir. Bu yüzden seyahat planlarınızı bu durum ve ek olarak yaşanabilecek uzamalar doğrultusunda yapmanız önerilmektedir.
 • Dubai aile birleşimi vizesi 2023 yılı için merak edilen bir diğer konu da vize ücretleridir. Bu konuda sürekli değişen bir fiyat aralığı bulunmaktadır. Bu yüzden fiyat listeleri ve evraklar konusunda en detaylı- en güncel bilgileri alabilmek için mutlaka alanında uzman, profesyonel hizmetler veren bir vize danışmanlık şirketinden destek alabilirsiniz.

Dubai Aile Birleşimi Gerekli Evraklar 2023

Dubai’de yaşayan eş ya da çocukların yanında uzun süreli ikamet etmek için Dubai aile birleşimi vizesi alınabilmektedir. Dubai vizesi 2023 yılında D tipi kategorisi içerisinde yer alan ve uzun süreli olarak ikamet sağlayan bir vize türü olarak tanımlanabilir. Bu vizenin alınabilmesi için kişilerin evli olması ya da evlenecek olması şartı aranmaktadır. Dubai’de yaşayan partner için evlilik durumu söz konusu olmadığı sürece aile birleşimi vizesi alınamaz.

Dubai vizesi 2023 yılında farklı ülkede bulunan çocukların, anne ya da babalarının yanında uzun süre ikamet etmek istemeleri doğrultusunda da alınabilmektedir. Dubai aile birleşimi gerekli evraklar listesi, diğer ülkelerin aile birleşimi vize evraklarına nazaran oldukça azdır. Başvurular online olarak BAE Göçmenlik Ofisi üzerinden yapılmaktadır. Bunun için vize danışmanlık merkezlerinden yardım alabilir ve müracaat konusunda herhangi bir hatadan kaçınabilirsiniz.

Dubai aile birleşimi gerekli evraklar içerisinde bulunan belgeler aşağıdaki gibidir:

 • 10 yıldan daha eski olmayan ve en az 6 ay geçerliliği olması şart olan bir pasaport
 • Kimlik kartı fotokopisi ( hem ön hem de arka yüzün fotokopisi olmalı )
 • Tam vukuatlı nüfusa kayıt örneği ( tüm aile bilgilerinin yer aldığı güncel bir belge olmalı. )
 • Vize için başvuruda bulunacak olan kişinin en az A1 seviyesinde Arapça bilgisi olduğunu gösteren bir sertifika
 • Evlilik cüzdanı ya da uluslararası evlilik kayıt örneği belgesi
 • Dubai’de ikamet eden eşin doğum belgesi

Dubai Çalışma Vizesi 2023

Hayat standartları ve zenginliği ile hemen hemen her Türk vatandaşının ilgisini çeken Dubai’ye son zamanlarda çalışmak için gitmek isteyen kişilerin sayısında artış gözlemlenmektedir. Dubai’de bir iş teklifi alan ve burada çalışmak isteyen kişiler için uzun dönem vize verilmektedir. Ancak hu kişilerin çalışma vizesi alabilmesi için öncelikle çalışma izni sahibi olmaları gerekmektedir.

 • Dubai çalışma vizesi 2023 yılı itibari ile merak edilen konuların hedefi haine gelmiştir. Eğer sizler de bu ülkede çalışacaksanız o zaman yukarıda belirttiğimiz üzere incelikle çalışma izni almanız gerekmektedir. Çalışma izni ise, Dubai sınırları içerisinde bulunan ilgili kurumlara müracaat ile birlikte gerçekleştirilmektedir. Hem ikamet hem de çalışma izni almak için Dubai’ye bizzat seyahat etmeli ve böylece gereken izinleri almanız gerekmektedir.
 • Dubai çalışma izni almak için ise Dubai kısa süreli turistik vize başvurusunda bulunulması tavsiye edilmektedir. Ancak çalışma izninin çıkması bazen 30 günden uzun bir süre alabileceği için her ihtimale karşılık uzun dönem turistik vizenin alınması önerilmektedir.
 • Dubai’ye seyahat edip gereken izinler alındıktan sonra çalışma vizesi için başvuruda bulunabilirsiniz. Bunun için ise gerekli evraklar ile birlikte ilgili temsilciliklere müracaat gerçekleştirebilmektedir.

Dubai Çalışma Vizesi Gerekli Evraklar 2023

Dubai çalışma vizesi gerekli evraklar ve Dubai çalışma vizesi başvuru süreci diğer ülkelerde biraz daha farklı bir prosedürde işlemektedir diyebiliriz. Dubai çalışma vizesi nasıl alınır sorusunun yanıtı için öncelikle bu vizeyi alabilmeniz için devlet tarafından sizlere verilen çalışma izninizin bulunması gerekmektedir. Çalışma izni alabilmek için de Dubai sınırları içerisinde ilgili kurumlara müracaat etmeniz gerekmektedir. Peki; Dubai çalışma vizesi gerekli evraklar nelerdir?

 • Pasaport ( en az 6 ay geçerlilik süresi bulunması şarttır ve buna ek olarak 10 yıldan daha eski bir pasaport olmamalıdır. )
 • Kimlik kartı fotokopisi
 • Çalışma İzni
 • Renkli ve 1 adet vesikalık ya da biyometrik fotoğraf

Dubai Öğrenci Vizesi Gerekli Evraklar 2023

Dubai vizesi 2023 yılında en çok öğrenciler tarafından merak edilen konular arasına dahil olmuştur. Özellikle yaygın dilin İngilizce olması ve ülke zenginliklerinin ön planda olması nedeniyle birçok öğrenci son zamanlarda eğitim için Dubai’yi tercih etmektedir. Dubai’de eğitim alırken bir yandan da çalışabilmeniz gibi bir durum söz konusudur. Dubai öğrenci vizeleri ilk başta tek girişli ve 90 günlük bir süreç dahilinde verilmektedir. Fakat eğitim aldığınız kurumun bazı insiyatifleri sayesinde bu süreç bir üç ay daha uzatılarak totalde 6 aya kadar çıkarılabilmektedir.

