2021 Estonya Vize Başvurusu - Vize Ofisi
Estonya Vizesi Başvurusu

Estonya Vizesi: 2021 Vize Başvurusu

Estonya Turistik Vize

Turistik geziler konusunda Avrupa ülkeleri cazibeleri ile birçok farklı ülkeden her yıl çok sayıda turist çekmektedir. Gözde ülkelerden bir tanesi olmayı başaran Estonya, turistik mekanları ile her dönem ilgi çekmeyi başarmıştır. Sizde Estonya’da güzel bir tatil ve unutulmaz bir gezi planlıyorsanız vize başvurunuzu bir an önce yapmalısınız. Estonya turistik vize ile hayalini kurduğunuz seyahati gerçekleştirebilirsiniz.

Kısa süreli vize türüne göre başvuru yapmanız gerekirken 180 gün içerisinde 90 gün kalmanıza izin vardır. Süreler bazında hesaplamaları yaparak başvurunuzu sunabilirsiniz. Vizenizi zamanında alabilmeniz için başvuru esaslarını çok iyi bilmeniz ve sizden istenen evrakları eksiksiz teslim etmeniz gerekir.

Evrak teminleri ve başvurular konusunda sizlere profesyonel hizmet sunmaktayız. Başvurulara dair ayrıntıları sizlere ileten görevlilerimiz randevu işlemleri ve parmak izi ibrazları konusunda da destek olacaktır. Planlamış olduğunuz tarihte seyahatinizi gerçekleştirebilmeniz için gerekli olan tüm faktörler ortaya konulacaktır.

Estonya Turistik Vize Evrakları

 • Güncel halinizi yansıtan biometrik fotoğraf 2 adet olmalı ve arka fonu beyaz olmalıdır. Ölçüleri de 34 x 45 mm ebatlarına sahip olmalıdır.
 • Üzerinde T.C. kimlik numarasının bulunduğu kimliğin hem arka yüzü hem de ön yüzü fotokopi olarak sunulmalıdır.
 • Banka hesap bilgilerinizi en net şekilde ibraz etmeli ve son 3 aya ait hesap dökümünü çalıştığınız bankadan almalısınız. Sunmanız gereken bu hesap özeti banka görevlisi tarafından hazırlanmalı ve hem kaşesini hem de ıslak imzasını atmalıdır. Ayrıca görevlinin imza attığını ispat eden imza sirküleri dosyada bulundurulmalıdır. Hesap özetini sunarken hesapta en az 4000 TL olmasına da dikkat etmelisiniz. Maddiyatın düşük olması durumunda vizenin ret edilmesi söz konusu olabilir.
 • Seyahatinizi tamamlamış olduğunuz tarihten itibaren de en az 6 ay geçerliliği olan pasaport içerisinden en az 2 boş sayfa ile birlikte ibraz edilmelidir. Pasaportunuzun yıpranmamış olmasına ve içerisinde herhangi bir eksik sayfa olmamasına da dikkat edilmelidir. Eski pasaportlarınız ve vizeleriniz var ise bunların da fotokopilerini başvuru da sunmalısınız.
 • Üzerinize kayıtlı tapu, araba ruhsatı gibi gayrimenkuller var ise ibraz etmelisiniz. Ayrıca gayrimenkulleriniz ile alakalı kira geliri söz konusu ise kira sözleşmesi de sunulmalıdır.
 • Adres ve aile bilgisine sahip tam vukuatlı nüfus kayıt örneği,
 • Konsolosluğa hitaben hazırlanması gereken vize talep dilekçesi başvuru sahibi tarafından hazırlanarak ıslak imzalı dosyaya konulmalıdır.
 • Bilgilerin gerçek ile örtüşen ve diğer belgelerle aynı bilgiyi aktaran şekilde hazırlanması gereken vize başvuru formu formatına uygun şekilde olmalıdır. Bazı düzenlemeler ile değişen özellikleri takip etmeli ve mutlak suretle güncel form doldurulmalıdır.

Estonya Turistik Vize İle İlgili Dikkat Edilmesi Gerekenler

Estonya Schengen’e bağlı 26 ülkeden bir tanesi olduğu için başvuru esaslarında Schengen vizesi dikkate alınmalıdır. Bu vize oldukça avantajlı halleri ile dikkat çekerken diğer Schengen ülkelerine geçişinize de müsaade etmektedir. İlk seyahatiniz Estonya’ya gerçekleştikten sonra geçişler konusunda herhangi bir sıkıntı çekmezsiniz.

Yaptığınız Estonya turistik vize başvurusu genellikle 7 – 11 iş günü arasında sonuçlanıp tarafınıza bilgi verilmektedir. Fakat aksi durumların oluşması süreyi uzatacağı için bu konuda seyahat tarihinize göre başvuruyu teslim etmeye özen göstermelisiniz. Başvuru yaptığınız süre zarfında resmi tatillerin o zamana denk gelmesi ya da konsolosluğun yoğun talepten dolayı işlerde uzamalar olması riskli halleri de beraberinde getirecektir.

Riske girmeme adına başvurunuzu 1 ay öncesinden teslim etmek en güvenli yol olacaktır. Ayrıca başvurunuzun değerlendirilmesi esnasında sizden ek belge talebi de söz konusu olabilir. Ek belge talebi süreyi uzatabileceği için hızlı şekilde temin edip, teslim etmelisiniz.

Estonya Ticari Vize

Estonya, Sovyetler Birliğinden ayrıldıktan sonra kendi parasını basmış ve ekonomik özgürlüğünü ilan etmiştir. Teknolojinin gücünü çok iyi kullanan ülke kısa zaman güçlü ekonomiye ulaşmıştır. Türkiye ile devam eden ticari anlaşmaları ve yatırımlar her yıl üzerine koyarak ilerlemektedir. Sizde bu ilerleme de yer almak ya da kendi ticari faaliyetinizi Estonya ile yürütmek isterseniz görüşmeler ve anlaşmalar için vize almanız gerekecektir.

Kısa süreli seyahatler için almanız gereken Estonya ticari vize eksiksiz evrak teslimi ile hızlı şekilde alınabilmektedir. Başvurularında istenen evrakların sorunsuz olması ve tam olarak isteklere karşılık gelmesi çok önemlidir. Evrak teminlerinde ve belge kontrollerinde sizlere yardımcı olacak uzman kadromuz başvuruya dair kuralları bilerek hareket etmektedir. Uzun yıllar sektörde çalışan personellerimiz almak istediğiniz vize için gerekenleri yapacak düzeye sahiptir.

Estonya Ticari Vizesi Kaç Günde Çıkmaktadır?

Her vizenin değerlendirme süreci ve bu süreç için de belirli bir süreye ihtiyacı vardır. Estonya ticari vizesi eksiklik yok ise ve sizden ek belge talep edilmemişse 7 – 12 iş günü arasında değişmektedir. Ek belge talebi söz konusu olursa o zaman sonuç süresi uzayabilir. Ayrıca resmi tatillerin o zaman dilimine denk gelmesi süreyi uzatabileceği gibi yoğun vize başvurusu döneminde de süreler uzayabilir. Bu tür durumların sonuçları planladığınız tarihte vizenin önüne geçecektir. Böyle bir durumla karşılaşmamak ve maddi zararın yanında zaman kaybı da yaşamamak için 30 gün önceden başvuruyu yapmanızı tavsiye ederiz.

