Dubai Vizesi

Hizmet, hususi ve diplomatik pasaporta sahip olan vatandaşlar için 180 günün 90 gününü geçmemek şartı ile Dubai vizesi almasına gerek yoktur. Dubai vize istiyor mu sorusunun cevabı bordo pasaport sahipleri için istendiği yönündedir.
Dubai vizesi elektronik olarak düzenlenir dolayısıyla bir çeşit e-vizedir. Sadece pasaportun renkli taratılarak gönderilmesi halinde yaklaşık 48 ila 72 saat arasında vize işlemleri tamamlanır.
Dubai vizesi başvurusu konsolosluk tarafından yetkilendirilen Vize Ofis ile yapılır, firma konsolosluk tarafından akredite edilen acentedir.
Dubai vizesi evrakları tercih edilen vize çeşidini göre değişir. Kısa süreli seyahatler için renkli taranmış pasaport ile biyometrik fotoğraf ve işlemler için yapılan banka ödeme dekontu yeterlidir. Kısa süreli vize talebinde bulunan vatandaşlar 29 günden fazla ülkede kaldığında 1800 dolar cezai işlem uygulanır.
Dubai vizesi ücreti vize süresine ve Birleşik Arap Emirlikleri’ne giriş çıkış sayısına göre değişiklik gösterir. 30 gün tek girişli, 30 gün çok girişli, 90 gün tek girişli ve 90 gün çok girişli olmak üzere 4 kategoriye ayrılan vizede her birinin ücreti farklıdır.

Menü
Destek Hattı