• info@vizeofisi.com Türkiye
  • 0850 228 4353

Estonya Vizesi

Estonya Vize Şartları Form ve Belgeler gibi Bilgilere Aşağıdaki Sayfadan Ulaşabilirsiniz.
Kategoride Ara
Estonya Vizesi Sık Sorulan Sorular
Estonya Schengen vize bölgesinde bulunan bir ülkedir ve Umumi pasaporta sahip Türk vatandaşlarına kısa süreli seyahatler ve uzun süreli seyahatler için vize uygulamaktadır. Estonya vize işlemleri vize başvuru merkezleri aracılığı ile tamamlanmaktadır.
Estonya kısa süreli vize konsolosluk harç bedelleri 2021 yılı için 80 Euro olarak açıklanmıştır. 6 yaşından küçük çocuklar için ücret ödenmez, 6-12 yaş arasındaki çocuklar için vize harcı 40 Euro olarak belirlenmiştir.
Letonya Schengen vize bölgesinde bulunan bir AB üyesi ülkedir. Kısa süreli seyahatler için Schengen C tipi vize almak gerekmektedir. 90 günü aşmayan seyahatler için Diplomatik pasaport, Hizmet ve Hususi pasaport sahipleri vizeden muaftır.
Estonya’ya giriş için alınan vizeler vize başvuru merkezleri üzerinden kolayca alınmaktadır. Schengen kısa süreli C tipi vize başvuruları gerekli evrakların tamamlanması halinde 5-7 gün içerisinde sonuçlanmaktadır.
Estonya’ya seyahat edecek kişiler kişisel tecrübeleri okumak için Ekşi sözlük sayfalarında yazılan yorumları inceleyebilirler. Ekşi sözlük yazarları Estonya vize başvuru süreci hakkında yorumlarını sayfada yayınlamaktadır.
Estonya Konsolosluğu Estonya vize başvurularının sonuçlandırıldığı Estonya dış temsilciliğidir. Estonya vize başvuru koşulları ve vize harç ücretleri Estonya Konsolosluğu tarafından belirlenir. Adres: Anadolu Grubu Fatih Sultan Mehmet Mah. Balkan Cad. No: 58 Buyaka E Blok Ümraniye/ İstanbul
Litvanya Schengen vize bölgesinde yer alan bir Baltık ülkesidir. Kısa süreli seyahatler için Umumi Bordo pasaport sahipleri vize almak durumundadır. Vize başvuruları direkt olarak Konsolosluklara yapılmaz, vize başvuru merkezleri aracılığı ile tamamlanır.
whatsapp