Estonya Ticari Vize Ücretleri

Vize ücretinin ödenmemesi demek vizenin doğrudan reddi demektir. Ödemesi yanlış yapılan başvurularda vizenin ret edilme sebebidir. Bu yüzden mutlaka Estonya ticari vize ücretleri doğru şekilde yapılmalı ve dekont başvuru dosyasına konulmalıdır. Vize harç bedeli 100 Euro olurken bu tutara ek olarak danışmanlık hizmeti de eklenmelidir. Vize harçları konusunda yapılan zamları takip etmeli ve eksiksiz şekilde ücreti ödemelisiniz. Eksiksiz şekilde başvurunuzu yapıp ücreti ödedikten sonra başka bir sebepten vizeniz ret olursa para iadesi alamazsınız. Ayrıca farklı vize türüne yapılan hatalı ödemelerde de ücret iadesi söz konusu olmamaktadır.

Estonya Ticari Vize Evrakları

 • Başvuru sahibine ait pasaport seyahat sonunda da 3 ay daha geçerli olmalıdır. İçerisinde de en az 2 boş sayfa olması yeni vize kaydı için gereklidir.
 • Arka fonu beyaz ve son 3 ay içerisinde çekilmiş 2 adet biometrik fotoğraf 35 x 45 mm ebatlarında olmalıdır.
 • Vizenizin onaylanmasında davetiye en önemli belgedir. Orijinal olarak sunulması gereken davetiye ticari ilişkide bulunacağınız firma tarafından gönderilmelidir. Davetiyenin içeriğinde davet eden firmanın adres ve iletişim bilgileri sunulmalıdır. Ayrıca davetiye mutlaka Estonya’da ki ilgili kurumca onaylanmış olmalıdır.
 • Şirketin antetli kağıdı üzerine yazılmış olması gereken vize talep dilekçesi konsolosluğa hitaben hazırlanmalıdır. Kaşeleri ve imzaları da eksik olmamalıdır.
 • Şirkete ait banka hesap özeti 3 aylık dökümü içermeli. Banka görevlisi tarafından kaşelenip imzalanmalı ve imzalandığına dair imza sirküleri de beraberinde bulundurulmalıdır.
 • Seyahati gerçekleştirecek kişinin kimlik fotokopisi arkalı önlü olmalı ve üzerinde T.C. numarası olmalıdır.
 • Şirkete ait tapu, araç ruhsatları ve kira sözleşmeleri dosyaya konulmalıdır. Gelir belgesi olabilecek tüm evraklar dosya da olmalıdır.
 • Vize başvuru formu esasları birebir karşılayacak şekilde hazır hale getirilmelidir.
 • Şirkete ait sicil gazetesi, vergi levhası ve faaliyet belgeleri dosyada olmalıdır. Ayrıca seyahati gerçekleştirecek kişinin şirket bağlantısı belgelerle ispat edilmeli ve imza sirküleri fotokopileri hazırlanmalıdır.
 • Seyahati gerçekleştiren kişiye ait SGK ve BAĞ-KUR hizmet dökümü ibraz edilmelidir. Ayrıca şirkete ait hizmet dökümleri de mutlaka başvuru dosyasının içinde yer almalıdır.

 

Estonya Transit Vize

Gitmek istediğiniz ülkeye vizenizi ve uçak biletinizi aldınız fakat uçağınız aktarmalı şekilde gitmek zorunda. Böyle bir durum seyahatin sorunsuz şekilde gerçekleşebilmesi için izin almaya sevk etmektedir. Seyahat edeceğiniz asıl ülkeye geçiş için transit vize başvurusu yapmanız gerekir. Elbette bunun için esaslar ve belirleyici unsurlar oldukça önemlidir. Belirlenen kurallara uygun şekilde evrak teslim ederseniz vizenizin alınabilir olması daha kolay olacaktır.

Estonya üzerinden geçiş yapmanız durumunda Estonya transit vize almanız geçişi yapabilmeniz için gerekliliklerdendir. Seyahat öncesi planlamanızı transit geçişlere göre yapmanız güvenli seyahat için son derece önemlidir. Kısa bir süreyi kapsamış olsa da seyahatin gerçekleşebilmesi bu vizeye bağlıdır.

Gitmeyi planladığınız ülkeye seyahatin gerçekleşmesi bu duruma bağlı olduğu için başvuru nasıl isteniyorsa o şekilde yapılmalıdır. Başvuruya dair ayrıntılı bilgi edinmek ve başvuruyu gerçekleştirmek isterseniz bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Kısa süreler içerisinde evrakların teslim edilip vizenin alınmasını mümkün kılabiliriz.

Estonya Transit Vize Sonuçlanma Süresi

Başvuru için sizden istenen belgeler teslim edildikten sonra transit vizeler diğer vizelere göre çok daha kısa sürede çıkmaktadır. Belirli bir düzene sahip olması ve gidilecek yerin vizesinin de sunuluyor olması sürenin kısalmasına etki etmektedir. Yine de olumsuzlukları düşünerek hareket etmek çok daha doğru olacaktır.

Genellikle Estonya transit vize 6 – 7 iş günü içerisinde çıksa da başvuru değerlendirme süresi uzayabilir. İş yoğunluğu ve resmi tatil günleri başvuru yaptığınız zaman dilimine denk gelirse sıkışıklık olabilir. Sağlıklı sonuç alabilmek ve vizenizi zamanında teslim alabilmek için 1 ay önceden başvuru yapmanız daha iyi olacaktır. Risklerden uzak şekilde başvuru yapmak seyahatin rahat şekilde gerçekleşmesi noktasında önemlidir.

Estonya Transit Vize Ücretleri

Her vizenin belirli bir prosedürü ve belirli bir miktar vize ücreti vardır. Ödemesini yapmak zorunda olduğunuz vize ücretleri sonuç alma noktasında önemlidir. Ücreti ödenmeyen ya da yanlış ödenen başvurular ret ile sonuçlanmaktadır. Estonya transit vize ücretleri konusunda hatalı ödeme yapmamanız önemlidir.

Zaman kaybı yaşamanıza sebep olmasına ek olarak iade alamamanız oldukça kötü olacaktır. Yanlış vize türüne yapılan ödemelerde ve vizenin ret ile sonuçlanması durumlarında iade almanız söz konusu değildir. Herhangi bir şekilde satışı ya da devrinin yapılması söz konusu olmamaktadır. Tek bir vize türü için yapılan bu vize ücreti başka bir vize de ya da başka bir amaç için kullanılamaz. Ödemeleri titiz şekilde yapmanız vizenizi sorunsuz şekilde teslim alabilmenizde doğrudan etkilidir.