Dubai öğrenci vizesi gerekli evraklar listesini merak edenler için belgelerin oldukça az ve pratik şekilde halledilebildiğini söyleyebiliriz. Dubai öğrenci vizesi gerekli evraklar listesi aşağıda yer aldığı gibidir:

 • Pasaport
 • Kimlik kartının hem ön hem de arka yüzünün fotokopisi
 • Biyometrik ya da vesikalık fotoğraf
 • Kaşeli ve imzalı öğrenci belgesi

Dubai’de üniversite eğitimi almak isteyen kişiler için de uzun dönem vizeler verilmektedir. Bu konularda daha detaylı bilgiler almak ve vize başvuru işlemlerinde destek almak için vize danışmanlık şirketlerinden faydalanabilirsiniz.

Dubai Vizesi Ücreti 2023

Dubai vizesi 2023 yılı için en çok bu ülkeye seyahat amaçlarına göre değişen vize ücretleri merak edilmektedir. Dubai vizesi alacak olan kişiler için vize harç bedellerinin vize süreleri ve vize çeşitlerine göre farklılık gösterdiğini söyleyebiliriz.

Dubai vizesi ücreti 2023 yılında da bir önceki yılda belirtile fiyatlar ile aynıdır. Dubai vizesi alacak olan kişiler tek girişli ve çok girişli ya da uzun dönem- kısa dönem vizelerden biri için başvuruda bulunabilirler.

Dubai vizesi almak isteyen kişiler vize başvurusunda seyahat amaçlarına uygun olan vize harç bedellerini yatırmak zorundadırlar.

Seyahat amaçlarına göre farklılık gösteren Dubai vizesi ücreti 2023 yılı tutarları aşağıda yer aldığı gibidir:

 • Dubai 48 Saatlik Vize: 10 Dolar
 • Dubai 96 Saatlik Vize: 30 Dolar
 • Dubai Kısa Süreli ( 30 Günlük ) Tek Girişli Turist Vizesi: 90 Dolar
 • Dubai Kısa Süreli ( 30 Günlük ) Çok Girişli Turist Vizesi: 175 Dolar
 • Dubai Uzun Süreli ( 90 Günlük ) Tek Girişli Turist Vizesi: 190 Dolar
 • Dubai Uzun Süreli ( 90 Günlük ) Çok Girişli Turist Vizesi: 460 Dolar

Yukarıdaki ilk 2 vize türü ( 48 saatlik ve 96 saatlik vizeler ) için uzatma işlemleri gerçekleştirilememektedir. Ancak geri kalan vize türleri için vize uzatma işlemleri belirli bir ücret doğrultusunda ( 230 Dolar ) uzatılabilmektedir.

Dubai İş Arama Vizesi 2023

Dubai iş arama vizesi 2023 yılında bu ülkede çalışma isteyen kişiler tarafından merak edilen konular içerisine dahil olmuştur. Bu ülke için geçerli olan bir iş arama vizesi yoktur kişiler çalışma vizesi alabilir ancak bu da belirli şartlar doğrultusunda mümkün olmaktadır.

Dubai iş arama vizesi 2023 yılı için Dubai çalışma vizesi şartlarını inceleyebilirsiniz.

Dubai Eğitim& Erasmus Vizesi 2023

Dubai eğitim & erasmus vizesi 2023 yılında özellikle bu ülkeye ilgi duyan gençlerin merak ettiği konular arasında yer almaktadır. Bu ülkede üniversite okuyabilir, dil eğitimi alabilir ya da çeşitli kurslara katılabilirsiniz.

Ayrıca Dubai eğitim& erasmus vizesi 2023 yılında merak edilen Work and Study programına da katılabilirsiniz. Bunun için uzun dönem eğitim vizelerinden biri için gerekli olan evraklar ile müracaat gerçekleştirmeniz yeterli olacaktır.

Dubai Vize Reddi 2023

Dubai vize reddi 2023 yılı içerisinde vize başvurusunda bulunan kişilerin en çok araştırdığı konular içerisine dahildir. Bu bağlamda Dubai vize reddi 2023 yılı sebepleri arasında vize evraklarındaki ya da vize şartlarındaki eksikliklerin yer aldığını söyleyebiliriz.

Dubai Turist Vizesi Kaç Günde Çıkar? 2023 

Dubai turist vizesi için müracaat sonuç süresi yaklaşık 3 ila 5 iş gün aralığındadır.

Dubai Vize Reddi Durumuna İtiraz Edebilir miyim? 2023

Evet, Dubai vize başvurunuz ret yanıtı almış ise o zaman vize reddi itirazında bulunabilirsiniz. Bunun için ilgili makamlara vize sonuç itiraz dilekçesi yazabilirsiniz.

Dubai Çalışma Vizesi Kaç Günde Çıkar? 2023

Dubai çalışma vizesi için başvuruda bulunan kişilerin müracaat süreçleri yaklaşık olarak 7 ila 10 iş günü aralığındadır.

5/5 - (1 vote)

Alakalı İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir