Estonya Vizesi

Estonya vize istiyor mu; Estonya Türkiye’den gri, siyah, yeşil pasaport sahiplerine 180 günlük veya 90 günlük vizesiz geçiş hakkı vermektedir. Bordo pasaport sahiplerinin ülkeye gitmesi için Estonya vize düzenlemelerini yerine getirerek süreci takip etmeleri, evrakları eksiksiz teslim etmeleri şartı vardır.
Estonya vize başvurusu için konsolosluk üzerinden 180 günlük ve 90 günlük vize başvuru seçenekleri sunulmuştur. Turistik, iş, eğitim, ticari ve kültürel gezi başvurularını bordo pasaport sahiplerinin yapması gerekmektedir. Gri, yeşil ve siyah pasaport için gerekli değildir.

Estonya vize evrakları için maaş dokumanı, hesap dokumanı, 2 biyometrik fotoğraf, vize başvuru dilekçesi ve formuyla birlikte vize harç bedelinin de ödenmesi şartı bulunur. Evrakların eksiksiz teslim edilmesi gerekmektedir.
Estonya vizesi için belirlenen harç bedeli konsolosluğa dekontla birlikte teslim edilmelidir. Estonya vize ücreti olarak, harç bedeli ile birlikte evrakların eksiksiz teslim edilerek, sürecin başlatılması şartı vardır.
Vize ofis düzenlemelerinde, adayların rezervasyon işlemleri ve evrak düzenlemeleriyle ilgili başvurulara uluslararası temsilciler destek olacaktır.

Menü
Destek Hattı