Estonya Transit Vize Evrakları

 • Seyahat bittikten sonra 3 ay geçerliliğinin devam etmesi gereken pasaportun içerisinde mutlak suret ile en az 2 boş sayfa olmalıdır.
 • 1 adet biometrik fotoğraf güncel halinizi yansıtıyor olmalıdır. Ayrıca fotoğrafın ölçüleri 35 x 45 mm olmalı ve arka fon da beyaz olmalıdır.
 • Eksiksiz ve doğru vize türüne göre yapılan vize ücretleri ödenmelidir. 0 – 6 yaş grubunda bulunan başvuru sahiplerinden vize ücreti talep edilmemektedir.
 • 30.000 Euro teminatı kapsayan seyahat sağlık sigortası geri dönüş tarihine kadar geçerli olmalı ve Schengen bölgesinde geçerli olduğuna dair ibare yer almalıdır.
 • Asıl seyahatin gerçekleştirileceği ülkeye gidebilmek için alınan vize,
 • Seyahatin gerçekleştirilmesi konusunda hem gidiş hem dönüş uçak biletleri dosya da olmalıdır.
 • Eski vizeler ve pasaportların fotokopileri ayrı ayrı sunulmalıdır.
 • Eksik bilgi ve eksik beyan içermeyecek şekilde hazırlanması gereken Estonya transit vize başvuru formu belirlenen kurallara göre sunulmalıdır.
 • Seyahati gerçekleştirecek kişinin kimlik fotokopileri arkalı önlü çekilmelidir.
 • Adres ve iletişim bilgelerinin bulunduğu tam vukuatlı nüfus kayıt örneği,

Estonya Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi

Estonya’da yaşayan aile fertlerinizi ziyarete gitmek istediğinizde kısa süreli vize türüne başvurmanız gerekecektir. Kalacağınız süre 90 günü geçmeyecek şekilde olmalı ve bu süreye göre hareket etmelisiniz. Estonya aile ve arkadaş ziyareti vizesi alabilmeniz için aile bağının ispat edilmesi gerekmektedir. Elbette bu ispatlar konusunda sizden istenen evraklar büyük önem taşımaktadır.

Schengen sınırları içerisinde olmasından dolayı da başvuru esaslarını Schengen vizesine göre yapmalısınız. Parmak izi ibrazının da gerekli olduğu bu vizede randevu sistemi de söz konusudur. Görüşmeler ve evrak teslimleri sonucunda vizeyi hak edip etmediğiniz belirlenecektir. Evrak teminleri, randevu işlemleri ve parmak izi ibrazı konusunda sizlere yardımcı olmaktayız. Uzman kadromuz başvuruya dair her türlü etkeni ortaya koyarak işin ehlini en doğru şekilde yapacaktır. Planlamış olduğunuz tarihte seyahatinizi gerçekleştirebilmeniz adına etkenler oluşturulacaktır.

Estonya Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi Davetiye

Aile ziyaretlerinde davetiye üzerine kurulu yapıda başvuru yapabilirsiniz. Davetiyeniz olmadan Estonya aile ve arkadaş ziyareti vizesi almanız mümkün olmayacaktır. Bu hususta mutlak suretle davetiye temin etmeli ve evrakları bu düzene göre hazırlamalısınız.

Orijinal olarak sunmanız gereken bu davetiye ziyaret etmek istediğiniz kişi tarafından hazırlanmalıdır. Estonya’da yaşamış olduğu bölgenin belediyesine giderek onaylatması gereken davetiye tarafınıza gönderilmelidir. Davetiyede ziyaret etmek istediğiniz kişinin adres bilgileri, iletişim bilgileri ve sizin nerede konaklayacağınız belirtilmelidir. Başvuru evrakları arasında en önemli belge olmasından dolayı davetiyeyi kısa sürede temin etmelisiniz. Sizden istenilen düzeyde davetiyeyi sunmaya da özen göstermelisiniz.

Estonya Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi Sonuçlanma Süresi

Orijinal olarak hazırlanan davetiye ile birlikte sizden istenen tüm belgeler eksiksiz şekilde teslim edildikten sonra başvurunuz 7 – 11 iş günü arasında belirlenmektedir. Sonuçlar ile ilgili bilgi tarafınıza verildikten sonra seyahatiniz gerçekleştirebilirsiniz.

Başvurunuzu sunduğunuz tarihler resmi tatil günleri denk gelir veya o dönemde konsolosluğun iş yoğunluğu söz konusu olursa vizenin sonuçlanma süresi uzayabilir. Bunun dışında sunmuş olduğunuz evraklara ek olarak belge talebi de süre uzamasına etki etmektedir. Bu tür aksaklıklar ile karşılaşma ihtimalini göz önünde bulundurup Estonya aile ve arkadaş ziyareti vizesi başvurunuzu 1 ay önceden yapmanız daha iyi olacaktır.

Estonya Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi Evrakları

 • Seyahatin bitiş tarihi ile birlikte pasaportunuzun 3 ay daha geçerli olması gerekir. Geçerlilik konusunda herhangi bir sıkıntı yoksa pasaportun yıpranmamış olmasına ve içerisinde de en az 2 boş sayfanın yeni vizenin işlenebilmesi için olmasına dikkat etmelisiniz.
 • 35 x 45 mm ebatlarına sahip güncel biometrik fotoğraf 2 adet sunulmalı ve arka fonda mutlaka beyaz olmalıdır.
 • Vize talep dilekçesi konsolosluğa hitaben hazırlanmalı ve bu dilekçe İngilizce olarak sunulmalıdır. Dilekçenin hazırlanması konusunda dil bilginize güvenmiyorsanız tercüman desteği almanız daha iyi olacaktır.
 • Gelir durumunuzu açıklayan kira sözleşmesi, araç ruhsatı ve tapu gibi belgelerin fotopisi,
 • Adres ve aile bilgilerini içermesi gereken tam vukuatlı nüfus kayıt örneği orijinal hali ile ibraz edilmelidir.
 • Başvuru sahibine ait kimlik fotokopisi arkalı önlü çekilmeli ve üzerinde T.C. numarası okunaklı olmalıdır.
 • Estonya’da yaşamını sürdüren arkadaşınız ya da aile yakınlarınızın hazırlaması gereken davetiye esaslara uygun olmalıdır. Orijinal olarak sunulması gereken davetiye Estonya’da yetkili belediyece onaylanmalıdır.
 • Seyahati gerçekleştirecek olan kişinin mesleki durumunu gösteren belgeler ibraz edilmelidir.
 • Ekonomik durum hakkında bilgi talep edildiği için banka hesap özetinin 3 aylık şekilde sunulması gerekir. Bu hesap özeti mutlaka banka sorumlusu tarafından hazırlanmalı, kaşelenmeli ve imzalanmalıdır. Ayrıca imzaya dair imza sirküleri de dosyada olmalıdır.

 Estonya Öğrenci Vizesi

Yurt dışı eğitimi ile alakalı seçimlerde hem ülke hem de üniversite tercihi oldukça önemlidir. Seçimlerinizi Estonya’dan yana kullanmak isterseniz başvurmanız gereken vize türü kısa ve uzun süreli olarak değişebilmektedir. Uzun süreli olarak alabileceğiniz Estonya öğrenci vizesi kısa süreli eğitimler için de aynı düzene sahiptir. Esaslar ve başvuru kuralları eksiksiz şekilde yerine getirildiğinde vizenizi kısa sürede almanız mümkündür.

Elbette bunun için farklılıklar ve birbirine bağlı esaslar önemlidir. Eğitim nerede, ne zaman ve ne kadar süreceği konusunda ayrıntılı bilgi akışı sunmalısınız. Vize başvurusu konusunda bizlerle iletişime geçerek detaylar konusunda bilgi edinebilirsiniz. Evrak teminleri ve başvuruya dair destek alabilirsiniz. İşlemler konusunda profesyonel destek sunan yapımız ile iş yürütebilirsiniz. Sorunsuz ve en güvenli şekilde vizenizi alabilmeniz de sağlanacaktır.

Estonya Schengen Öğrenci Vizesi

Estonya seyahati ile alakalı vize başvuruları Shengen vizesine göre yapılmalıdır. Oldukça avantajlı yapıya sahip olmasından dolayı da size kolaylıkta sunacaktır. Estonya Schengen öğrenci vizesi ile eğitim hayatınız devam ederken diğer ülkelere geçişleriniz de mümkündür. Böylece 26 Schengen ülkesinde özgürce geçiş yapmanız ve eğitiminiz süresince dilediğiniz geziyi gerçekleştirmeniz de mümkündür. Bunları yapabilme noktasında başvurunun esaslar çok önemlidir. Sizden istenen belgelerin teminlerini eksiksiz yapmanız ve eğitim ile alakalı başvurulan üniversite belgelerini de sunmanız gerekir.

Estonya Öğrenci Vizesi Başvuru Formu

Başvurular ile ilgili hazır hale getirilmesi gereken her belgenin kendine has özelliği vardır. Bazı belgeleri doğrudan siz temin ederken bazı belgelerin de formata uygun şekilde hazırlanması gerekir. Eksiksiz şekilde doldurulup başvuru da sunulması gereken Estonya öğrenci vizesi başvuru formu oldukça önemli belgelerden bir tanesidir.

Seyahatiniz ve orada kalacağınız süreler itibari ile geniş bir bilgi formu olma özelliğine sahiptir. Seyahat gerekçelerini açıklamanız istenirken bu vizenin neye göre talep edildiği de ortaya konulmaktadır. Eğitim ile ilgili istenilen belgelerde ki bilgiler form ile örtüşmelidir. Sadece eğitim bilgileri değil, verdiğiniz belgelerde bilgiler formda ki soruların cevapları ile aynı olmalıdır. Hatalı bilgiler sorgulama sonucunda ortaya çıkacağı için mutlaka doğru şekilde doldurulmasına özen göstermelisiniz.

Estonya Öğrenci Vizesi Sonuçlanma Süresi

Başvuruya dair belgeler sunulup, parmak izi ibrazı da yapıldıktan sonra hızlı sonuç almanız mümkündür. Eğitimin düzeyine ve kalma süresine bağlı olarak değişen evraklar ibraz edilmelidir. Evraklarınızın hiçbirinde sıkıntı yoksa Estonya öğrenci vizesi 7 – 15 iş günü içerisinde sonuç tarafınıza iletilir. Fakat süreler bazında iş yoğunluğu, ek belge talebi ve resmi tatil günleri tahmini olarak verilen süreyi uzatabilir. Değerlendirme süresinde uzamaların meydana gelme ihtimalini hesaba katarak başvuruyu seyahate 30 gün kala sunmanızı tavsiye ederiz.

Estonya Öğrenci Vize Evrakları

 • Başvuru sahibinin pasaportu vizenin bitmesi ile birlikte 3 ay daha geçerli olmalıdır. Pasaportta en az 2 boş sayfa olması yeni vizenin işlenebilmesi noktasında önemlidir.
 • Kimlik fotokopisi hem arka yüz hem de ön yüz olacak şekilde ibraz edilmelidir.
 • Vize başvuru formu belirtilen kriterleri bire bir karşılamalıdır.
 • Aile bilgilerini ve adres bilgilerini ayrıntılı şekilde içeren tam vukuatlı nüfus kayıt örneği,
 • Eğitimin alınmasına dair üniversiteye yapılan başvurunun olumlu sonuçlandığını gösterir belge,
 • Diplomalar, sertifikalar ve transiteler ile ilgili belgeler sunulmalıdır.
 • Vize ücretinin ödendiğini gösteren dekont,
 • Uçak biletleri ibraz edilmeli ve konaklama ile alakalı bilgiler sunulmalıdır.
 • 2 adet biometrik fotoğraf güncel olmalı, 35 x 45 mm ebatlarına sahip olmalı ve güncel halinizi yansıtıyor olmalıdır.
 • Konsolosluğa hitaben yazılması gereken vize talep dilekçesi İngilizce olarak takdim edilmelidir. Başvuru sahibi tarafından da imzalanarak dosyada bulundurulmalıdır.

 

Estonya Kültürel, Sportif ve Konferans Vizesi

Schengen bölgesinde yer alan Estonya’ya gidebilmeniz için Schengen vizesine göre başvuru yapmanız gerekmektedir. Seyahat amacınıza göre belirlemiş olduğunuz vize türü evrak teminlerinde belirleyici unsur olurken başvuru esnasında vize türüne göre hareket etmeniz gerekmektedir.

Estonya’da düzenlenen organizasyonlara katılım sağlayabilmeniz için almanız gereken Estonya kültürel, sportif ve konferans vizesi farklılığı da beraberinde getirmektedir. Katılmak istediğiniz organizasyonlar sportif aktivite, konferans, spor müsabakası, seminer ve kültürel faaliyetler dahilinde olabilmektedir. Kısa süreli vizeyi kapsayan yapıya sahip olmasından dolayı 6 aylık süre içerisinde 90 gün kalmanız mümkün kılınmaktadır. Bu yüzden kalacağınız süreler ile alakalı hesaplamaları çok iyi yapmalısınız.

Estonya Kültürel, Sportif ve Konferans Vizesi İçin Davetiye

Seyahat amacınızı kanıtlayan belgelerle birlikte yapılan başvurularda sonuç alma oranı yüksek olduğu için bu hususta resmi belgeler büyük önem taşımaktadır. Estonya kültürel, sportif ve konferans vizesi için davetiye almanız ve bu davetiyeye göre başvuru esaslarını yerine getirmeniz gerekir. Ne tür bir organizasyonda yer alacağınızı açıklayan davetiye aynı zamanda seyahatin gerçekliğini de ortaya koymaktadır.

Sizi davet eden kişi ya da kuruluş bu davetiye hazırlamalı ve orijinal halini size ulaştırmalıdır. Program hakkında bilgi veren davetiye de adres ve iletişim bilgileri de mutlaka olmalıdır. Estonya’da yetkili kurumca davetiyenin onanmış olması da gerekmektedir. Davetiyenin size ulaşma süresini hesaba katarak hareket etmek seyahati gerçekleştirebilmeniz açısından önemlidir. Hızlı sonuç alabilme noktasında bu detay oldukça önemlidir.

Estonya Kültürel, Sportif ve Konferans Vizesi Sonuçlanma Süresi

Başvuru esasları doğru şekilde yerine getirilip, evrakların tamamı sorunsuz şekilde teslim edildikten sonra değerlendirme süreci başlar. Bu süreç hem zorlu hem de heyecanlı bir döneme denk gelmektedir. Bunun sebebi ise tahmin edilen sürenin uzaması ve cevabın ne olacağı ile ilgilidir. Herhangi bir eksiklik ya da aksaklık yok ise Estonya kültürel, sportif ve konferans vizesi 7 – 11 gün içerisinde neticelendirilmektedir. İşlerin başvuru esnasında yoğunluğa denk gelmesi süreyi etkilerken resmi tatil günleri de süreyi uzatmaktadır. Elbette ek belge talepleri söz konusu olduğunda da sürelerin uzaması söz konusu olmaktadır. Riskli hallerden uzak kalarak planladığınız tarihte seyahati gerçekleştirmek için 30 gün önceden başvuru sunmanızı daha doğru olacaktır.

Estonya Kültürel, Sportif ve Konferans Vizesi Evrakları

 • Seyahati gerçekleştirecek kişinin kimlik fotokopisi arkalı önlü çekilmelidir. Üzerinde de T.C kimlik numarasının bulunması gerekir.
 • Pasaportunuzun seyahat sonunda da geçerliliğin devam etmesi gerekmektedir. Bu yüzden geçerlilik tarihine bakıp seyahat sonrası 3 ay daha geçerli olup olmadığını tespit etmelisiniz.
 • Banka hesap özetini son 3 aya göre sunmalı ve evrakı banka görevlisine hazırlatmalısınız. Hesap özeti mutlaka banka görevlisi tarafından kaşelenerek imzalanmalıdır. İmzalandığına dair imza sirküleri de bankadan istenmelidir.
 • Başvuru formu belirtilen kurallar çerçevesinde hareket edilerek doldurulmalıdır.
 • Konaklama ile alakalı rezervasyonlar bildirilmeli ve uçak biletleri sunulmalıdır.
 • Güncel halinizi yansıtmasına dikkat etmeniz gereken biometrik fotoğraf 2 adet olmalı ve 35 x 45 mm ebatlarında olmalıdır. Bunun yanı sıra fotoğrafın arka fonu da beyaz olmalıdır.
 • Seyahat sağlık sigortası en az 30.000 Euro teminatına sahip olmalı ve dönüş tarihine kadar geçerli olmalıdır.
 • Seyahati gerçekleştirecek kişi 18 yaşından küçük ise bu durumda muvafakatname ibraz etmesi gerekir. Ebeveyn onaylı hazırlanması gereken bu belge mutlak suretle noter onaylı olmalıdır.
 • Mesleki durumu gösterir belgeler dosyaya konulmalıdır. Gelirler konusunda kayıtlı olan gayrimenkuller ile ilgili belgelerin de dosya da bulundurulması gerekmektedir.

 

Estonya Oturum İzni

Estonya’da belirli bir süreyi kapsayan oturumlar için izin alınması gerekmektedir. Almanız gereken Estonya oturum izni için belirli şartları yerine getirmeniz ve esaslar doğrultusunda başvurunuzu sunmanız gerekir. Neden bu süreler dahilinde kalmak istediğinizi ispatlayan belgelerin ibrazı gerekmektedir. İspatlar konusunda sunacağınız belgeler birbiri ile bağdaşması ve amaca yönelik olması elzemdir.

Sizin bu izin için ne tür bir başvuru yapmanız gerektiğini de iyi araştırmanız gerekir. Belirlenen kurallara birebir uyum sağlayarak başvurunuzu gerçekleştirmek isterseniz bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Oturumlarda öncelik amacın belirlenmesi ve amaca göre de etki oluşturulmasıdır.

Estonya oturum izninizi alabilmeniz adına başvuru esaslarını uzman kadromuzdan öğrenebilirsiniz. Sizlere destek olacak çalışanlarımız eksiksiz şekilde başvurunuzu gerçekleştirebilir. Detaylar hakkında bilgi edindikten sonra dilerseniz işlemler başlatılır. Hızlı sonuç alabilme adına gerekçeler tarafımıza iletilmeli ve süreç başlatılmalıdır. Merkezimize gelmeniz ilk etapta mümkün değilse belgelerinizi kargo yolu ile bizlere ulaştırabilirsiniz.

Estonya Oturum İzni Şartları

Oturum izninizin onaylanabilmesi için belirlenen şartları yerine getirmeniz gerekir. Neden Estonya oturum izni almak istediğinizi belirlemeniz ve bu esaslara göre hareket etmeniz önceliğiniz olmalıdır. Eğitim amaçlı, çalışma amaçlı veya bilimsel amaçlarla kalacağınız süre bazlı başvuruyu sunmanız gerekir. Elbette bu durumların ispat edilmesi ve belirli bir seviyede ekonomik güce de sahip olmanız gerekir. Çalışma amaçlı oturumlarda değişen şartlar eğitim ve bilimsel araştırmalara göre değişkenlik göstermektedir.

Estonya Oturum İzni İçin Gereken Belgeler

 • Oturum iznine başvurmak isteyen kişinin kimlik fotokopisini arkalı önlü şekilde ibraz etmesi gerekirken üzerinde T.C. kimlik numarasının bulunmasına dikkat etmelidir.
 • 2 adet biometrik fotoğraf ibraz edilmeli ve bu fotoğraf güncel halinizi yansıtmalıdır. Son 3 ay içerisinde çekilmiş olmasına özen göstermeli ve başvuru esnasında fotoğrafta ki yüzünüz ile değişkenliği olmaması gerekir. Daha önce herhangi bir vize de ya da pasaportta kullanılmamış olması gereken fotoğraf arka fonu beyaz olmalı ve ölçüleri de 34 x 45 mm olmalıdır.
 • Güncel tarihli olması öncelikli olurken ailenin adres ve iletişim bilgilerini içerek tam vukuatlı nüfus kayıt örneği orijinal olarak aksettirilmelidir.
 • Oturum izni için başvuru da bulunacak kişi 18 yaşından küçük ise noter onaylı orijinal muvakatname ibraz edilmelidir.
 • Yabancı uyruklu eş bilgilerini içeren uluslararası geçerliliğe sahip evlenme kayıt örneği ibrazı,
 • Doğum belgesi fotokopisi,
 • Daha önce ki evlilik var ise bunlarla ilgili boşanma kararları,
 • Son 10 yıl içerisinde alınmış olması gereken pasaport, oturum izninin bittiği tarihten itibaren 6 ay daha geçerli olması gerekir. Pasaportun yırtık olmaması ve içerisinde de en az 2 boş sayfanın olmasına dikkat etmelisiniz. Pasaportunuzun yıpranmış olması seyahat esnasında da size sıkıntı çıkartabileceği için yenileme yapmak daha doğru olacaktır. Daha önce alınmış olan vizelerin fotokopileri ve pasaportun fotokopileri de yine başvuru dosyasında bulundurulmalıdır.
 • Oturum izni için belirli bir seviyede dil biliyor olmak gerekir. Bu her ne kadar vatandaşlık için istenen bir şart olsa da orada kaldığınız süre boyunca size gerekli olan yapıdır. Dil konusunda mutlaka sertifika sunmanız ya da tamamlamış olduğunuz eğitimlerin belgeleri taktim etmeniz gerekir.
 • Aile bağlarına sahip olunduğunda oturum izni eşten dolayı ise her iki eşin doğum belgeleri olmalıdır.

Estonya oturum izni ile alakalı sunmanız gereken belgeler eksiksiz şekilde teslim edildikten sonra değerlendirme süreci beklenmektedir. Bu süreç devam ederken sizden ek belge talebi söz konusu olabilir. Böyle bir durumda hızlı davranmak ve evrakı kısa sürede teslim etmek elzemdir. Oturum izninizin zamanında çıkması açısından erkenci olmak daha doğru olacaktır.

Estonya Aile Birleşimi Vizesi

Estonya’da yaşamını idame ettiren anne baba ya da eş çocuk bağlarını kurabilmek için birleşim hakkı söz konusudur. Bu birleşim için ispat edilmesi gereken hususlar ve başvuru için sunulması gereken belgeler vardır. Estonya aile birleşimi vizesi başvurularında kan bağının olması öncelikli şart olarak görülmektedir. Bunun için nüfus kayıtları, doğum belgeleri ve evlilik cüzdanı gibi uluslararası geçerliliği olan belgeler olmalıdır. Bu belgelerin esaslarına baktığınızda bazı belgelerin orijinal istenmesi veya Estonca istenmesi söz konusudur.

İstenilen belgeler mutlaka istenilen düzeyi birebir karşılaması gerekmektedir. Yapacağınız başvurunun kabul görmesi için bu husus çok önemlidir. Estonya vizeleri ile ilgili detayları tarafımıza ulaşarak öğrenebilir ve istediğiniz düzeyde vize başvurusunu yapabiliriz. Sorunsuz şekilde seyahatinizi gerçekleştirmeniz aile birleşimini yapabilmeniz için uzman ekibimiz iş yürütecek düzeye sahiptir. Sizler sorunsuz şekilde işlemlerin yürütüldüğünü görebilir ve işin sorun yaşanmadan nihayete ermesini görebilirsiniz. Aksi bir durum olmadığı müddetçe başvuru esasına göre sonuç elde edebilirsiniz.

Estonya Aile Birleşimi Vizesi Başvurusu

Başvuru esaslarına dair ayrıntıları iyi bilmek sonucun olumlu olabilmesinde önemli faktörlerdendir. Estonya aile birleşimi vizesi başvuruları uzun süreli vize olarak yapılmakta olup, evlilik hallerinde mümkün kılınmaktadır. Ayrıca 18 yaşından küçük çocuk Türkiye’de ikame ediyor ise bu vizeye başvurabilmektedir. Başvurular ile ilgili kalma süreleri birleşim üzerine kurulu olduğu için Estonya’da ki eş, anne veya babanın yanında kalınacak şekilde olmalıdır. Evrakları vize türüne göre yapmaya özen göstermeli ve her türlü etken göz önünde bulundurularak yapılmalıdır. Vize reddi ile karşılaşmama adına kurallara uygun hareket edilmesi elzemdir.

Estonya Aile Birleşimi Vizesi Sonuçlanma Süresi

Uzun süreli vizelerin değerlendirmesi kısa süreli vizelere göre daha uzun sürse de Estonya aile birleşimi vizesi genellikle 10 – 15 iş gününde sonuçlanmaktadır. Sürenin uzamasına sebep olan faktörleri hesaba katmanız gerekir. İş yoğunluğu, ek belge talebi ve resmi izin günleri başvuru zamanınıza denk gelmişse tahmin edilen sürelerde uzama söz konusu olabilir. Bu tür durumlarla karşılaşmama adına başvurunuzu 1 ay önceden yaparsanız riskli hallerin de önüne geçmiş olursunuz.

Estonya Aile Birleşimi Vizesi Evrakları

 • Nüfus cüzdan fotokopisi arkalı önlü sunulmalıdır. Ayrıca kimlik fotokopisi üzerinde T.C. numarası okunmalıdır.
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği hem adres hem de aile bilgileri açıklayacak düzeyde olmalıdır.
 • Evlenme kayıt örneği uluslararası geçerliliğe sahip olmalıdır.
 • Başvuru sahibinin üzerine kayıtlı olan taşınır ve taşınmaz menkuller sunulmalı,
 • Banka hesap özeti son 3 aylık dilimi içerecek şekilde olmalı ve banka görevlisi tarafından hazırlanmalıdır. Hazırlayan banka görevlisi kaşesini basmalı ve ıslak imzasını atmalıdır. Başvuru yapacak kişinin hesabında en az 4.000 TL bakiye olmasına özen göstermelisiniz.
 • En az 30.000 Euro teminatı içeren seyahat sağlık sigortası seyahat tarihinden önceki tarihi içermelidir.
 • Aile birleşimi için yapacağınız başvuru da Estonya’da yaşamını sürdüren eşin orada oturduğuna dair oturum izni, maaş bordosu, sağlık sigortası ve kimlik fotokopisi de ibraz edilmelidir.
 • Birleşime çocuklar başvuracak ise eğitim durumları ve doğum belgeleri dosyada olmalıdır.
 • Biometrik fotoğraf 2 adet olmalı, güncel hali yansıtmalı ve arka fonu beyaz olmalıdır.
 • Geçerliliği en az 1 yıl olan pasaportun içerisinde en az 2 boş sayfa olmasına dikkat edilmeli ve yıpranmamış olması da ayrıca kontrol edilmelidir.
 • Eksik bilgi içermeyecek şekilde vize başvuru formu doldurulmalıdır. Başvuru sahibinin ıslak imzalı şekilde sunması gereken bu form diğer belgelerle örtüşüyor olması önemli olup, içerisinde ki bilgiler de hatasız olmalıdır.

Estonya Vize Evrakları

Estonya seyahatini gerçekleştirebilmeniz için vize almanız, vize alabilmek için de kurallara uygun şekilde evrak temin etmeniz gerekir. Her vize türünün kendine özgü kuralları olduğu için bu hususta seyahat amacınıza göre hareket etmelisiniz.

Estonya vize evrakları ile alakalı hazırlığınızı mutlaka esaslara uygun şekilde ve istenilen düzeyi tam olarak karşılayacak düzende sunmalısınız. Herhangi bir evrakınızda yanlış olması vize reddine sebep olurken, hatalı hallerle karşılaşmama adına özen göstermelisiniz.

Sizden talep edilen belgeleri 2 – 3 gün gibi bir sürede temin etmeniz mümkün. Elbette bazı belgelerin özellikleri ve size ulaşması zaman alabilir. Orijinal olarak sunmanız gereken davetiye Estonya’dan geleceği için başvuru tarihlerini bu duruma göre yapmalısınız. Eksiksiz evrak teslimi ve istenilen düzeye sahip evrak hazırlığı konusunda uzman kadromuzdan destek alabilirsiniz. Bazı belgelerin İngilizce olarak sunulması gerektiği için de bu konuda da destek alabilirsiniz. Sorunsuz şekilde evrakların hazırlanması ve teslim edilmesi konusunda profesyonel kadromuz ile işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Estonya Vize Evrakları Hazırlanırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Vize başvurularında sizden istenen evraklar sizi tanımanın en kolay yoludur. Kim olduğunuzu, neden seyahat etmek istediğinizi, ne kadar kalacağınızı, nerede kalacağınız gibi birçok bilgi evraklar sayesinde öğrenilmektedir. Seyahati gerçekleştirebilmeniz için uygun olup olmadığınızın tespiti yapan bu yapı sonuç alma açısından bakıldığında en önemli faktördür.

Eksik belge sunulması durumunda başvurunuzun ret edileceğini unutmamanız ve belgelerin de gerçekle örtüşüyor olmasına dikkat etmelisiniz. Sizden talep edilen Estonya vize evrakları doğru bilginin edinebilmesi açısından önemlidir. Ekonomik durumunuzdan tutunda seyahat sonrası geri dönüp dönmeyeceğinizin bile işaretleri sunmuş olduğunuz evraklarda gizlidir. Bu yüzden hassas olmanız oldukça önemlidir. Evrakların bir kısmı orijinal istenirken bir kısmı da İngilizce talep edilmektedir. Bu yüzden hangi özelliğe göre isteniyorsa o özelliğe göre evrak temin etmelisiniz.

Estonya Vize Evrakları Listesi

Estonya seyahati öncesinde almanız gereken vizeye dair evraklar vize türlerine göre değişiklik göstermektedir. Fakat hangi vize türüne başvurursanız başvurun standart olarak hazırlamanız gereken evraklar olacaktır. Standart olarak hazırlanması gereken Estonya vize evrakları listesi şu şekildedir;

 • Kimlik fotokopisi arkalı önlü çekilmeli ve kimlik üzerinde T.C. numarası okunuyor olması gerekir.
 • Son 6 ay içerisinde çekilmiş olan biometrik fotoğraf 2 adet olmalı ve ölçüsü de 35 x 45 mm olmalıdır. Arka fonun beyaz olmasına da ayrıca dikkat edilmelidir.
 • En az 30.000 Euro teminata sahip seyahat sağlık sigortası dönüş tarihine kadar geçerli olmalıdır.
 • Uçak ve otel rezervasyonları eksiksiz şekilde dosyada olmalıdır.
 • Vize başvuru formu içerisinde size sorulan soruları eksiksiz şekilde cevaplamanız ve her alanı doğru bilgi aktarımında bulunarak doldurmalısınız. Başvuru formu değerlendirme de en önemli evrakların başında gelirken sizin seyahatiniz ile alakalı bilgileri içermektedir. Formun güncel halini temin edip doldurmaya özen göstermelisiniz. Zira bazı değişiklikler söz konusu olduğu için formun güncel olup olmadığını denetlemelisiniz.
 • Banka hesap özeti son 3 ayı içermeli ve banka da sorumlu olan kişi tarafından hazırlanmalıdır. Hesap özetini hazırlayan kişi kaşe basmalı ve imzalamalıdır. Hesap özeti ile birlikte imza sirküleri de dosyaya eklenmelidir.
 • Eksiksiz ve vize türünüze göre yapmış olduğunuz vize ücret dekontu,
 • Seyahat bitiş tarihinden sonra pasaportunuzun en az 3 ay daha geçerli olması şartı aranmaktadır. Pasaport içerisinde en az 2 boş sayfa bulundurmaya ve pasaportun yıpranmamış olmasına dikkat etmelisiniz. Yıpranmış pasaportla vizeyi alsanız dahi seyahati gerçekleştirme esnasında sınır görevlisi pasaportu kabul etmeyip sizi geri gönderebilir. Riskli hallerden uzak kalarak evrak temini yapmanız vizenin selameti açısından çok önemlidir.

Estonya Vize Ücretleri

Vizenizi sorunsuz şekilde alabilmeniz sunacağınız evrakların eksik olmamasına ve doğru bilgi içermesine bağlıdır. Vereceğiniz hatalı bilgiler vizenin reddine sebep olurken eksik belge ve bilgi de başvurunun reddine sebebiyet verir. Evraklarınızı doğru şekilde hazırladığınıza emin olduktan sonra vize türünüze göre ödeme yapmanız gerekecektir. Estonya vize ücretleri ile alakalı değişen tutarları iyi takip etmelisiniz. Eksiksiz ve doğru vize türüne ödeme yapmanız çok önemlidir. Yanlış yapılan ödemenin iadesi olmadığı ve başvurunun geri çevrildiğini unutmayın.

Zaman kaybı yaşamanız seyahati sıkıntıya düşürürken para kaybı da can sıkıcı olacaktır. Ücretler ile ilgili temel unsurlar ve uygulamalar uzman kadromuzca takip edilmektedir. Hatalı ödemelerin önüne geçerek zamandan ve paradan kayıp yaşamamanız sağlanacaktır. Oldukça yüksek bedellere sahip olan vize ücretlerinin hatalı haller karşısında sizi zorlayacağını da hesaba katmalısınız. Güvenli şekilde başvuru esasını yerine getirmeniz bu tür etkenlerle daha iyi sonuç verecektir.

Estonya Vize Ücretleri Ne Kadar?

Vize ücretleri hususunda ödemeler vize türlerine göre gerçekleştirilmesi ve hatasız şekilde yapılmasına özen gösterilmelidir. Estonya vize ücretleri ne kadar? Konusunda değişen fiyatlandırmaları iyi takip etmelisiniz. Yapılan zamlara göre ödeme yapmalısınız ve belirlenen son tutarı öğrenip ödemeyi ona göre gerçekleştirmelisiniz.

 

Vize Türleri Vize Ücreti    Danışmanlık Hizmeti Ücreti  
Turistik Vize 100 Euro 30 Euro
Ticari Vize 100 Euro 30 Euro
Öğrenci Vizesi 100 Euro 30 Euro
Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi 100 Euro 30 Euro
Kültürel Sportif Konferans Vizesi 100 Euro 30 Euro
6-12 Yaş Arası Çocuklar 60 Euro 30 Euro
0-6 Yaş Arası Çocuklar Ücretsiz

 

Talep edilen evraklarla ilgili her türlü etken dikkate alınması gerektiğini iyi hesaba katmak gerekir. Ayrıca dosyada mutlaka sunmanız gereken dekontun doğru ödemeyi gerçekleştirilip konulduğuna dikkat edin. Yapılan ufak hata yüzünden emekleriniz boşa gitsin istemiyorsanız bu durumu göz önünde bulundurmalısınız.

Ödemelerle alakalı hata yapmanızı önleyecek uzman çalışanlarımız risklerden uzak hareket etmektedir. Profesyonel olarak uzun yıllar sektörde hizmet veren çalışanlarımızdan bilgi edinebilir ve başvuruya dair her şeyi öğrenebilirsiniz. Planlamış olduğunuz tarihte seyahatinizi gerçekleştirmek istiyorsanız belirlenen kurallar çerçevesinde yol almalısınız. Estonya vize ücretleri her vize türü için aynı olsa da mutlaka ödeme esnasında başvurmuş olduğunuz türe göre gerçekleştirmelisiniz.

Estonya Vize Ücretleri Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar

 • Ödemesini gerçekleştirmiş olduğunuz vize ücreti hiçbir koşulda iade edilmemektedir. Ödeme gerçekleştikten sonra vize başvurunuz ret edildiğinde iade alamadığınız gibi yanlış vize türüne yapılan ödemelerde de iade alamazsanız. Yanlış vize türüne yapılan ödemelerin sonucunda vizeniz ret ile sonuçlanmaktadır.
 • Vize ücretleri yalnızca tek bir başvuru için geçerli olup, başka bir başvuru için kullanılamaz. Hatalı ödemeden ya da eksik evraktan kaynaklı vize ret edilir ise yeni başvuru yaptığınızda ödemeyi tekrardan gerçekleştirmeniz gerekecektir. Bu hususta hatalı hallerden uzak durmak maddi açıdan size sıkıntı oluşturmayacaktır. Ödenen bedeller ile alakalı mutlak suretle ayrıntılı inceleme yapmanız sizin faydanıza olacaktır.
 • Estonya vize ücret ödemesini yaptığınızda bu ödemeyi yalnızca Estonya vizesi için kullanmanız mümkündür. Farklı vize türüne göre başvuru yapmanız söz konusu olmadığı gibi farklı ülkeye göre de olmaz. Schengen vizesi esaslarına göre hareket edildiği için başka bir Schengen ülkesinde kullanırım düşüncesi de doğru olmayacaktır.
 • Estonya vize ücretinin herhangi bir şekilde devri mümkün olmazken üçüncü bir şahsa satışı da yapılamaz. Satış yapmaya kalktığınızda dekont üzerinde isminiz olduğu için yapılan başvuru doğrudan ret edilir.

Estonya Vize Reddi

Estonya’ya seyahati gerçekleştirebilme noktasında almanız gereken vizenin kurallara uygun şekilde hazırlanması gerekir. Kurallara harfiyen uyulmaması vizenin alınabilmesine engel olacaktır. Evrak temini, parmak izi ibrazı ve randevuda ki görüşmeler vize alımında önemli noktalardır. Estonya vize reddi birçok farklı etkene ve sebebe bağlı olarak gerçekleşebilir. Burada dikkatli şekilde hareket etmenin temelinde ise uygunluk yatmaktadır.

Vize reddi ile karşılaşma ihtimalinizi en aza indirebilmemiz için uzman ekibimiz ayrıntılara dikkat etmektedir. Olasılıkları hesaba katarak yapılan başvurularda sonucun olumlu yönde çıkması için gereklilikler hızlı şekilde yerine getirilecektir. Zaman kaybı yaşamamanız ve yapılan masrafların boşa gitmemesi için profesyonel destek alma seçeceği doğru seçim olacaktır.

Estonya Vize Ret Sebepleri

Vize başvurunuzu eksiksiz şekilde yapmamanız durumunda sonuç olumsuz olabilir. İstenilen evraklar seyahatin gerçekleşebilir olmasını mümkün kılacak potansiyelde olmalıdır. Farklı sebeplerden dolayı başvurunuz ret edilmesi söz konusu olabilir. Bu hususta Estonya vize ret sebepleri şu şekilde sıralamak mümkün;

 •  Başvuru dosyasında eksik belge bulunması ret sebebidir. Seyahat amacınıza göre evrak listesini temin etmeniz ve bu liste üzerinden evrak teminlerini yapmanız gerekir.
 • Vize ücretinin eksik ödenmesi ya da doğru vize türüne göre ödeme yapılmaması vize reddine sebep olmaktadır. Ödemeler konusunda mutlaka doğru vize türüne ödeme yapılmalı ve dekont dosyaya konulmalıdır.
 • Banka hesap özetleri konusunda sizde eksiksiz bilgi istenmektedir. Hesap özetinde eksik beyanlar vize reddine sebep olurken bakiyenizin yetersiz görüşmesi durumunda başvurunuz olumsuz olabilir.
 • Bazı vize türlerinde davetiye talep edilmekte olup, bu davetiye orijinal olarak istenmektedir. Orijinal olarak ibraz edilmeyen davetiye vizenin ret edilmesine sebep olur.
 • Yasalar çerçevesinde incelemeler yapıldığında Schengen ülkeleri içerisinde başvuru sahibinin bir suça karışması ya da kamu güvenliğini tehlikeye sokacak haller söz konusu olması vizenin ret edilme sebepleri arasındadır.
 • Seyahatin bitiş tarihine kadar geçerli olması gereken seyahat sağlık sigortasının istenilen şartları yerine getirmemesi ve teminat tutarının geniş çerçevelere sahip olmaması başvurunun olumsuz sonuçlanmasına neden olmaktadır. 30.000 Euro teminata sahip olma şartı bulunmaktadır.
 • Seyahati gerçekleştirdikten sonra tekrardan Türkiye’ye dönmeyeceğinizin tespit edilmesi ya da geri dönüşün kanıtlamaması büyük bir sıkıntıdır. İspatlar ve gereklilikler başvuruda sunulmaz ise Estonya vizesi almanız mümkün olmayacaktır. Her türlü etkeni değerlendiren konsolosluk riskli haller konusunda başvurunun ret edilmesine karar verebilir.

Estonya Vize Reddine İtiraz Nasıl Yapılır?

Vize başvurunuzun ret edildiği tarafınıza iletildikten sonra itiraz etme hakkınızı kullanabilirsiniz. Başvurunuzun ret edilme sebebi tarafınıza bildirileceği için itirazlar konusunda araştırma yapabilirsiniz. Elbette itiraz etmeden önce Estonya vize reddi neden kaynaklanmış öğrenmeniz gerekir. Bu hususta bizlerle iletişime geçerek bilgi edinebilir ve itirazlar konusunda destek alabilirsiniz.

Yazı ile bildirilmesi gereken itirazlar doğru şekilde yapılırsa sonuç alınabilir. Diğer türlü başvuru esası yerine getirilmemiş ve istenilen düzey sağlanmamış olur. Vize başvurusu ret edildikten sonra itiraz için 1 aylık süreniz söz konusudur. Bu süreler dahilinde iyi bir savunma yapmak sonucu değiştirebilir. Ret noktasında mutlaka tarafınıza gönderilen ret mektubunu tüm detayları ile irdeleyin. Gözden kaçan noktalar itirazın boşa gitmesine sebep olabilir.

Vize reddi ile karşılaştığınızda itiraz için geçerli bir gerekçeniz yoksa başvuruyu yenileyip eksiklikleri giderebilirsiniz. Zaman konusunda sıkıntılı haller yaşansa da Estonya’ya gitmek istiyorsanız kurallara uygun şekilde hareket etmeniz gerekir. Estonya vize başvurusu ret ile sonuçlandığında ödemiş olduğunuz vize ücreti iade edilmeyecektir. Bu konuda herhangi dilekçe ile talepte bulunmamanız gerekir. Sorunsuz şekilde vizenizi alabilmek için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
 • ×